SANATÇILARIN MHP VE DEVLET BAHÇELİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİ / Yıldıray Çiçek       4626 okunma - 03.08.2006

MUSTAFA YILDIZDOĞAN

Ülkücüler, Devlet beyi anladığı an, MHP tek başına iktidardır. Anlamakta zorlananlar veya anlamak istemeyenler, yalnızca ülkücülere ülkücülük yapma
alışkanlığını sanatında ve kişiliğinden atamayan, benlik duygusunu yenemeyen ve kendilerini yenileyemeyenlerdir.
Siyasetin akışını değiştiren,30–40 yıl sonraki siyaset anlayışını 30–40 yıl önce hareketine sunan Devlet beyi, Ülkücü gençliğin 30 yıl gerisinden takip edenlerin anlaması da mümkün değildir.


OSMAN ÖZTUNÇ

İnsanımız, Genel Başkanımızdan koalisyon döneminde tek başına iktidarmışız gibi tavır bekledi. Hâlbuki geçen zaman ve AKP iktidarı gösterdi ki, o koalisyon döneminde bile MHP ve Liderimiz dik durmayı başarmış ve hala AKP ve diğer bölücü unsurların korkulu rüyası olmaya devam etmektedir.
Ne mutlu bize ki, meclis dışında iken bile, demeçleri ile gündem belirleyen bir Liderimiz var. Herkes oy kaygısı içindeyken o, Türkiye’ye bu kadar zarar veren Başbakan’a “Cumhurbaşkanı bile olsan seni oradan indirip, hesabını sormazsam namerdim” diyebilen, ülke endişesi içinde olan, cesur bir Liderimiz var… Onun dürüstlüğü, bilgeliği ve sağduyusu herkese örnek teşkil etmektedir.
MHP, bir ülkü ve dava patentidir.
Ona da genel başkanlık, her aklına gelenin harcı değildir.

AHMET YILMAZ

İçinde yaşadığımız günler, takım tutma lüksünün sona erdiği günlerdir. Zaman, MİLLİ TAKIM zamanıdır.

Gören gözler ve idrak edebilen beyinler için takım renklerinin anlamını yitirdiği bu günlerde tek renk KIRMIZI-BEYAZ, tek cephe MİLLİ CEPHE haline gelmiştir.

Gaflet ve dalalet şartlarını aşarak ihanete varan gelişmeler sonucunda doğal bir refleks olarak meydana çıkan Milli Cephe’nin merkezi ve TÜRK MİLLETİ’NİN SON KALESİ MHP, Lideri ve Türk Milleti’nin tek umudu Devlet Bahçeli’dir.
‘’Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır ve cephede merhamet ihanettir’’ diyen bir neslin evladı olarak liderime sesleniyorum: DURMA İLERLE, MİLLET SENİNLE...

ATİLLA YILMAZ

Şahsi menfaatleri için hareketi her fırsatta feda edebileceklerini gösteren, kimisi başka partilerden makam sahibi, kimisi aday olmuş ve kimisi de hayatının hiçbir döneminde hareketle ilişki kurmamış kişilerin lidere karşı olması, gerçek Ülkücüler için bir mana ifade etmemektedir.
Bildiğiniz gibi bizim hareketimizin sacayağı; lider, teşkilat ve doktrindir. Bunlardan verilecek en ufak bir taviz, harekete çok büyük sekte vurur.
Bunun bilincinde olarak diyorum ki; bugün lidere sahip çıkmak demek, aynı zamanda teşkilata ve doktrine de sahip çıkmak demektir. Ki, bu da her samimi ve aklı başında Ülkücünün başat görevidir.

ARİF NAZIM

Bir bayrak düşünün... Onun nazlı nazlı süzülüşünü sizin onurunuz, şerefiniz olsun... İnançlarınız ve hayalleriniz o bayrakta kendini bulsun… Düşünün ki; o bayrağın dalgalanması mazlumların başının dik olması demek; ahlakın, doğruluğun, mertliğin, bilimin, kültürün var olması demek… Kısacası, şanlı Türk Milleti’nin ve devletinin var olması demek. O bayrağın bende bir tek adı var: MHP
O bayrak nasıl temiz ise, bayraktarı da öyle temiz ve şerefli olmalı… Dr.Devlet Bahçeli gibi… İnanıyorum ki, Sayın Genel Başkanım Türkiye’ye bol geliyor. Kıymetini bilmeyen bakarkörler utansın… Bir gün herkes onu anlayacak, kıymetini bilecek. Geç olmazsa Türkiye kazanır.

SEFAİ

MHP, Türkiye'nin geleceğidir. Türkiye'nin selameti ve refah düzeyi, ülkesi ve milletini seven ülkücü kadrolarla yükselecektir. Dünya devletleri üzerinde yaptırım gücü olan bir devlet yapısı, bizim iktidarımızla yerleşecektir...

Benim genel başkanım her yönüyle benim için pozitiftir...

FATİH KAYA KUZUCU

MHP, Türk Milleti’ne ait olan herşeye âşık olmuş insanların sevdalarını yüzdürdüğü bir gemi, ocağının yandığı bir hane, enerjilerinin ve güçlerinin birleştiği bir kaledir.
Dr.Devlet Bahçeli, Filozoflar “İdeal Toplum”,”İdeal İnsan”,”İdeal Devlet Adamı” tanımlamasını yaparlar.(Max Weber) İdeal devlet adamına günümüzde örnek verilecek olursa, Dr.Devlet Bahçeli’yi işaret etmesi gerekir.
Karakter mühendisliğinde önemli kuralı, bize yaşayarak gösterdi.
“Bir Lider neyi konuşacağını bildiği gibi, neyi konuşmayacağını da iyi bilmelidir”in örneği, sayın Dr.Devlet Bahçeli’dir.


MAHMUT TÜLEK

Türkiye’mizin birliği, milletimizin dirliği, varlığımızın teminatıdır MHP.
Türkiye'yi ve demokrasiyi gerçekten sevenlerin, Türk milletine hizmet aşkıyla çırpınan yüreklerin yuvasıdır MHP.
Kopuzu, kavalıyla, Dadaşı, Efesiyle, Lazı, Çerkez’iyle, doğusu, batısıyla, din, dil, ırk, mezhep kısacası hiç bir ayrım gözetmeden Türk milletini en müreffeh seviyede görmek isteyenlerin adresidir MHP.
Türkiye'nin en dürüst, en seviyeli, en çalışkan, en beyefendi lideri sorusuna verilecek tek cevap; DEVLET BAHÇELİ’DİR.
O bize olaylar karşısında sergilediği tutum ve davranışlarıyla bir liderin nasıl olması gerektiğini göstermiştir.


YILDIRIM YILDIZDOĞAN:

Devlet Bahçeli Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı sayın Dr. Devlet BAHÇELİ, en buhranlı yıllarda ülkücü gençliğinin ağabeyi olmuş birisi. Ülkücü gençliği sıkıştırılmaya çalışıldığı dar kalıpların içinden çıkarıp, hak ettiği saygıyı kazanmasını sağlamıştır. Türkiye’de temiz siyaset nasıl yapılır sorusunun cevaplayıcısı, 21. asırda Türkiye Cumhuriyetinin hakkıyla liderliğini yapabilecek en nadide şahsiyettir. Sağlığında Rahmetli Alparslan TÜRKEŞ’i anlayamayanların, şimdi de Dr. Devlet BAHÇELİ’yi anlamalarını beklemiyorum. Bu davanın ulviyetinin farkında olan kişiler, çatlak seslerin buzdağından kopan, eriyip yok olmaya mahkûm küçük buzullar olduğunun bilincindeler.


GRUP GÖKÇEN:

Selam olsun beyime, selam olsun liderime, herkes konuşa dursun liderime, herkes konuşa dursun, söylesin herkes sözünü, ama bilsinler ki; son sözü Ülkücüler söyleyecek…
Sözün özünü, sonunu liderim Dr.Devlet Bahçeli söyleyecek... Hiç merak etmeyin beyim, ellerimizi yıldızlara uzattık, ayaklarımız yerde çok şükür… Deli Kurtlar, Grup Gökçen emrinizdedir.


BAŞKAL

Milliyetçi Hareket Partisi, oy kaygısıyla “Merkez sağda buluşalım” demeçleriyle değil, milliyetçiliği ve inançlarını en saf hali ile bünyesinde barındıran şehitleri, bayrağı ve dinini hiçbir zaman propaganda aleti yapmayan, bu değerlerini canı pahasına da olsa kimseye ezdirmeyen, hırslarından arınmış sadece ülkü ve memleket sevdalılarının bir arada olduğu partiler ötesi bir kurumdur. Gerek teşkilat yapısı ile gerek ideoloji ile içteki, dıştaki hatta baştaki tüm tehlikeli güçlere tedirginlik veren bir yapıdır. İktidar olsun ya da olmasın Milliyetçi Hareket Partisi, halde olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin tek garantisidir.
Sağcıyım,solcuyum,dinciyim gibi kimliklerle ortaya çıkan devleti ve milleti sömüren,değerlerini hiçe sayan, atılan kurşunun değil de şehit babasından hesap soran ve mahkûm ettiren, adına lider denilen kişilere karşı; olaylara hâkim gündemi ve sorunları iyi analiz edebilen,net çözümler üreten, duruşu ile Türk Milleti’nin mağrur yapısına yakışan liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Türkiye için bir şans diye düşünüyorum.

MAHMUT POLAT

Alparslan Türkeş'in rahmetli olmasını fırsat bilen birileri, sanki MHP'yi kaos ortamına taşıyıp, fitne - fesat ile kargaşa yaratmaya çalışmıştır.
Bu durum gerçek Ülkücülere ızdırap verirken, bölücü hainleri de sevindiriyordu.
Alçak gönüllülüğü, bilgeliği, sanata ve sanatçıya saygısı, insana saygısı ve lider kişiliği ile bu tip insanların önünde tek başına mücadele eden Devlet Bey’in MHP'yi iktidara taşıyacağından hiç şüphem yoktur...
1997 yılının Kadir gecesinde, okunan mevlitlerin ardından annemin memleketimiz ne zaman huzur bulacak demesiyle birlikte çalışma odama giderek, bu doğrultuda aşağıdaki şiirimi yazdım. Tamamen içimden gelen duyguları anlattığım şiirimle sözlerimi tamamlamak istiyorum...

Umut kaybolmasın, sevgi bitmesin
Devletin başına Devlet gelecek
Garip zay olmasın, yetim yitmesin
Devletin Başına Devlet gelecek

Hainler elele başımda illet
Bir asıra yakın gülmedi millet
Müslüman zulüm olmasın zillet
Devletin başına Devlet gelecek

Sevgimiz saygımız gönlümüz Devlet
Başbuğum Türkeş'tir ülkümüz Devlet
Türkiye'm söylüyor türkümüz Devlet
Devletin başına Devlet Gelecek

Gelecek bizimle geçmiş bizimle
Ezan kulağımda bayrak elimde
Engel var mı Türk'e dünya yüzünde
Devletin başına devlet gelecek

Sevgiyi şefkati bizde bulacak
Bilimde teknikte çağı tutacak
Türkiye ülkümle mutlu olacak
Devletin başına devlet gelecek


MEHMET BORUKÇU

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli, Bilge kişiliği, sağlam duruşu ve 7 Cihana örnek teşkil eden “Devlet Adamı” kimliği ile Hareketimizin medarı iftarıdır. Kendisine çalışmalarında başarılar diler ellerinden öperim.

İBRAHİM DÜLGER

Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesinin çelikleşmiş bir ifadesidir. Milliyetçi Hareket, hareketin dışındaki birçok kişinin de kabul ettiği gibi Türkiye’nin ve Türk Milletinin var olması ve güçlü geleceği açısından zorunlu bir oluşumdur. Bu hareket, Türk milletine ve Türk Devletine içerden ve dışardan yapılan her saldırıda canları pahasına yüce değerlerini savunmuş, bu uğurda birçok mensubu da şahadet mertebesine koşmuşlardır. Kurucusu olan büyük devlet adamı, Başbuğumuz Alparslan Türkeş, milletimize ait bütün milli ve manevi değerlerin ıspanak fiyatına haraç - mezat satıldığı dönemlerden uçmağa vardığı güne kadar dimdik mücadelesini sürdürmüş ve bizler gibi milli ve manevi değerlerini, milletin ve devletin menfaatlerini canından üstün gören sayısız insan yetiştirmiştir. Onun ve şehitlerimizin bu emaneti, bizlerin en kutsal mirasıdır. Yorulmak, usanmak, tembellik, umursamazlık ve umutsuzluk ülkücüde asla bulunmaması gereken bir özelliktir. Dünya var oldukça var olacak olan yüce Türk Milletine hizmet bir şereftir. Başbuğumuzun hedef gösterdiği milli devlet, güçlü iktidar günümüzde de çok net görüldüğü üzere Milliyetçi Hareket olmadan gerçekleşmesi mümkün olmayan bir idealdir. AKP iktidarının ülkeyi, başbakanın ifadesiyle, parselleyip sattığı, kurtuluş savaşında kanla, canla elde edilen kazanımları dünyanın emperyalist güçlerine hediye olarak dağıttığı, sonuçta Türkiye Cumhuriyetini bölünme ve yok olma sürecine soktuğu günümüzde ülkücüler daha çok çalışmaya, daha çok birlik olmaya her sahada mücadele etmeye mecburdur. Yine Başbuğumuzun ifade ettiği gibi; Bizans’tan geçme dedikodu, fitne ve şahsi ikballeri uğruna hizipçilik yapanların bu harekette yeri olmadığını, bu hareketin mensubu herkes bilir. Tabiidir ki eksiklerimizi varsa yanlışlarımızı daha iyiye, daha güzele ulaşmak için ifade edip kendi içimizde tartışacağız. Ama bunu bizi ve Türk Milletini yok etmede kararlı kişi ya da kuruluşlarla birlikte değil. Şu ifadeler herkesin kulağına küpe olmalıdır: “Bu hareketin üzerinde şahsi hesap yapanlar, bu hareketin hesapsızlarını hesaba katmak zorundalar”.

Milliyetçi Hareket Partisinin Genel Başkanı, Sayın Dr. Devlet Bahçeli’dir. Aldığımız ülkücü eğitim ve terbiye, bizlere hareketin başında kim varsa ona biat etme, yardımcı olma, destek olma görevini yükler. Genel başkanı yıpratma adına yapılan her hareket, özünde partiye, sonuçta da ülkenin geleceğine zarar verdiği unutulmamalıdır. Buralar, kutsal bir nöbet yeridir. Nöbet süresi dolan, bayrağı bir başkasına devreder. Genel başkanı yıpratma, ona hakaret etme gibi yüce Türk Milletinin geleneğinde ve ülkücü harekette asla yer almayan bir davranışı gelenek haline getirirseniz, ilerde bu makama kim gelirse gelsin onu yıpratma ve ona hakaret etme gibi bir yolu meşrulaştırırsınız. İşte o zaman ülkücü hareketin yok olma sürecini başlatmış olursunuz. Hele hele bunu ülkücülük adına yaptığınızda, günahınızın ve vebalinizin büyüklüğünü tarif imkânsızdır. Mevcut iktidarın başının zihniyeti, icraatı ve Türkiye Cumhuriyeti devletini nasıl bir uçuruma sürüklediği göz önüne alındığında Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin kıyas kabul etmeyen doğruları rahatlıkla görülebilecektir. Her ülkücüden beklenen, Sayın Genel Başkana saldırmak yerine var olduğuna inanılan eksiklik ve yanlışlığın giderilmesi için elbirliğiyle, omuz omuza, kırmadan ve dökmeden hareketin ve ülkenin ilerlemesi için çalışmaktır. Zaman birlik ve beraberlik zamanıdır, zaman çalışma zamanıdır, zaman Türk Milletinin ve Türk Devletinin var olma mücadelesinde dimdik saf tutma zamanıdır. Her şey güçlü Devlet, milli iktidar ve lider Türkiye için.

Tanrı Türk’ü Korusun ve Yüceltsin.


FAHRETTİN SÖNMEZ

Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’nin alternatifsiz tek partisidir. Ülkenin içinde bulunduğu zor şartlardan Ülkücü iradenin kurtaracağına inanıyorum. Sayın Genel Başkanımız Dr.Devlet Bahçeli’nin MHP’yi tek başına iktidara taşıyacağına yürekten inanıyorum Allah’ın izniyle… Saygılarımla…


Hazırlayan: Tolga Polat/Hüseyin Karagöz

NOT:KUTLU SESLENİŞ DERGİSİ'NİN 44.SAYISINDA YAYINLANMIŞTIR.

YAZDIR