ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KİME HİZMET EDİYORSUNUZ? / Yıldıray Çiçek 1099 okunma - 21 Mayıs 2018

AKP ve MHP'yi birbirine yakınlaştıran, bazı konularda birlikte hareket etmeye yönlendiren 15 Temmuz günü FETÖ'nün gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimi olmuştu. Bu tehlikeye karşı, AKP ve MHP'nin gönül verenleriyle, liderleri bir duruş sergiledi ve bu duruş sayesinde tehlike atlatıldı. 15 Temmuz sonrası terörle mücadele konusunda AKP-MHP gerçekten tavizsiz bir atmosfer oluşturdu.

Sözde çözüm süreci, terör örgütü pkk ile Kürt kökenli vatandaşlarımızı neredeyse eşitlemiş, o terör örgütü sanki Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi haline getirilmişti. Bu manada gerçekten terör örgütü pkk'ya çok taviz verilmişti. 

Ama AKP geçmişteki çözüm süreci gibi hatalarını bir kenara bıraktı.

15 Temmuz sonrası MHP'nin istediği tarzda terörle mücadeleyi benimsedi.

Bu birliktelikle beraber, tarihin gerçekten en büyük terörle mücadelesi gerçekleştirildi.

Sınırlarımız içinde, sınır ötesinde hala tavizsiz mücadele devam ediyor.

Afrin'de 4500 teröristin imha edilmesi Türk ordusunun gücünü bir kez daha tescillemiştir. Aynı zamanda AKP ve MHP'nin birlikteliğinin gücü, dosta-düşmana bir kez daha gösterilmiştir.

Bundan sonra, bu irade sürdüğü müddetçe terör örgütü PKK ve onun siyasi taşeronu HDP'ye taviz verilmesi mümkün değildir. PKK ve siyasi taşeronu HDP, AKP ve MHP'nin bu iradesinden rahatsız olduğu için mücadelesini zaten karşı cephede vermektedir.

Afrin operasyonunda saflar çok net belirgin hale gelmiştir. 

Afrin operasyonunu yapan ve destekleyen AKP, MHP, BBP cephesi…

Afrin operasyonuna karşı çıkan ise CHP, HDP, İP, SP cephesi…

Kandil'deki teröristler, HDP'nin içinde bulunduğu bu cepheyi, AKP ve MHP birlikteliği karşısında güçlü kılmak için sürekli çağrılarda bulunuyor.

Bu cephede "Demirtaş'a özgürlük" naraları şu an en popüler olanı…

"Kürt Sorununu biz çözeriz"  naraları da popüler olmak için yarış halinde…

CHP, İP, SP gibi partiler HDP'nin oyundan tırtıklamak ve ortaya konan ihanet kokan projeyi hayata geçirmek için sürekli HDP ve PKK'ya şirin olabilecek açıklamalar yaparken, AKP-MHP birlikteliğini içerden zedelemeye çalışanlara da rastladık yine…

PKK'lı Demirtaş'a Özgürlük isteyenlere çok büyük tepki varken, AKP İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu çıkıyor  "Demirtaş bence de cezaevinden çıksın. Sonuç itibarıyla bir seçime giderken, Cumhurbaşkanı adayı bir siyaset liderinin cezaevinde olmasını tercih etmem." Diyebiliyor.

Oysa Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demirtaş'ı "Bu söylediğiniz kişi bir teröristtir. Ve öyle bir terörist ki, bütün benim Kürt kardeşlerimi sokağa döküp, ondan sonra sokağa döktüğü Kürt kardeşlerimi de, 53 Kürt kardeşimi, yine Kürtlere öldürten bir teröristtir. Bu sadece suçlarından bir tanesidir. " şeklinde tarif etmişti.

İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu'nun akla, mantığa sığmayan bu çıkışı tartışılırken, bu seferde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı olduğu iddia edilen İlnur Çevik'in televizyon ekranlarında "Yeni bir barış süreci, yeni bir çözüm süreci gelebilir mi?" şeklinde yöneltilen soruya, "Seçimlerden sonra elbette olabilir. Neden olmasın? Ama bu şu an seçimlerden sonraya kaldı" şeklinde akıl almaz cevabı gündemde tartışma konusu oldu.

Bunlar kripto pkk'lı mı, kripto Fetö'cü mü bilinmez ama 16 Nisan referandumu öncesi de İlnur Çevik ve benzerleri yine bu gibi sözlerde bulunarak, AKP-MHP arasındaki milli birlikteliği baltalamaya çalışmışlardı.

Allah'tan, Cumhurbaşkanlığı makamının sözcüsü İbrahim Kalın, İlnur Çevik'in bu fitne yaratacak sözleri üzerine "Sayın Cumhurbaşkanımızın gündeminde yeni bir çözüm süreci yahut açılım gibi bir konu yoktur." açıklamasını yaparak tartışmaları sonlandırdı.

İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu, "Demirtaş'a özgürlük" konusunda köşeye sıkışmış CHP, İP ve Saadet'i kurtarmaya çalıştı.

Barzani ve Talabani sevdalısı olarak bilinen ve kendisine ne danışıldığı şüphesini hala koruyan İlnur Çevik'te AKP-MHP birlikteliğin anlamını zedelemeye çalışarak, karşı cepheye malzeme vererek resmen kıyak geçti.

Aziz Babuşcu ve İlnur Çevik'in bu açıklamaları AKP-MHP ittifakına ne kazandırdı? Anlayan, bilen var mı?

Afrin'de PKK'yı silindir gibi ezmişken, neyin çözüm sürecinden bahsediyorlar?

Doğu ve Güneydoğu'da PKK'nın kökü kazınırken, PKK'lı Demirtaş'a Özgürlük korosuna katılarak, PKK'nın desteği mi bekleniyor?

Aziz Babuşcu ve İlnur Çevik siz gerçekten kimsiniz ve kimlere hizmet ediyorsunuz?

AKP'nin özellikle 15 Temmuz'dan bu yana tavizsiz uyguladığı terörle mücadele politikalarını niçin ve kim adına sulandırmaya çalışıyorsunuz?

Aziz Babuşçu, HDP'ye "Niçin cezaevindeki bir teröristi aday gösterdiniz, başka aday mı bulamadınız?" diye sormuyorsun da,  Demirtaş'a özgürlük istiyorsun?

İlnur Çevik, niçin "Biz en iyi çözümü Afrin'de 4500 teröristi ezerek gösterdik" diyemiyorsun da, ağzında çözüm sürecini geveliyorsun?

Seçime kadar AKP içinde bu gibi akıl ve mantık dışı sözler söyleyen kişilere yine rastlayacağız. Bu konuda en çok dikkat etmesi gereken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır. Bunlar yanında ama kendine dost değildir.

 

AKIL YOK, MANTIK YOK AMA SIFAT TAŞIYORLAR 

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/2039972126254834/

Makaleyi Hemen Yorumla