ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
"CUMHUR İTTİFAKINA" KOMPLO KURMAYA ÇALIŞAN KRİPTO DAMAR! / Yıldıray Çiçek 2066 okunma - 30 Mayıs 2018

"Diyelim ki AK Parti'ye oy vermedin de gittin, Cumhur İttifakı'nın bir diğer ortağı MHP'ye oy verdin. Bunun sana ve ülkeye getirebileceği riskleri hesapladın mı?

Mesela yarın MHP ile AK Parti'nin seçim ortaklığı sona erdiğinde ne olacağını hiç düşündün mü? 

Olacakları sana söyleyeyim.

O çok sevdiğini söylediğin ve desteklediğin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tam da muhalefetin istediği duruma sokacak, kolsuz kanatsız ve çaresiz bırakacaksın. 

Mesela Meclis, atılacak tüm adımlara, yapılacak tüm yatırımlara itiraz ederek sistemin önünü tıkayacak. Mesela, Meclis'te çoğunluğu ele geçiren muhalefet 400 kişiyi bulduğu an senin oy verdiğin Cumhurbaşkanı'nı koltuktan indirebilecek. " bu cümleler AKP'nin yandaşı olarak anılan Türkiye gazetesinde çıktı.

Yazarı da Süleyman Özışık…

Cumhur ittifakını zedelemeye yönelik bundan iyi fitne üretilemezdi.

Elbette her parti milletvekilliği seçimleri için kendi kurumsal kimliği altında, kendi adaylarıyla yarışa girecek.

AKP'nin kendine ait milletvekili adayları olduğu gibi, MHP'nin de kendi milletvekili adayları olacak. 

Ama bu cümleler buram buram fitne, ayrışma ve ölçüsüzlük kokmaktadır.

Şu cümlelere bakar mısınız, sistemi açan, siyasi krizlerin önüne geçen MHP gibi bir partiye oy verilmesini "sistemin önünü tıkayabilmekle" itham ediyor.

Artılarını, eksilerini değerlendirip AKP'ye oy isteyebilirsin de, direkt MHP'nin adını vererek "Oy vermeyin" demek Cumhur İttifakının adabına, edebine yakışıyor mu Süleyman Özışık? 

Ya böyle bir yazıyı gazeteye koyabilen Türkiye gazetesi?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin en büyük pay sahibi ve ölçülü koruyucusu olan MHP iken, MHP'yi bir CHP, bir HDP, bir İP gibi gören bu üslupla kime hizmet ettiğinizi sanıyorsunuz?

Başta MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli ve kadroları, Cumhur İttifakının anlamı ve önemini titizlikle korumaya çalışırken, MHP'ye oy verilmesinin risklerinden ve sistemi tıkamaktan bahsederek, MHP ve AKP mensuplarında oluşan sıcak gönül bağını bozunca kimden "aferin" alacaksınız?

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ortaya koyduğu ölçü "24 Haziran seçimleri devlet ve milletimizin bekasına yönelik tehditlerin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişiyle bertaraf edileceği tarihi bir dönüm noktasıdır. " şeklinde iken, MHP'yi yarın AKP'nin arkasından iş çevirecek gibi bir tarifle ifade etmek en basit tabirle işgüzarlıktır.

16 Nisan referandumunda, adeta kalbi ve beyni olan Ankara ve İstanbul'da ilk defa kayıp yaşamış AKP'nin, MHP ile arasının açılması ve bu tür kaba üslup ve fitnelerle araya mesafe konulması AKP'ye fayda mı getirecek?

Süleyman Özışık ve akıl hocaları, bu hesaplamayı nasıl yaptı yahut hangi hesap peşindedir?

Süleyman Özışık ve benzerlerinin bir merkezden yönetildiği çok açıktır.

Mesela Star gazetesi yazarı Nuh Albayrak'ın iki hafta önce yazdığı "Yani bir AK Partilinin oyunu MHP'ye vermesinin, Cumhur İttifakı dışındaki herhangi bir partiye vermesinden farkı yoktur. Şer cephesinin Erdoğan düşmanlığı için dizayn etmeye çalıştığı parlamentoda, daha da kritik rol kazanacak olan MHP'nin, AK Parti'yi ne kadar zorlayacağı son dönemlerde yaşananlardan rahatça tahmin edilebilir. " cümleleriyle Süleyman Özışık'ın ki adeta birbirinin kopyasıdır.

Her iki yazarın yazasında MHP'ye yönelik bir üslup bozukluğu vardır. 

Mesele Türkiye'nin varlığı ve geleceği olduğunda her türlü siyasi fedakârlığı yapabilen ve bunu da defalarca ispat etmiş MHP'ye yönelik bu üslup sinsidir, akıl dışıdır, vicdan yoksunudur. Bu üslup inanın AKP'ye bile bir şey kazandırmaz.

Cumhur ittifakını oluşturan partiler ve onlar adına konuşanlar oldukça dikkatli olması gerekir. Siz hiç MHP'ye yakın yayın organlarında herhangi bir yazarın "AKP'ye oy vermeyin" gibi kaba üslupla beslediği bir yazısına rastladınız mı?

Özellikle 15 Temmuz sonrası AKP tabanında MHP'ye yönelik çok büyük bir teveccüh vardır. Bu teveccühün önüne geçmenin yolu, MHP'yi hak etmediği kavramlarla anmak ve bu şekilde yaftalamak değildir.

Belki düne kadar AKP'ye oy veren seçmen bu seçimlerde oyunu MHP'ye, MHP'ye oy veren seçmen AKP'ye oyunu verecektir.

Ama adı "Cumhur" olan bir ittifak kurmuş bu partiler seçimlere kadar birbirine bu üslupla muhatap olursa, bu ittifak yara almaz mı? 

Yarın, MHP'de mi bu üsluba başlamalıdır?

Aynı yakıştırmaları, MHP'li bir yazar AKP'ye yönelik yapsa bu Cumhur İttifakının anlamı ne olur fark edemiyor musunuz?

MHP, Cumhur ittifakının önemini koruyarak, samimi çaba ve gayretleriyle 24 Haziran seçimlerine hazırlanırken, MHP'ye gidecek oyların peşine bu şekilde düşmek sözde AKP'li gözüken yazarların işi değildir.

Hele hele Türkiye adına her türlü siyasi fedakârlığı yapan MHP'ye yönelik bu üslup hadleri değildir.

Anlaşılan AKP içinde bir kripto damar vardır. Ve bunlar MHP ile olan yakınlaşmadan oldukça rahatsızdır.

O yüzden nezaketi, adabı, edebi, akılı, mantığı bir kenara bırakarak bodoslama girmektedir.

Cumhur ittifakını bozmak Türkiye düşmanlarına fırsat vermektir. Bu fırsatı vermeye çalışanlara dikkat etmek lazımdır.

Gönüllere giren MHP'ye karşı, bunlar ne yaparsa yapsın engel olamayacaktır.

Çünkü MHP, sağduyulu her seçmen nazarında vatan için olmazsa olmaz konumu olan bir partidir.

Makaleyi Hemen Yorumla