BAŞKA İŞİNİZ YOK MU SİZİN? / Yıldıray Çiçek       16119 okunma -

Muhsin Yazıcıoğlu, PKK’lı Leyla Zana ve ekibi ile sohbet ederken…

Televizyonu açıyorsun aynı manzara, gazeteleri açıyorsun aynı manzara, internet sitelerini açıyorsunuz aynı manzara…

O manzara ney mi?

O manzara, Büyük (1)’lik Partisi’nin yönetici kadrosunun MHP’ye olan öteden beri bitmek-tükenmek bilmeyen takıntısıdır.

‘Ağaca bakıp, ormanı göremeyen’ zihniyet şeklinde tarif edilecek bu yönetici kadrosu, MHP’yi kendilerine tek çalışma alanı olarak seçmişlerdir.

Büyük (1)’lik Partisi’nin Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve kadrosu ne zaman konuşsa, içinde MHP’yi eleştiren cümle geçmeden, konuşma yapamamaktadır.

Bunlarla ilgili karşımıza nerede haber çıkarsa çıksın, başlık kesinlikle “Muhsin Yazıcıoğlu, MHP’yi eleştirdi”, ”Muhsin Yazıcıoğlu, MHP’ye seslendi” , ”Muhsin Yazıcıoğlu, MHP’de suç buldu” şeklinde olmaktadır.

Büyük (1)’lik Partisi’nin Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu bu takıntısını, alerjisini, nefretini MHP’den ayrıldığı günden bu yana kesintisiz sürdürmektedir. Yanına yönetici olarak kimi aldıysa, onlar da Muhsin Yazıcıoğlu ile aynı çizgide davranmaktadır.

Büyük (1)’lik Partisi’nin genel başkanı ve yöneticilerinin, ta gerilere gitmeden son dört yıl içinde yapmış olduğu açıklamalara bakarsanız, MHP’ye duydukları kini, nefreti çok iyi anlarsınız…

Türk-İslam dünyası için en büyük tehlike ve tehdit olan AKP’yi yumuşak bir üslupla %10 yüzeysel eleştiriyorlarsa, MHP’yi iftiralı, yalanlı, seviyesiz bir şekilde %90 eleştirmektedirler.

Bu duruma, Muhsin Yazıcıoğlu’nun AKP’de TBMM Başkanvekili olan kaynı Nevzat Pakdil’in bir etkisi var mı, yok mu bilmiyoruz ama istatistik olarak gerçekler bunlardır.

Muhsin Yazıcıoğlu ve ekibi, MHP’den çok büyük ve haksız suçlamalarda bulunarak ayrıldığı günlerden bu yana yaşananları şöyle bir değerlendirin, karşınıza şu sonuç çıkacaktır.

Turgut Özal’a, Fetullah Gülen’e, Erbakan’a gösterdikleri saygıyı, vefayı Başbuğ Alparslan Türkeş’e göstermemişlerdir. Şimdi Recep Tayyip Erdoğan’a, Abdullah Gül’e, PKK’lı Leyla Zana’ya, Doğu Perinçek’e gösterdikleri saygıyı, MHP Lideri Dr.Devlet Bahçeli’den esirgemektedirler.

Geçenlerde Büyük (1)’lik Partisi’nin yöneticilerinden biri olan, bir zamanlar MHP’de bakanlık yapmış, Doğu Perinçek’in televizyon ve dergilerinde her zaman başköşe olan muhteremin birisi, bir televizyonun canlı yayınında, MHP’ye ve onun liderine ağzından ishal olmuş şekilde saldırırken, MHP’yi ”Boşadığım karıya dönüp bakmam” şeklinde tarif ederek, ne kadar seviyeli (!) olduklarını göstermiştir.

Ne diyelim Cenab-ı Allah, insanı kırk kapı gezen pişkinlerden yapmaktan korusun…

Büyük (1)’lik Partisi’nin yöneticilerinde olan bu seviye(!) örneği en başındaki kişiden, en alttaki yöneticisine kadar mevcuttur.

PKK’lı Leyla Zana ve ekibini Dışişleri konutunda ağırlayan BOP’cu (AB)-(D)ullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıkladığında bu ülkede “Vatana, millete hayırlı, uğurlu olsun” diye ilk kutlayan kişi Büyük (1)’lik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu olmuştu.

Aynı Muhsin Yazıcıoğlu, Ankara'nın Almanya Büyükelçiliği'nde verilen resepsiyonda karşılaşarak sohbet ettiği PKK'lı Leyla Zana için Milliyet Gazetesi'ne "Zana'nın saçına ak düşmüş. Hapis çökertmiş, yıpratmış... Yüzü kaymak gibi bir hanımdı... Yumuşamış gözüküyor, daha sıcak, olgun bakıyor. Sohbet ediyor" şeklinde açıklama yaparak gösterdiği hoşgörüyü ve sıcak ilgiliyi, MHP’li yöneticilerden esirgemektedir.

Muhsin Yazıcıoğlu, MHP’den ne istemektedir?
MHP’den 1992 yılında birçok Ülkücüyü kandırıp götüren Muhsin Yazıcıoğlu’nun yanında o ekipten şimdi kimse kalmamıştır. Bugün yanında olanlar ise, MHP’nin kapının önüne koyduğu kişilerdir. Büyük (1)’lik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, şimdi bunlardan medet umarak, sabah-akşam onları, kendi gibi MHP’ye saldırtmaktadır.

Türkiye’de AKP gibi tehlike söz konusu iken, günün 24 saati MHP’ye saldırmak, herhalde kendilerine böyle bir misyon verilmiş kişilerin işi olabilir.

Muhsin Yazıcıoğlu ve ekibi bu misyonu azimle yerine getirmektedir.

Ama kendilerini bu misyonları ile hem küçük düşürmektedirler, hem de bu konuda başarı sağlayacakları bir tane hedefleri olmayacaktır.

Zaten bu konuda üst kadronun misyonunu gören samimi tabanda, büyük çözülmeler başlamıştır. Son dönem vizyon olsun diye partiye aldıkları emekli komutanlar, emniyetçiler de sessiz-sedasız istifalarını sunmuşlardır.

Geriye, MHP takıntısı hiç eksilmeyen ve BBP afişlerinde “Bir tek o kaldı” diye tarif edilen Muhsin Yazıcıoğlu ve MHP ve onun Lideri Devlet Bahçeli’ye düşmanlığını meslek haline getirmiş kadro kalmıştır.

AKP’nin değirmenine su taşımak için, MHP ile uğraşan bu anlayışın, hezimete uğrayacağı kesindir. Fakat siyasi karakterlerini keşke bu kadar yerlere düşürmeseydiler…

Ne diyelim, kendi düşen ağlamaz…


Not: Yazıyı kaleme aldığım sıralarda, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu’nun trafik kazası geçirdiğini öğrendim… Yazıcıoğlu ailesine geçmiş olsun dileklerimi sunuyor, acil şifalar diliyorum.


YAZDIR