ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
HDP ÇİZGİSİ ÜLKÜCÜ, MHP ÇİZGİSİ İHANET ÖYLE Mİ? / Yıldıray Çiçek 1848 okunma - 19Haziran 2018

FOX TV'nin Sütçü İsmail'i dün gerçekleşen sabah programına MHP eski milletvekili Atila Kaya'yı ve HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen'i aldı.

Atila Kaya'da, Ayhan Bilgen'de programda tam tamına aynı cümleleri kurdular.

Sanırsınız ellerine yazılı not verdiler oradan okudular. Kim HDP'li, kim MHP'li inanın ayırt edemedik.

Her iki isim 2.tura kalındığında Muharrem İnce'yi yahut Meral Akşener'i destekleyeceklerini söylediler. CHP'de, İP'te HDP'nin gönüllü avukatı durumunda olduğu için Ayhan Bilgen'in tavrı anlaşılmaktadır.

Hepsi bir proje dahilinde tek merkezden talimatlarla hareket ettiği için hem Muharrem İnce'yi, hem Meral Akşener'i desteklemeleri oldukça doğaldır.

Ya Atila Kaya'ya ne olmaktadır?

Bu kadar savrulmasının, ideolojisini pazara çıkarmasının gayesi nedir?

Atila Kaya'nın FOX TV'de kurduğu "İkinci turda sayın Akşener kalırsa ona oy veririz. Sayın İnce kalırsa ona veririz. MHP 'nin ülkücü zihniyetten uzaklaşmasını kabul etmiyoruz." Cümlesi her yönüyle akıllara ziyan bir açıklama olmuştur.

MHP'nin "Ülkücü zihniyetten uzaklaştığı" iftirasını atacaksınız ama şu an zihniyetini HDP-PKK çizgisine getirmiş Muharrem İnce ve Meral Akşener'e oy vereceğinizi söyleyeceksiniz.

MHP, Afrin'de 4500 terörist öldürme noktasına gelmiş, terörle mücadelede şimdi tavizsiz duruş sergileyen Recep Tayyip Erdoğan'a destek verince "Ülkücü zihniyetten uzaklaşıyorsa", Atila Kaya'nın oy vereceğini söylediği "Kürt Sorununu biz çözeriz, HDP barajı aşmalı, Demirtaş serbest bırakılmalı" diyen Muharrem İnce ve Meral Akşener mi Ülkücü zihniyete yaklaşıyor?

Meral Akşener'in partisi de, Muharrem İnce'nin partisi de HDP'lilerle, PKK'lılarla sarmaş dolaş iken Atila Kaya espri mi yapmaktadır?

Atila Kaya, Muharrem İnce seçildiğinde Afrin kahramanı Temel Paşa'nın apoletlerini sökerken yanında mı olacaktır?

Atila Kaya, Muharrem İnce seçildiğinde PKK'lı Demirtaş'ı cezaevinden çıkarmak için yanında eşlik edecek midir?

Atila Kaya bugüne kadar "ideolojik kaygıları varmış gibi" rol yapıyordu.  FOX Tv'deki programla birlikte tek kişilik oynadığı maskeli balosu sona ermiştir. Hem de aynı saatlerde, aynı programda HDP ile pişti olmuştur.

Muharrem İnce gibi MHP düşmanı olan, Meral Akşener gibi FETÖ destekli MHP'ye operasyon yapmaya kalkmış birine oy vereceğini söyleyen Atila Kaya, MHP'nin 15 Temmuz duruşunu anlamadığı için, ondan sonra MHP'nin ortaya koyduğu duruşu da idrak edememektedir.

Atila Kaya, düğününde nikâhını kıyan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçmişteki politikalarından rahatsız olabilir, ona oy vermeyebilir. Bu onun elbette demokratik hakkıdır. Ama Recep Tayyip Erdoğan'a cumhurbaşkanlığı adaylığı noktasında desteğini açıklayan MHP'ye "Ülkücü zihniyetten uzaklaşıyor" iftirasını atıp da, HDP-PKK çizgisine düşmüşlere destek vereceğini söylüyorsa, burada ki mesele ideolojik değil, başka türlü amaç taşımaktadır.

Aslında MHP'nin etkisini ve MHP'nin AKP ile olan beraberliğini en iyi tarif eden Atila Kaya'nın oy vereceğini söylediği Meral Akşener, Recep Tayyip Erdoğan'dan korktuğu günlerde, yani bir yıl önce şu şekilde tarif ediyordu: 

"Gazi Mustafa Kemal'den, Aziz Atatürk'e" geçiş son derece sevindiricidir."

 "Ayakların, Türk Milliyetçiliğinden çekilerek Malazgirt ovasına Otağ kurmaya yönelişi, Kızılelma seslenişi gayet memnuniyet vericidir" 

"Kerkük" sözcüklerinin duyulacak kadar seslendirilmesi bile, tarafımızda memnuniyetle karşılanmaktadır."

***

MHP işte bunları sağlamayı başardı. MHP işte bu manzaranın yaşaması ve yaşatılması için 15 Temmuz itibariyle AKP'ye destek verdi.

Bu süreç içinde de AKP'nin hangi yanlışı olduysa da hepsini en sert bir şekilde eleştirmesi bildi.

Atila Kaya ve benzerleri 16 Nisan referandumu dönemi de MHP'ye birçok iftira atmışlardı.

Oysa MHP, Anayasanın ilk dört maddesini sağlama alarak, iftira atanları yine PKK-HDP çizgisinde açık ederek haklı çıkmıştı. O günlerde "HDP ile ne işimiz olur?" diyerek oynadıkları rolü inkâr ediyorlardı.

Ama artık HDP ilişkilerini hiç inkâr etme ihtiyacı bile duymuyorlar.

Afrin'de 4500 terörist öldürme iradesini gösteren AKP'ye bu yönde her türlü desteği veren MHP "Ülkücü zihniyetten uzaklaşıyor" ama Afrin operasyonuna karşı çıkan, Kandil operasyonuna karşı çıkan, PKK-HDP yanaşması CHP-İP "Milliyetçi-Ülkücü " duruş sergiliyorsa biz ölelim daha iyi…

Geçmişte ödediği bedeller adına her daim imtiyazlı muamele gören Atila Kaya'yı CHP-HDP-İP noktasına getiren saikler nelerdir çok merak ediyorum.

MHP'deki görevlerinden istifa ettiğinde bende imtiyazlı yönünü çok ölçülü bir şekilde köşe yazımda ifade etmiştim.

Ama bugün gelinen nokta gerçekten garabet bir hal almıştır.

Bu durumun izaha muhtaçlığı vardır.

MHP'nin Recep Tayyip Erdoğan'a olan desteğinin içi, 15 Temmuz sonrası her türlü doldurulur da, Atila Kaya ve benzerleri Muharrem İnce'ye, Meral Akşener'e vereceği desteğin içini nasıl dolduracaktır?

Atila Kaya ve HDP'li Ayhan Bilgen'in tek ortak noktası Kars'lı oluşları sanıyorduk. Meğerse Muharrem İnce ve Meral Akşener'de ortak noktaları olmuş…

Kimse rol yapmasın.

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış kişiler içinde Sayın Alişan Satılmış dışında MHP'ye oy verecek başka bir kişi olduğuna inanmıyorum. Atila Kaya, Suat Başaran, Servet Avcı, Azmi Karamahmutoğlu, Harun Öztürk ve bunların uzantıları 24 Haziran seçimlerinde mühür bastıkları oy pusulasını cep telefonuyla görüntüleyip, kamuoyuna göstermelidir.

Çünkü MHP tökezlesin de rolümüzü oynayalım senaryolarınızdan bıktık…

Makaleyi Hemen Yorumla