ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
DÜNÜ BUGÜNLE KARIŞTIRAN, DURDUĞU YERİ BİLMEYEN AHMAK! / Yıldıray Çiçek 42931 okunma - 30 Nisan 2018

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülkede yaşananlar ve yaşatılmak istenenler, AKP ve MHP'yi birbirine yakınlaştırmış ve o günden sonra milli konularda ortak milli duruşlar sergilenmeye başlamıştır.

Terörle mücadele de tavizsiz mücadelenin başlangıç noktası, o günler olmuştur. Gerek Türkiye içinde gerek sınır ötesinde askerimiz, polisimiz terör örgütlerine nefes aldırmamaktadır. Doğu ve Güneydoğu'daki mücadele işte ortadadır.

Fırat Kalkanı ve Afrin operasyonu işte ortadadır.

Irak'ın kuzeyindeki mücadele işte ortadadır.

Binlerce terörist ortadan kaldırılmış ve halende mücadele devam etmektedir.

Terör örgütleri her manada köşeye sıkışmıştır.

Adım atmaları imkânsız hale getirilmiştir.

15 Temmuz sonrası, AKP-MHP arasındaki mutabakat bu manada etkisini göstermiştir.

Hal böyleyken durduğu yeri bilmeyen, dünü bugünle karıştıran bazı ahmaklarda bu etki alanını itibarsızlaştırmak için, MHP'ye sürekli AKP'nin geçmişi üzerinden saldırmaktadır. Bu ahmakları genelde CHP ve İP içinde görmeniz mümkündür.

"Dün, megri megri diyenlerle berabersiniz" diyorlar, oysa "Megri Megri " diye anıran Şivan Perver'le beraber Afrin operasyonuna karşı çıkanlar şimdi kendileri…

"Dün, Habur'da PKK'lı terörist karşılayanlarla berabersiniz" diyorlar, oysa havaalanlarında PKK'lı teröristlerin leşini karşılayanlar şimdi kendileri…

"Dün, PKK açılımları yapanlarla berabersiniz" diyorlar, oysa şimdi kurdukları İP isimli partiye teröristbaşı Öcalan'ın kavramı olan "Eşit Vatandaşlık" kavramını koyan, "HDP onurumuzdur" diyenleri kurucu yapan, "Kürdistan" ifadesini parti taslağına koyan şimdi kendileri…

"Dün, HDP ile Dolmabahçe mutabakatı yapanlarla berabersiniz" diyorlar, oysa şimdi HDP ile konferanslarda, kapalı kapılar ardında, referandumda, sözde Adalet yürüyüşünde beraber olanlar şimdi kendileri… 

AKP'nin elbette geçmişteki PKK ve HDP sicilinin savulacak hiçbir yönü yoktur.

Zaten o günlerde bu yanlışa karşı en büyük mücadeleyi bizler verdik.

Bu yazının yazarı olan ben, Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye'de en fazla dava açılmış kişiyim. Gerek PKK açılımı, gerek HDP ile olan ilişkiler konusunda en sert eleştirileri korkmadan, çekinmeden ve büyük cesaretle o günlerde yaptım.

Çünkü MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin o günlerdeki milli duruşu hepimizin güç kaynağı olmaktaydı.

Bugün karşımızda geçmişteki hatalarından sıyrılan, terör örgütü PKK ile büyük mücadele veren, PKK'ya hizmet eden HDP'ye hukuk çerçevesinde haddini bildiren bir Recep Tayyip Erdoğan var.

Peki, "dün dün" diyenler, bugün kiminle? 

Elbette PKK ve onun siyasi taşeronu HDP ile birlikteler…

Bugün PKK ve HDP safında olanlar nasıl AKP'nin geçmişiyle MHP'ye vurmaya çalışmaktadır.

CHP ve İP Afrin operasyonuna PKK ve HDP'nin söylemleriyle karşı duruş sergilerken, AKP 4500 teröristin öldürüldüğü operasyonun emrini veren değil mi?

Bu operasyonu yıllar öncesinden isteyen ve şimdi sonuna kadar destekleyen MHP değil mi?

Ey İP'li ahmak "Dün milliyetçiliği ayaklar altına alanlarla berabersiniz" derken, genel başkanınızın "Türkiye mozaktir" sözünü ve Recep Tayyip Erdoğan'ın ise "Ölümsüz Türkleriz" şiirini okuduğunu niye görmüyor ve duymuyorsunuz?

Ey CHP'li ahmak, 7 Haziran seçimlerinden bu yana PKK'nın kapatılan gazetesine, televizyonuna, tutuklanan eş başkanına, belediye başkanına, milletvekiline sahip çıkan, HDP'ye oy veren partin CHP iken, şimdi nasıl geçmiş üzerinden MHP'ye saldırmaya kalkıyorsun?

MHP şimdi "PKK açılımı yapanla" değil, PKK'yı toprağa gömenle, onu ezenle beraberdir. PKK ve HDP ile beraber olan senin partin, senin genel başkanın, senin il başkanın, senin milletvekilin, senin belediye başkanındır.

Dünü konuşmak için, bugün nerde olduğuna bakamayacak kadar mı ahmaksın?

CHP, HDP, İP hangi konuda birbirinden farklı düşünüyor ve davranıyor?

AKP-MHP ittifakı, Doğu ve Güneydoğu'da, Afrin'de, Irak'ın kuzeyinde PKK'yı silindir gibi ezerken, bugün feryat ve figan eden CHP, HDP, İP ittifakı değil midir?

İP'li ahmak, Türkiye'de Afrin operasyonuna ilk karşı çıkan senin partin değil miydi? Türk devleti senin partini dinlemiş olsaydı, bugün 4500 terörist hala yaşıyor ve terör eylemlerine devam ediyor olacaktı. İşte bunu anlayamayacak kadar ahmaksın…

Ey CHP'li, ey İP'li dünü bırak, bugüne bak…

Kim kiminle…

Kim kiminle ne yapıyor?

Makaleyi Hemen Yorumla