FETHULLAH GÜLEN,GÖZÜMÜZ YOLLARDA… / Yıldıray Çiçek       23223 okunma - 13.02.2005

Fethullah Gülen, en acil şekilde Türkiye’ye geri dönmelidir; önündeki engeller kaldırılmalı ve özgürlüğüne kavuşturulmalıdır. Fethullah Gülen orada olduğu için ABD’nin atmosferine uygun davranmakta, cemaati de onun orada olmasından dolayı başıboş bir şekilde o atmosfere katkı sağlamaya çalışmaktadır. 

Cemaatin yayın organları da acınacak bir halde ABD, AB ve AKP’nin sesi - soluğu olmuş durumdadır. Belki kendisi Türkiye’de olursa, kurumları ve yandaşları ile Türk milleti’nin atmosferine göre davranırlar. İslami alanda durup, ”Dinlerarası Diyalog” gibi bir tuhaflık içinde “Papaza, rahibe, hahama” yakınlıkları artık ucube bir hal almaya başlamıştır. Renk çümbüşü yaşamaktadırlar adeta…
Ortadoğu Bölgesi’nde ABD ve koalisyon güçlerinin Müslümanlar üzerinde acımasız vahşetleri yaşanırken koskoca cemaatin tepkisi, sinek vızıltısını bile aratır vaziyettedir.Neden ve niçin acaba? 

“DÜNYADA en nefret ettiğim insanlardan bir tanesi Bin Ladin’dir. Çünkü Müslümanlığın dırahşan (aydınlık) çehresini kirletmiştir. Bir kirli imaj meydana getirmiştir.” diyen Fethullah Gülen’den ve onu destekleyen yandaşlarından, “Büyük Ortadoğu Projesi” adı altında Müslümanları ortadan kaldırmak için toplu katliam yapan, cinsiyet ayırmadan Müslüman’lara tecavüz eden, onların vatanı elinden alan ABD’ye ve Bush’a karşı hiçbir nefret ve tepki duyamazsınız… Çünkü bu nefreti ve tepkiyi işleseler, onların işbirlikçisi Recep Tayyip Erdoğan büyük sıkıntı yaşayacaktır. Doğal olarak ABD’de yaşayan Fethullah Gülen’de zorluklarla karşılaşacaktır!

Türkiye’de ise Müslüman-Türk kimliği dayatmalarla, baskılarla yok edilmeye çalışırken, bu manzaranın en büyük pay sahibi AKP iktidarına, Fethullah Gülen’in önderliğinde sonsuz destek vardır. Yayın organlarında AKP’nin olumsuzluklarını dile getirirken bile büyük bir titizlikle ‘aklama’ metodları uygulanmaktadır.

Hocaefendi(!), yerel seçimlerden hemen önce kendisiyle yapılan bir röportajda Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği destek hafızalardadır. Geçtiğimiz haftalarda; "Vatanımızda işler iyiyi gitmeye başlayınca bazı servisler hemen harekete geçiyor. Bundan sonra da faili meçhul mel'un cinayetler olabilir" iddiasında bulunması da psikolojik etkilemeye dönük nokta atışlarıdır.

Fethullah Gülen, sizce vatanda hangi işler iyiye gidiyor ya da sizler Türkiye’de yaşananları kimler adına iyi görüyorsunuz?

Türkiye’de ve bölgemizde yaşananların ABD ve AB adına gayet iyi ve onların istediği düzeyde gittiğinden aklı başında ve milli değerlerine samimi şekilde bağlı hiçbir insan şüphe duymamaktadır.

Aslında sadece sizin yapınızı oluşturan cemaat değil, kendilerini ‘İslamcı’ diye nitelendiren kişiler ve cemaatler, bugün İslam’ın emirlerini gözardı ederek adeta uyuşturulmuş durumdadır.

Türkiye’nin milli ve dini değerleri bu dönemde olduğu kadar baskılarla, saldırılarla karşılaştığı hiçbir dönemi görmemiştir ve yaşamamıştır. Ama bugün bakın sözde İslamcılar, zafer nidaları eşliğinde, adeta kendinden geçmiş bir vaziyettedir. Sizler düşünebiliyor musunuz, Recep Tayyip Erdoğan’ın yerinde başka bir başbakanın “Yahudilerden cesaret ödülü aldığında ya da Haç’lı Cübbe giydiğinde” neler yaşayabileceğini, bunlar tarafından nasıl linç edileceğini?

Ama şimdi sözde İslamcı yayın organlarında ve cemaatlerde menfaat taklaları için büyük rekabet vardır. AKP iktidarı, “Türkiye’yi Müslüman-Türklerden kurtarma” adına adeta yeminli siyasi misyoner gibi çalışırken, sözde İslamcı yapılanmaların bunlara sonsuz desteğini beyinlerinize not edin ve bu anı tarihe not düşün !

Özellikle de Zaman Gazetesi’ni ibretle takip edin… ‘Türk milliyetçiliği’ kimliği taşıyanlara karşı koydukları mesafeye bakın, bir de Türk milliyetçiliği düşmanlarına karşı koydukları mesafeye bakın… Kime daha yakın davranıyorlar?

Cemaat evinde kalan gençlere; “Afrika’da bize bağlı okullarda bile İstiklal Marşı okutuyoruz”propagandası yapanlar, Türk’ün öz vatanında ve T.B.M.M odalarında Türk’ün bayrağına, marşına, diline saldıranlara karşı niye sonsuz destek verdiklerini, vicdan muhasebesi yaparak kendilerine sormalıdırlar. 

Geçen günlerde Fethullah Gülen’e ait cemaat evlerinde kalan bir gençle sohbet ettim. Genç arkadaş;“AKP iktidarı ile dünyada saygınlık yakaladığımız” iddiasında ama yakalan bu saygınlığın ne olduğunu ortaya koyamamaktaydı.

Herhalde saygınlıktan, Bush’un Müslümanlara vahşet yapan kanlı ellerini sıkıp, karşısında ayak ayak üstüne atmayı ya da 11 Askerimizin başına tekme-tokat eşliğinde geçirilen çuvalları anlıyor. Yazık…

Muhatap olduğumuz bütün devletler, kendi menfaati için Türkiye’yi kuşatmışken,onlara servis yapanları “saygınlık oluşturanlar” olarak görmek, Fethullah Gülen’in cemaat üstünde yarattığı psikolojik tesir ve söylemlerden kaynaklanmaktadır. Yaşanan bu kadar acı gerçek varken hala‘Polyannacılık’ oynamak karakterli, şahsiyetli bir duruş mudur? Sizin gönüllerinizdeki cihadınız bitmiş, bedenlerinizde nasıl hayat bulacak?

Evet,Fethullah Gülen’in suçu varsa affedilmesini ve Türkiye’ye gelme özgürlüğünün kısıtlanmamasını temenni ediyoruz. Eğer,Türkiye’ye gelirse Türk milletinin şu kuşatılmış günlerini yakından görür ve cemaati ile Türklük düşmanlarına karşı maddi ve manevi cihad açar belki!

Belki de ‘Dinlerarası diyalog’ masallarında kankisi olduğu FENER RUM PATRİĞİ BARTHOLOMEOS’un şu ekümenlik hayallerini, Türk milleti’nin huzuru için engellemeye çalışır. Biz, Fethullah Hoca’dan bu beklentiler içinde olalım ama talebeleri yerinde durmuyor ki!

Akşam Gazetesi yazarı sayın Güler Kömürcü’nün katılıp, köşesinde aktardığına göre; Fethullah Gülen'in Onursal Başkanlığı'nı yaptığı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, geçtiğimiz günlerde Brüksel’de‘Abant Platformu’ adına bir konferans tertip etmiş. O konferansta, Abant Platformu'nun Bilimsel Koordinasyon Başkanı Prof. Niyazi Öktem, mikrofona Fransa Metropoliti Adamakis'i davet ederken; 'Ekümenik Fener Patrikhanesi'nin - Ekümenik Bartholomeos hazretlerinin Fransa Metropoliti'ni davet ediyorum' cümlesini kullanmış.

Fransa Metropoliti Adamakis ise; 'Sayın Öktem beni 'ekümenik Patrikhane'nin -ekümenik Bartholomeos hazretlerinin' temsilcisi olarak çağırdınız. Teşekkür ederim. Oysa ekümenik kelimesi bugünlerde Türkiye'de birilerine alerji yapıyor, biz bu gerçeği söyleyince dayanamıyorlar. Bilinmelidir ki, Türkiye'de birileri kabul etse de etmese de Fener Patrikhanesi ekümeniktir.'diyerek karşılık vermiş…

Ey Türk milleti; sizce bu cemaat ve muhteşem kadrosu kime çalışıyor?

Fethullah Gülen ve cemaatine soracak,söyleyecek o kadar konu var ki,yerimizin darlığını bahane ederek erteliyoruz.Ama buradan çağrıda bulunuyoruz.

Fethullah Hocam, ABD’den gel… Şu düğümü çöz… Yoksa kördüğüm olacaksınız!

Gözümüz yollarda, kulağımız Amerika’da…

YAZDIR