"BU KARANLIK GİDİŞE DUR DENİLMELİ" / Yıldıray Çiçek       3963 okunma - 24-Nisan-2008 Persembe

MHP Lideri Dr.Devlet Bahçeli Salı günü gerçekleşen MHP grup toplantısında tarihi uyarılar yaptı.

"Bu karanlık gidişe dur denilemez ve bir son verilemez ise, ülkemiz önce iki dilli ve iki ortaklı, gelişmelere göre çok dilli ve çok ortaklı bir federal devlet yapılanmasına doğru hızla sürüklenmektedir."

Bu uyarı birçok gazeteye manşet, Tv kanallarına haber oldu.

AKP'nin her politikası, ABD-AB süzgecinden geçtiği için, böyle bir sonu Türkiye'ye yaşatmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. MHP Lideri Dr.Devlet Bahçeli bu uyarıları AKP iktidarı geldiği günden bu yana yapmaktadır. Bugün birçok çevrede bu uyarıları dillendirmektedir. Bundan beş-on yıl önce kimsenin kurmaya cesaret edemediği cümleler, bugün rahatlıkla kurulma noktasına geldiyse bunda AKP'nin çok büyük katkısı vardır. Herkes adeta bu sona alıştırılmaktadır. MHP Lideri Devlet Bahçeli, işte bu yüzden "Bu karanlık gidişe dur denilmeli" diyor.

Türkiye Cumhuriyeti'nin başında Türkiye'nin de haritasını değiştireceğini söyleyen ABD'nin BOP'unda "Eşbaşkanlık" yapan bir Başbakan vardır. ABD'li yetkililer Irak'ın kuzeyine nasıl ki, Kürdistan diye tanımlama getiriyorsa, Türkiye'yi yöneten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da 7 Mart 2002 tarihinde "Irak ve Kürdistan'dan gelen bilgiler bizi memnun etmektedir" cümlesini kurmuştur.

Recep Tayyip Erdoğan bu sözünü daha sonra "Onun (TALABANİ)kontrolü altında olan bölgeye atfen, onun bize verdiği bilgilere, oradaki demokratik eğilimlerin artma sürecine yönelik açıklamaları üzerine mutluluk duyduğumuzu söyledik. Bunu samimiyetten uzak bir şekilde siyaset malzemesi yapmanın hiçbir anlamı yok. Bunu kalkıp da böyle bir bölgeydi, şuydu-buydu diye bir yerlere çekmenin bir anlamı yok." dese de, daha sonraki süreçlerde, PKK'ya ait kavramları siyasetinde kullanmaya ve onları hayata geçirmeye çalışmıştır.

Bush, Rice, Cheney o bölgeden "Kürdistan" diye bahsederken, onların BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da "Kürdistan" tanımında bulunması kimseyi şaşırtmamalıdır.

ABD'nin projelerinde Türkiye'nin de bölüneceği söylenmekte. Bunu ABD bizzat Rice'nin ağzı ile söyledi ve bölünmüş Türkiye haritaları, ABD'nin birçok kurumunda elden ele dolaşmakta. AB üyesi devletlerin, PKK'yı koruması ve kollaması yıllardır herkesin bildiği bir durum ve son olarak, Avrupa Adalet Divanı'nın, PKK'yı terör örgütü listesinden çıkarması, Türkiye'ye yönelik bölme çabalarının bir fotoğrafı olarak değerlendirilmelidir.

AKP, iktidarda bulunduğu 6 yıl içerisinde ABD-AB eksenli politikalarla bölücüleri cesaretlendirmiş ve onlara adeta yol vermiştir.

Türk bayrakları dalgalandıranlar gözaltına alınırken, PKK paçavraları dalgalandıranlar adeta gövdesi yapmaktadır. Bununla ilgili birçok örnek verdiğimiz yazılarımız, arşivlerimizde bulunmaktadır.

Türk milleti, Türklük gibi değerlerden, kavramlardan rahatsızlık duyanlar Türk devletinin en başında yöneticiler olarak oturmaktadır. Bunlar için Türkiye Cumhuriyeti değerleri değil, ABD-AB değerleri önemlidir. Onların ölçü aldığı merkezler ise Türkiye'nin bölünmesini hem istemekte, hem de her tezgâh buradan doğmaktadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin uyarı açılımları yaptığı konuşmasında değindiği "Türkiye Cumhuriyetinin yıkımı anlamına gelecek bu sözde formüller, maalesef artık bazı çevrelerce makul bulunmaya, girilen çıkmaz sokaktan bir kurtuluşun reçetesi olarak dillendirilmeye başlanmıştır. İşin üzücü ve hayret uyandırıcı yanı, bir türlü durdurulamayan terörün vesayetinde bulunan yıkıcı ve bölücü taleplerin, kendilerini aydın ilan eden çevrelerce, çağdaşlaşmanın ve Avrupalı olmanın bir gereği olarak algılanması ve bu dayatmaların bilimsel ve akademik gelişme şeklinde sunulmaya çalışılmasıdır. Bu mihraklar, çağımızın, vazgeçilmez bir gerçeği olan "demokrasi, özgürlükler, insan hakları" gibi sihirli sözcükleri basamak yaparak, sözde gelişmiş toplum projelerinin kılıfını hazırlamakta mahir hale gelmişlerdir." şeklindeki tespitler çok önemlidir. Türkiye'nin bölünmesi resmen bu şekilde temellendirilmektedir.

"Türkiye'yi bölmeye çağırıyorlar" uyarısını yapan Türk milliyetçilerini paranoyak olmakla suçlayanlar bugün haklılığı görmüşlerdir.

O yüzden Türkiye'yi korumak isteyenler,Türk milliyetçilerine ve onun Lideri Devlet Bahçeli'ye kulak vermelidirler.Yarın çok geç olmadan…


YAZDIR