ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
PKK VE HDP KÜRT DÜŞMANIDIR! / Yıldıray Çiçek 1455 okunma - 25 Mayıs 2018

16 Nisan referandumu öncesi başlatılan "MHP Kürt düşmanı bir parti, AKP bu birliktelikten kaybedecek" diye propaganda yapanlar, 24 Haziran seçimleri öncesi yine AKP'yi tedirgin etmek, Cumhur ittifakını bozmak için bu propagandayı yapıyorlar. Kimi ekranlardan, kimi gazete köşelerinden bu fitneyi yaratıyor ve besliyor.

16 Nisan referandum sonucu, Doğu ve Güneydoğu'nun oy oranını gösterdi ki, böyle bir fitne başarılı olmadı, olması da mümkün değil…

Doğu ve Güneydoğu'da terör örgütü PKK'ya darbe vuruldukça, bölge insanı devlete daha çok yakınlaşmaktadır.

MHP'yi Kürt düşmanı gösterip, AKP'yi tedirgin etmek bilinçli bir seçim fitne senaryosudur. MHP'nin Doğu ve Güneydoğu'da birçok il ve ilçe başkanı Kürt kökenli olup, Türk bayraklarını, Üç Hilalli bayrakları gururla dalgalandırırken, MHP nasıl Kürt düşmanı olabiliyor?

MHP'nin kurucu Genel Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş "Türkler ne kadar Türkse, Kürtler de o kadar Türktür, Kürtler ne kadar Kürtse Türkler de o kadar Kürttür" derken, MHP Lideri Devlet Bahçeli her fırsatta "Kürt kökenli kardeşlerim" ifadesini kullanıp "Türkiye'nin her tarafında yaşamakta olan ve ana dili Kürtçe olmakla beraber, birinci sınıf vatandaş konumundaki insanlarımızı PKK ile özdeşleştirerek, PKK'nın hedeflerine varmayı kolaylaştırıcı hatalara düşülmemelidir. Birçok sosyal alan çalışması ortaya koymaktadır ki, PKK'ya destek veren insan sayısı yüzde 3 bile değildir. 

Ama Doğu'da olduğu gibi Türkiye'nin diğer yörelerinde de yoksulluk, işsizlik, gelir dağılımı adaletsizliği vardır. Bizim 57. Hükümetimiz döneminde, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Eylem Planı uygulamaya konulmuştur. Bu planın geliştirilerek devamında yarar vardır." Tespitlerinde bulunurken, MHP nasıl Kürt düşmanı oluyor?

MHP bunlara rağmen Kürt düşmanı oluyorsa, Kürtlere şu hakaretleri eden teröristbaşı Öcalan'a hizmet eden ve onun kölesi halindeki HDP Kürt dostu mu oluyor?

 

"Kürtler kadar aşağılık bir topluluk yok, en ufak hatalarında kafalarını ezeceksin, yoksa laf dinletemezsin"

"Kürt erkeği karıdan yüz kat daha karıdır. Bunlar büyük, tarihi suçlamalardır. Basit suçlama yapmam"

"HEP'e destek vermeyen Kürdün tavuğuna kadar öldürün" 

 "Otoritemizi kabul etmeyenlerin evdeki faresine kadar başını ezin, göçertin. O topraklarda tarafsız kimse olmaz, ya bizdendir yada düşman" 

***

Teröristbaşı Öcalan'ın Kürtlere yönelik hakaretlerinden bazıları bunlardır. Buna benzer daha birçok hakaretleri ve aşağılamaları vardır.

Terör örgütü PKK tarafından kundaktaki çocuğuna kadar öldürülen Kürt, evi, camisi, fabrikası, işyeri yakılan Kürt ama nasıl oluyorsa bunu yapanlar Kürt dostu ve temsilcisi olarak gösteriliyor ama bugüne kadar Türk-Kürt kardeşliğini bozacak bir tane eylemi ve söylemi olmayan MHP Kürt düşmanı olarak gösteriliyor.

MHP'nin yine bir seçim öncesi "Kürt düşmanı" olarak gösterilmeye çalışılması MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi de öfkelendirmiş ve ona "MHP'yi Kürt düşmanı göstermek, Kürt kökenli kardeşlerimi MHP'ye karşı kışkırtıp bozgunculuğa ve vurgunculuğa heves etmek tek kelimeyle şerefsizliktir. Aynı zamanda vatana, bayrağa, millet ve bin yıllık birikim ve kaynaşmaya çok ağır bir ihanettir. Sinsi ve şuurlu siyasi Kürtçülük yapanlar PKK'nın değirmenine su taşıyan rezillerdir. Kürt kökenli kardeşlerim MHP'ye karşı falan değillerdir. Karşı olanlar PKK'lılardır, PYD/YPG sevdalılarıdır. Kürt terörist olmaz, teröriste Kürt denmez, denemez." açıklamasını yaptırmıştır.

PKK ve HDP'nin Kürtlerin temsilcisi gösterilmesi Kürt kökenli vatandaşlarımıza yapılabilecek en büyük kötülüktür.

Kürt kökenli vatandaşlarımızı PKK'nın zulmünden, baskısından koruyacak tek irade, tek fikir ve düşünce sistemi MHP'de varken, MHP'yi Kürt düşmanı göstermek PKK'ya gönüllü ve sinsi hizmettir.

MHP'nin bir tane etnik köken düşmanlığı gösterebilecek örneği yoktur. Türk milliyetçiliği fikri etrafında Türkiye'yi kurulduğu günden bu yana kucaklamıştır.

MHP, Türk milletinin bölünmez bütünlüğü yanında olan, vatan, millet, bayrak sevdalısı herkesi kucakladığı gibi, "Türk milletine ihanet eden Türk'ün de, Kürt'ün de, Çerkez'in de, Laz'ın da Allah belasını versin" diyecek kadar özgüven ve kararlılık yüklüdür.

O yüzden MHP'yi "Kürt düşmanı" göstermek beyhude çabadır.

MHP, Türk ve Kürt düşmanı olan terör örgütü PKK ve onun yancılarına düşmandır.

Makaleyi Hemen Yorumla