ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
FETÖ "İÇİMİZDEN BİRİ" DEMİŞTİ… 100 BİN İMZA İÇİNDE ELBETTE ONLAR OLACAK / Yıldıray Çiçek 796 okunma - 04 Mayıs 2018

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, geçtiğimiz gün 100 bin imza üzerinden Cumhurbaşkanı adayı olacak bazılarıyla ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. Açıklamalar sonrası ürkenlere, çıldıranlara, korkanlara, cambaza bak oynayanlara bakınca MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin taşı çok doğru yere attığını anlıyoruz.

Çünkü o açıklamalarının her cümlesi ve kelimesi stratejik öneme sahiptir.

Şimdi şu açıklamaları tekrar ve çok dikkatlice okuyalım:

"15 Temmuz darbesinin siyasi ayağı hep tartışıldı. Siyasi ayak üzerinde kesin bir sonuç üzerinden bahsedilemez hale geldi. Nasıl olacak bilemiyorum. Demek ki, FETÖ darbe hareketinde bir siyasi ayak var. Siyasi ayağın olduğu yerde siyasi seçmen olur. Şimdi dikkatinizi çekmek istediğim konu şu; ana muhalefet partisinden 15 vekilin geçtiği partinin başkanı, ısrarla 100 bin imzayla aday olacağım diyor. FETÖ darbe hareketinden 15 gün sonra OHAL kabul edildi ve uygulamaya kondu. Çok sayıda silahlı kuvvet mensubu, öğretim kadrolarında uzaklaştırma, görevden alma oldu. Bunların aileleri, çevreleri var. Adalet Bakanı ile İçişleri Bakanı, FETÖ'nün seçmen üzerindeki etkisini takip etmiş midir? FETÖ'nün 100 bin imza ile aday olacak isimler üzerinde odaklanacağı merak konusu olmuştur. Bunlar, hangi adayın etrafında toplanabilir? Bunlar benim kafamı kurcalıyor. Bu 100 bin kişinin içerisinde eğer FETÖ, PKK desteğiyle veya buna benzer imkanlarla bir aday taraması yapılacaksa o zaman FETÖ'nün seçmendeki siyasi ayağının hangi aday etrafında toplandığı hakkında bir kanaat oluşabilir. Burası önemlidir. Ne kadar ByLock'çu var, ne kadar görevden alınmış olan var, ne kadar uzaklaştırılmış olan var, bunların ne kadar yakını var? Bunların hepsi hangi aday etrafında düğümlenip 100 bini tamamlayacaksa o zaman Türkiye açısından önemli bir sonuç elde edilmiş olabilir. Bu önemli bir düşüncedir. Yani FETÖ ile mücadele ediliyorsa, FETÖ de hala kendi ısrarını devam ettiriyorsa her konu değerlendirilmelidir. FETÖ, 'Benim en kötü şartlarda hala 100 bin taraftarım var' der ise ne olur? Bunu tartışılsın diye ortaya koyuyorum"

***

Bu açıklamaları okuyan aklı başında kim çıkıp da "Böyle bir şey olabilir mi?" diyebilir.

7'den 77'ye FETÖ mensubu olup da, kimi nasıl desteklediklerini MHP'ye yapılmak istenen FETÖ operasyonunda görmedik mi?

Seferberlik başlatıp, MHP'yi ele geçirme operasyonunda tüm FETÖ'cüler malum kişinin etrafında kenetlenmedi mi?

FETÖ'cü tüm yazarların MHP üzerindeki operasyon için yazdıkları yazılar, attıkları twitler, söylediği sözler arşivlerdedir.

FETÖ'cü Nazlı Ilıcak Meral Akşener'e "Hiç tereddüt etme, çık ortaya", "Meral Akşener başkan, MHP iktidar" demedi mi? 

Tüm FETÖ'cü yazarların buna benzer yazıları ve sözleri vardır.

Aslında daha geriye gider ve bir önceki Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi yaşananları hatırladığımızda taşlar tam yerli yerine oturur ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin tespitlerinin önemi daha çok anlaşılır.

Bir önceki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı adayı yapılmasına yönelik FETÖ'nün nasıl propaganda yaptığını, Meral Akşener'in FETÖ'cülerle bu konuda nasıl sohbet ettiğini hatırladığımızda bugün FETÖ'cülerin kime imza vereceği de çok net anlaşır.

FETÖ firarisi Önder Aytaç'ın 17 Ekim 2013 tarihinde "DUAMDIR; ALLAH'IM BU HANIMEFENDİYE CUMHURBAŞKANLIĞINI NASİP ET.  ÇÜNKÜ O ÇOK İÇİMİZDEN BİRİ. NE DERSİNİZ?" diyerek desteklediği Meral Akşener için eşini-dostunu- akrabalarını imza vermeye yönlendirmez mi?

Yine bir başka FETÖ'cü Emre Uslu ile yazışmalarında Cumhurbaşkanlığı adaylığı gündem değil miydi? 

Hatırlatalım mı o günü?

 Meral Akşener, Emre Uslu'nun, 20 Temmuz 2013'te Twitter'da yazdığı "Cumhurbaşkanı adaylığınızı açıklasanız pozitif olurdu:))" şeklindeki açıklamasına, "Allah razı olsun" ifadelerini kullanmıştı. Akşener, Uslu'nun, "Bugün gerçekten pozitif olacağım. Siz iyi haber verin bari sn. Bakan?" şeklindeki sorusuna ise, "Ben muhalefetim olmaz. Siz bulun ki rahat uyuyalım:))" dememiş miydi?

Gülerek, yılışarak bu gündemi herkesin önünde yazışmadılar mı?

O tarihlerde FETÖ'nün sosyal medya hesapları Meral Akşener'i Cumhurbaşkanlığı adaylığı için cilalamadı mı?

FETÖ'nün sosyal medya hesaplarından da Meral Akşener'in sözü olarak "Hocaefendiyi bir gün herkes anlayacak. Ne mutlu şimdiden anlayana" cümleleriyle ona güzellemeler yapılmadı mı?

2014 yılında onu aday olarak isteyen FETÖ, elbette 24 Haziran'da da ona destek olacaktır. Etrafınızda FETÖ'cü olarak bildiğiniz ve Meral Akşener'i desteklemeyen bir kişiyi gösterin tüm bu söylediklerimizi gerçek olmasına rağmen unutalım…

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli öyle bir noktaya işaret etti ki, şimdi suçüstü yakalanmış gibi feryat ediyorlar.

100 bin imza konusu çok önemliydi.

Aslında bu olayın gördüğünüz gibi bir mazisi vardı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli tam zamanında yine önemli bir tespit yaptı.

Artık dikkatlice olanları takip etme zamanıdır.

Makaleyi Hemen Yorumla