ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
HAYIR, TAMAM VE İLLET İTTİFAKI / Yıldıray Çiçek 787 okunma - 11 Mayıs 2018

CHP, HDP, İP, SP, FETÖ, DHKP-C,PKK ve Batı 16 Nisan'da Hayır cephesinde birleşmişlerdi. Şimdi de "TAMAM" cephesinde birleştiler.

HAYIR'ı  "T A M A M" cephesine dönüştüren bunlar, twitterde birinci sıraya yükselince "24 Haziran'ı kazandık" çığlıkları atmaya başladılar.  Aralarında zerre değişen tip yok, dün "Hayır" diyen kim varsa, bugün "TAMAM" diyor.

"T A M A M"ı sosyal medyada birinci yapan twitlerin 861 bini ABD'den, 327 bini Brezilya'dan, 158 bini İngiltere'den atılmış Türkiye'den atılan twit sayısı sadece 200 bin… Bu durum bile bu cepheyi kimin desteklediğini ortaya koyuyor. FETÖ'cüler fire vermeden bu kampanyaya katıldı. Bunlarda kendini deşifre eden bu manzaraya bile sevindirik oluyorlar.

Ama MHP Lideri Devlet Bahçeli bunlara gereken mesajı "FETÖ'cü alçakların, PKK'lı bölücülerin, ipsiz, sapsız, birbirine benzemez paslı ittifakların sosyal medyadan iktidar çıkarma arayışları nafiledir, art niyetliliktir, yanlış hesap zaten Türk milletinin sinesinden aynen dönecektir." sözleriyle vermiştir.

'TAMAM' cephesindeki öne çıkan en büyük dayanışma ise şimdi "PKK'lı Demirtaş'a özgürlük" adınadır.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin adaylığı açıklanır açıklanmaz ilk mitinginde sözü "Demirtaş'ı cezaevinden çıkarın" demek oldu.

Bu cephede yer alan Saadet'in Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu'da cephesini güçlü kılmak için  "Demirtaş'ın aday olmasına engel yoksa kanunen fikirlerini topluma anlatması için tutukluluk halinin sona erdirilmesi gerekir. İnşallah biz gitmeden o çıkar bize de geçmiş olsun deme imkânı doğar. İnşallah Demirtaş kısa zamanda tahliye edilir. Bunu yapmak hükümet yönünden de toplumda erdem olarak algılanır kanaatindeyim. Bunu da ümitle bekliyorum." açıklamasını yaptı.

CHP ve Saadet bu kampanyayı sürdürürken bunların daha çirkef siyasetini yapan İP boş durur mu?

Meral Akşener kendisini ziyaret eden Almanya'nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakanı Michael Roth beraberindeki heyete "Güneydoğu'daki vatandaşlarımız için de İYİ Parti umut oldu. Halk, Kürt sorununu bizim çözeceğimize samimiyetle inanıyor. " açıklamasını yapmış…

Kurduğu partisinin program taslağına "Fırat'ın ötesinin Kürdistan, batısının da Türkiye olarak kalmayacağını asla akıldan çıkarılmamalıdır."  İfadesini koyduran, kurduğu partinin programına bebek katili Öcalan'ın "Eşit vatandaşlık" kavramını koyduran, kendini bu projeye uydurmak için birden asıl memleketinin Diyarbakır olduğunu söyleyen birisi için Avrupa'ya "Kürt Sorunu" ifadesi üzerinden mesajı bizi şaşırtmamıştır.

Çünkü bu cephenin dönüp dolaşıp geldikleri nokta aynı merkez olduğu için HDP-PKK üzerinden proje misyonlarını sürdürmeye çalışıyorlar.

Meral Akşener, daha önce HDP'nin barajı aşmasının kendisi açısından bir sakıncası olmadığını belirtmişti. Zaten "HDP onurumuzdur" diyen adamı partisine kurucu yapanda kendisi olmuştu. PKK'lı Demirtaş'ı övgülere boğan CHP'liyi de partisine genel sekreter yapanda zaten kendisidir. Şimdi CHP ve Saadet gibi, Demirtaş'ı ziyaret eder, Demirtaş'ı över, Demirtaş'a özgürlük isterse BATI "aradığımız kadını bulduk TAMAM" diyecektir…

"TAMAM" cephesinde FETÖ vardır, PKK vardır, DHKP-C vardır. Bunu asla karşı cephede oldukları için söylemiyoruz. CHP'nin, İP'in, HDP'nin, SP'nin yol ve dava arkadaşları bunlardır.

Hadi bu partilerden birisi çıksın da "Bunlardan hiçbirisi bizim cephemizde TAMAM diye haykırmıyor" desin…

CHP'nin, Saadet'in adayının sözde demokrasi adına düştüğü rezilliğe bakın. PKK'nın üyesine, bir vatansever muamelesi gösteriyorlar.

"Biz PKK'yı terör örgütü olarak tanımlamıyoruz" ,

''TSK kaybedecek, PKK kazanacak'',

"PKK'lıların cenazesine gitmeyen HDP'li milletvekilleri hakkında soruşturma açacağım",

"Kürdistan'ın yönetim modelini tartışacağız. Artık gelecek yüzyılda Kürdistan kurulacak" diyen PKK'lı Demirtaş nasıl masum bir aday gibi savunuluyor ve kutsallaştırılıyor anlaşılır gibi değildir.

Oysa bırakın serbest bırakılmayı idam edilmesi gereken terör örgütü yardım ve yaltakçısıdır.

İşte bu "TAMAM" cephesi bu yüzden şer cephesidir.

Bünyesinde ihanet planlarını barındırmaktadır. 

Terör örgütlerini bünyesine alıp, onların avukatlığına soyunanlar 24 Haziran günü sandıkta ezilmeli ve ezilecektir.

Afrin operasyonuna CHP, HDP, İP, SP nasıl karşı çıktı ezildiyse, aynen öyle olacaktır.

Bunların ittifakı Millet değil olsa olsa "İllet İttifakı" olacaktır.

Türk milletini bölmeye çalışan terör örgütlerine sahip çıkıp, birde nasıl "millet" sıfatını kullanabiliyorlar? 

Bu ne yüzsüzlük, bu ne utanmazlıktır?

"TAMAM" cephesinde toplananları görünce zaten "DEVAM" demenin kararını herkes verecektir.

Bu "TAMAM" cephesindeki Muharrem İnce'ye, Temel Karamollaoğlu'na ve Meral Akşener'e tavsiyemiz, onun yerine cezaevine siz girin.

O da sizin yerinize aday olsun… 

BATI'nın gözüne böyle daha iyi girersiniz…

Makaleyi Hemen Yorumla