AHMET KAYA'YI KURTARMA TİMİ İŞBAŞINDA! / Yıldıray Çiçek       23321 okunma - 17-Aralik-2010 Cuma

AKP iktidarı ve yandaş medyada bir Ahmet Kaya sevgisidir gidiyor. Hepsi adeta Ahmet Kaya'ya yapışan PKK'lı damgasını silebilmek için seferber oldular. Var olan bir şeyi "yok" haline getirebilmek için her türlü karartma propagandasını yapıyorlar.

Başbakan Erdoğan'ın Ahmet Kaya'ya olan sevgisi ve sevdası tüm AKP'lileri etkilemiş gözükmektedir. Ahmet Kaya yaşasa ve günümüzde avukat tutsa herhalde kendisini AKP'lilerden daha iyi savunacak kimseyi bulamazdı.

Aylardır süren Ahmet Kaya'yı aklama kampanyası dün de AKP'nin tüm yandaş medyasında devam ettirildi.

AKP'nin tüm medya organlarında Ahmet Kaya'ya iftira edildiğine ve onun hiçbir zaman PKK'lılara Apo posterleri önünde konser vermediğine dair adeta gözyaşı dökülen haberler yayınlandı.

Hafta sonu devlet erkânının katılımı ile düzenlenen Ahmet Kaya'yı anma programında suçlu görünmemek adına yapılan bu propagandalar âlemi aptal sanma çalışmasından başka bir şey değildir. Ahmet Kaya, onbinlerce PKK'lının katıldığı bir konserde, Apo posterleri önünde "Vallah ben Apo'yu özledim. Dostlar ben Apo'yu özledim." şarkılarını coşku içinde söylemiş biridir. Ahmet Kaya'nın bu görüntülerini internet arama motorundan rahatlıkla bulup izleyebilirsiniz.

Ahmet Kaya, PKK'lı olmasının yanında, araba kaçakçılığından yargılanırken yurt dışına kaçmış ve "Arabamı Türkiye'de bıraktım, şerefsizlerin ülkesinde bıraktım" diyerek, ekmeğini yediği ülkeye ihanet etmiş birisidir.

Ahmet Kaya'nın nasıl bir zihniyet sahibi olduğunu PKK'nın siyasi taşeronluğunu yapan BDP'nin anma programına tam kadro katılmasından anlayabilirsiniz. AKP'li bakan ve milletvekillerinin de katılmış olması zaten zihniyet ittifakının göstergesidir.

İnternet kullanan ve Türkiye'deki gelişmelere biraz duyarlı olabilen herkesin izlediği Ahmet Kaya'nın "Vallah ben Apo'yu özledim. Dostlar ben Apo'yu özledim." şarkısına rağmen onu kurtarmak için akıl almaz propaganda yöntemlerini kullananlar, zekâsını tartışır hale getirmiştir.

Ahmet Kaya bölücü zihniyetin sembolü haline gelmiştir. Bu bilinmesine rağmen başta Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hiç çekinmeden sahip çıkmaktadır.

Ahmet Kaya lobisi tarafından medyada öyle bir atmosfer oluşturuldu ki, birisi de cesaretle çıkıp 'Ahmet Kaya'nın Apo posterleri önünde, Apo'ya özlemler sunduğunu ve PKK'lılara konser verdiğini' söyleyemiyor.

AKP yandaşları Ahmet Kaya'nın PKK propagandası yaptığını karartıyorlar, gizlemeye çalışıyorlar, konuyu bilenler ise kuzu kuzu bu durumu izliyor.

AKP yandaşı medyadaki Ahmet Kaya ile ilgili haber başlıkları hep "Ayıp etmişler sana gözüm" şeklinde atılmış ve nasıl bir cahil haberci olduklarını tüm Türkiye'ye göstermişlerdir.

Ahmet Kaya'nın PKK ve Apo lehine yapmış olduğu propagandalar ortada iken, AKP'lilerin bunu karartma propagandaları anlamsız ama Ahmet Kaya'ya her manada sahip çıkmaları PKK'lılara verdikleri tavizin bir başka boyutudur.

AKP'nin zaten bölücü sanatçılara yönelik böyle bir sahiplenme duygusu ve kucaklaması vardır. Ahmet Kaya'ya sahip çıkmasalar zaten AKP adına büyük bir eksiklik olurdu.

Onlar da sahip çıkmanın en büyüğünü gerçekleştirerek bu eksikliği yaşamamaktadırlar.

Türkiye'yi yöneten bir Başbakan ve kadrosu PKK'lı Ahmet Kaya'ya sahip çıkıyorsa, Türkiye'nin bölücü dinamiklerini motive etmekten başka bir amaca hizmet etmez.

Ahmet Kaya'ya iftira atıldığı yalanı ile AKP'nin beraber yan yana geldiği safı gizlemeye çalışan AKP'nin yandaş medyası şu adrese girsin ve Ahmet Kaya'nın PKK'ya, Apo'ya olan aşkını izlesinler ve ondan sonra bir kere de olsa objektif olma adına gerçekleri yazsınlar.

Türkiye'de objektif bir medya olsa zaten gerçekler Türkiye'yi en kısa zamanda düzlüğe çıkarır. Ama örümcek ağı gibi her yeri saran AKP medyası ile şimdilik gerçekler saklanıyor. Ama o gerçekler herkes tarafından öğrenildiğinde AKP'nin iktidarda barınması mümkün değildir.

"Arabamı şerefsizlerin ülkesinde bıraktım" diyerek tüm ülkeye hakaret eden Ahmet Kaya'yı göklere çıkartanlar, bu hakareti sineye çekenlerdir, desek yanlış söylemiş olmayız herhalde?


YAZDIR