ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
PROJE PARTİNİN İNKÂRLARI! / Yıldıray Çiçek 985 okunma - 10 Mayıs 2018

İP Kurucu Üyesi Neslihan Seven'in  2 Şub 2018  tarihinde "Kardeşim Kerim Çoraklık İYİ Parti Stratejik İletişim Merkezi Başkan Yardımcısı olmuştur. Kurumsal Sosyal Medya'dan sorumlu olacaktır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." Diyerek duyurusunu yaptığı Kerim Çoraklık, FETÖ'cü iddiasıyla gözaltına alındı.

Daha öncede aynı suçlamayla 3 ay tutuklu kalmıştı. Elbette Kerim Çoraklık hakkında 

kararı yargı verecektir. Bizim kesin hükümlerle suçlamamız doğru olmaz. Tüm FETÖ mensuplarının destek verdiği bir partide de bu ve bundan sonra çok şahit olacağımız buna benzer hadiselere de asla şaşırmayacağız.

Bugün, bu partide hemen devreye giren "inkâr et" modeline değineceğim.

İP Kurucu Üyesi Neslihan Seven ve birçok İP'linin duyurusunu yaptığı bu görevlendirme, şimdi FETÖ gözaltısı sonrası inkâr ediliyor.

Kerim Çoraklık'ın partileriyle bir alakasının olmadığını gazete ve televizyonlara açıklama telaşına düştüler. İP'in sözcülüğüne soyunan malum gazetede hemen "Sözcü'den Can Özçelik'e konuşan İYİ Parti'den üst düzey yetkililer, Çoraklık'ın partinin 'sosyal medya danışmanı' olmadığını, teşkilatta profesyonel olarak görev almadığını söyledi." haberini yaptı.

Kerim Çolak'ın Meral Akşener ve diğer İP üst düzey yöneticileriyle genel merkezde çekilmiş olduğu fotoğraflar albüm olacak düzeydedir.

"Hizmet Molotof atmaz, gül atar" twitleriyle FETÖ savunması yapan birisinin kendilerini yakacağını bildiklerinden "Biz tanımıyoruz, bizde bir görevi yok" triplerine giriyorlar.

Parti kurucusu demek ki, kurduğu partiden haberi yok…

Bunların inkâr eğilimi çoktur. Daha öncede CIA bağlantılı sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapan Kevser Selda Tandoğan Demirel Meral Akşener'in Başdanışmanı yapıldığında aynı inkâra başvurmuşlardı.

O zamanda İP'li Ümit Özdağ "Öncelikle, Sayın Meral Akşener'in başdanışmanı olarak atandığı iddia edilen Selda Tandoğan Demirel'in hiçbir şekilde başdanışmanlık ya da danışmanlık kadrosuna atanması söz konusu değildir. " açıklaması yaparak inkârcı başı olmuştu. 

Oysa "Başdanışman" olduğuna dair haber, Yeniçağ gazetesinde "Akşener'in başdanışmanı Selda Tandoğan Demirel oldu" başlığıyla  "İYİ Parti de Genel İdare Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve Divan üyelerinin görevlerinin açıklanmasının ardından Genel Başkan Meral Akşener'in başdanışmanı da belli oldu. Kurucular kurulu üyesi Selda Tandoğan Demirel, Akşener'in başdanışmanı oldu."  Şeklinde çok uzun bir haber yayınlanmıştı.

CIA bağlantısının ortaya çıkmasından dolayı inkâr edilen bu bayanın yetkili olduğu Denge Denetleme Ağı isimli kuruluş hakkındaki ilişkiler özet olarak şu olduğu için tutuşmuşlardı: 

1983 yılında kurulan NED adlı kuruluş, eski CIA ajanlarının çalıştığı ve özellikle Ortadoğu'ya Amerikan emperyalizminin çıkarları doğrultusunda şekil veren politikaların yaygınlaşmasını sağlamasıyla biliniyor. NED, Türkiye ve benzeri ülkelerdeki STK'lara finans desteği veriyor. 2012'de destek verdiği mali kuruluşlar arasında Taraf gazetesinin de yer aldığı NED, Denge ve Denetleme Ağı'na da 700 bin dolar civarında finans sağlamıştı."

***

Fakat traji-komik olan şuydu.

"Başdanışman değil" diye inkâr ettikleri bu kadın, İP'in kurucuları arasında yer alıyordu. Partiye kurucu yapıyorlar ama "Başdanışman" olmasını şiddetle inkâr edecek kadar acizliğe batıyorlardı.

Parti program taslağına "Kürdistan" ifadesini koyup inkâr ettikleri gibi, parti programına teröristbaşı Öcalan'ın "Eşit Vatandaşlık" kavramını koyup inkâr ettikleri gibi köşeye sıkıştıklarında her şeyi inkâr ediyorlar.

Sırf inkâr ettikleri şu konulara bakın nasıl bir proje parti olarak kurulduklarını anlarsınız.

Kerim Çoraklık inkârı da bu projenin parçasıdır.

Taktikleri tam bir FETÖ taktiği zaten.

Köşeye sıkıştıklarında resmen üç maymunu oynuyorlar.

Meral Akşener MHP'de iken Hillary Clinton ile bir görüşme yapmıştı.

Görüşmeye de danışmanı olarak Ali Serim diye biriyle gitmişti.

O Ali Serim daha sonra FETÖ'nün Taraf gazetesinde ve Kürdistan Haber sitesinde yazarlık yaptığı ortaya çıkmıştı. 

Meral Akşener hiç bunlara değinmeden, benim yazılarıma "Sayın Ortadoğu yazarları, öyle yazıp duruyor. Ali Serim benim bir öğrencimdir. Sevilen bir gençtir. ANAP çizgisinden geliyor. İyi bir ailenin oğludur. Yazık olan benim talebe oldu. Bu işlerle alakası olmayan kişidir." Cevabını yine inkar ederek vermişti. 

Hep inkâr inkâr…

Yazarlık yaptığı yerlere bak, Meral Akşener'in kurduğu cümlelere bak…

Ali Serim'de zaten onun için "Meral Akşener üniversite yıllarında hocam oldu. Çok beğenirim kendisini." diyerek övüyordu.

Kürdistan haber sitesinde yazarlık yapandan Meral Akşener rahatsız değil, Meral Akşener'den de o sayfalarda yazarlık yapan biri rahatsız değildir. Karşılıklı birbirlerini bulmuşlardır.

Önümüzdeki dönem çok olay patlak verecek ve hepsini yine inkâr edeceklerdir. Çünkü inkârcılık ruhlarına işlemiştir.

Ortada bu kadar belge, doküman, video, görüntü varken olayları inkâr edebilenlerin karakterini tarif için kelimeler yetmiyor.

Kerim Çoraklık'ı bile anında satan, Sözcü gazetesi gibi gazeteler üzerinden inkâr edenler önümüzdeki günlerde kimleri kimleri satacak hep beraber göreceğiz.

Gün gelecek bu parti "Hocaefendiyi bir gün herkes anlayacak. Ne mutlu şimdiden anlayana" diyen genel başkanlarını bile "tanımıyoruz" diye inkâr edeceklerdir.

Neyi inkâr ederlerse etsinler, maskeleri artık düşmüştür.

 

Makaleyi Hemen Yorumla