APO CANİSİ 56. HÜKÜMET ZAMANI YAKALANDI! / Yıldıray Çiçek       236840 okunma -Bebek katili Abdullah Öcalan, ne zaman yakalanıp, Türkiye'ye teslim edildi?

Öcalan'ın yakalanıp, İmralı’ya konma tarihi 15 Şubat 1999…

Ey idrak özürlü, düşüncesi hastalıklı adamlar, o zaman nasıl oluyor da MHP'nin iktidarında yakalanıp, İmralı'ya konmuş oluyor?

MHP'nin, Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye teslim edildiği tarihte, T.B.M.M'de bir milletvekili bile yoktu.

MHP,18 Nisan 1999 tarihinde yapılan genel seçimlerde, ikinci parti olarak meclise girmiş ve DSP-MHP-ANAP arasında kurulan koalisyon hükümetinin ortağı olmuştur.

Merhum Bülent Ecevit'in başbakan olduğu 56. hükümet döneminde, PKK'nın elebaşısı Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye teslim edilişinin ardından gidilen 18 Nisan 1999 seçimleri böyle bir siyasi manzara doğurmuştu.

Bebek katili Abdullah Öcalan, eğer 56.hükümet zamanı yakalanmamış olsaydı, DSP yerine, 18 Nisan 1999 seçimlerinde MHP'nin birinci parti olarak çıkmasına kesin gözüyle bakılıyordu.

Bu tehlikeyi(!) görenler Bebek katilini apar topar Ecevit'in başında bulunduğu azınlık hükümetine teslim etmişlerdir.

Bütün bunları niye anlatıyorum?

Şu an İmralı'da kalan Abdullah Öcalan'la ilgili sürekli "APO'yu MHP astırmadı, Apo'yu MHP İmralı'ya koydu" gibi MHP'yi bu konuda kara propaganda ile suçlamaya çalışıp, siyasi rant elde etmeye çalışanların çabalarını gördükçe anlatma ihtiyacı hissediyorum.

Bu kirli propagandayı başta AKP, BBP gibi partiler, bazı köşe yazarları ve bunların yalanlarının etkisinde kalan bazı cahil vatandaşlar yapmaktadır.

Katil Abdullah Öcalan bile "MHP'nin elinde imkân olsa bizi 2 saat bile yaşatmazdı" demesine rağmen, bunlar koro halinde bu konuyu MHP'ye ihale etmeye çalışmaktadırlar.

MHP, Öcalan konusunda, üzerine düşen tüm sorumluluğu yerine getirmesine rağmen, MHP dışında ne bir parti, ne bir devlet kurumu dememesine ve o yönde tavır almamasına rağmen, MHP'yi bu konuda suçlamak, herhalde akıl sağlığı problemi olanların yapmış olduğu bir davranış olmaktadır.

Abdullah Öcalan, bilindiği üzere, ABD tarafından, Türkiye'ye Ortadoğu Bölgesi'ndeki yeni planları için teslim edilmişti.

Bu teslim edilişi yahut alınışı, o dönemin Cumhurbaşkanı olan Süleyman Demirel daha sonraları "Öcalan'ı bize Amerikalılar teslim etti" diyerek, Başbakan Bülent Ecevit de "Öcalan'ı bize niçin teslim ettiler, hala anlamış değilim" diyerek açıklamıştı.

Ama gel-gör ki, bu teslim alınışta, yapılan pazarlıklarda, iktidarda olmayan, mecliste olmayan ve bu konu ile ilgili hiçbir muhataplığı olmayan MHP, Abdullah Öcalan konusunun tamamında, suçlu kılınmak istenmektedir.

MHP, 57.Hükümet döneminde üzerine aldığı devlet yönetme sorumluluğu dahilinde, Abdullah Öcalan'ın idamı konusunda, büyük mücadele vermiş ve bu konuda net duran tek parti olmuştur.

MHP'yi suçlamaya çalışanların bir malzemesi de, koalisyon ortaklığı döneminde, liderler arasında yapılan 12 Ocak Zirvesi'nde alınan "Anayasa'dan ve uluslararası taahhütlerden kaynaklanan süreç tamamlandığında, terör örgütü elebaşı hakkındaki dosyanın, gereği için ivedilikle Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gönderileceği" kararıdır.

Bu konudaki belge ve bilgiler, meclis zabıtlarından ve MHP'nin konuyla ilgili yayınladığı kitapçıklardan edinilebilir.

"Vay efendim, idam dosyası niye T.B.M.M'ne getirilmedi?" diyenlerin bazıları kendi iktidarları zamanı ölüm cezaları için uluslar arası protokol imzalamış, bazıları da 1 Ağustos 2002 tarihinde T.B.M.M'de yapılan Anayasadan idam cezasının kaldırılması oylamasında, Öcalan'ın kurtuluşu anlamına gelen "EVET" oyu vermiş olmaları ayrıca anlam içermektedir.

12 Ocak zirvesinde de, 1 Ağustos 2002 tarihindeki oylamada da, MHP'den başka T.B.M.M'nde erkekçe duruşu başka hangi parti yapmıştır?

Yapılan oylamada, MHP idam cezasının kaldırılmasına tüm milletvekilleri ile "HAYIR" diyen tek parti olmuş iken, DSP, AKP, ANAP, SP, DYP, YTP 'gökkuşağı' olarak adlandırılan bir birliktelik sergileyerek, idam cezasını kaldırarak, APO canisini kurtarmıştır.

Türkiye'de "Abdullah Öcalan asılsın" diyen ve bu uğurda mücadele eden MHP'den başka bir parti olmamıştır.

Bebek katiline "Sayın" diyen ve bebek katilini rehber edinmiş PKK'lı Leyla Zana'ya "Kaymak yüzlü"diyen muhteremlerin bunu anlamasını da beklemiyoruz.

İdrak özürlüler ve onların propagandasını yapan zavallılara tekrar tekrar söylüyoruz; Abdullah Öcalan, 56.hükümet zamanı teslim alınıp, İmralı'ya konmuştur. MHP, 57.Hükümetin koalisyon ortağıdır. Ve üzerine düşen ne ise, meclisteki sayısı ölçüsünde yerine getirmiştir. Şu anda partinize katılan bazı isimler "Öcalan'ın idamına HAYIR" demediler mi de, utanmadan bir de MHP'yi suçluyorsunuz.

Abdullah Öcalan "MHP'nin elinde imkân olsa bizi 2 saat bile yaşatmazdı" dediği halde halen, MHP'yi bu konuda suçlayıp, iftira atmaya devam etmeyi sürdürecek misiniz?YAZDIR