AKP’NİN SABRININ MAŞA OLDUĞU ANLAŞILDI / Yıldıray Çiçek       27612 okunma - 17-Agustos-2011 Çarsamba

Türkiye’yi ilgilendiren meselelerde sabrının tükendiğini bir türlü görmediğimiz AKP’nin Suriye’de yaşananlar karşısında “sabrının tükendiğini” dünyaya ilan etmesi yankısını bulmaya başladı. İlk yankı olayların arkasındaki asıl kanlı tasarlayıcı ABD’den geldi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland’ın, Türkiye'den Suriye konusunda gelen açıklamalarla ilgili olarak, "Türk sabrının giderek tükeniyor olması bizim için sürpriz değil" açıklamasını yapmıştır. Bu açıklama da bizim için asla sürpriz olmamıştır. Çünkü mesele “insanlık, huzur, barış” meselesi değil ABD’nin menfaat meselesi olduğu için, ABD Türkiye üzerinden hedefine ulaşma çabasındadır. Türkiye’yi birçok olayda olduğu gibi Suriye meselesinde de maşa olarak kullanmaya çalışmaktadır.

Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Dışişleri Bakanı sanırsınız ki, ABD’nin Türkiye Büyükelçisi… Haftalardır Suriye’yi tehdit ediyorlar, ABD’nin istediği ölçüde Suriye’ye mesaj veriyorlar…

ABD’nin “Türkiye’nin sabrı” üzerinden verdiği mesaj çok net bir şekilde Suriye’ye açılacak bir savaşta Türkiye’nin ön safta kullanılacağını göstermektedir.

Suriye’nin iç meselesi karşısında halden vazife çıkararak kabadayılık yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sabrımızın sonuna geldik” demesiyle, ABD’nin bu sözü "Türk sabrının giderek tükeniyor olması bizim için sürpriz değil" şeklinde değerlendirmesi, Türkiye’nin yeni taşeronluğunun Suriye’yi bertaraf etme konusunda olduğu artık tamamen netleşmiştir. Suriye’nin artık kurtuluşu yoktur. Beşşar Esad’ın yerine Afganistan’da, Irak’ta olduğu gibi kukla bir yönetim getirilene kadar Suriye kuşatması ve baskısı devam ettirilecektir.

Irak ve Afganistan işgalinde arka plandan ve güçlü bir şekilde ABD’ye destek veren AKP hükümeti, ABD nazarında da “Ustalık” kıvamına gelmiş olmalı ki, Suriye konusu direkt Türkiye’ye havale edilmiş gözükmektedir.

Doğada bazı hayvanlar vardır ya, yavrusunu büyümeye yakın avlanmaya yanında götürür, onu yetiştirir, kısa bir zaman sonra yavrularını avlarıyla başbaşa bırakır. Teşbihte hata olmaz ABD-AKP arasındaki ilişki de böyle bir şeydir. Türkiye’yi yöneten iktidar ABD uçaklarının Müslümanları bombalaması için İncirlik hava üssünün kapılarını sonuna kadar açmış, gerçekleşen işgallerde ABD’ye propaganda ve stratejik desteğini esirgememiş ve hatta kanlı işgalleri gerçekleştiren ABD askerlerine dualar bile etmişlerdi.

Çıraklık, kalfalık sürecini geçen AKP hükümeti “ustalık” belgesini ABD’den almış olmalı ki, ABD artık Türkiye’nin sabrı üzerinden Suriye’yi tehdit eder duruma gelmiştir. Bizim ülkenin Müslüman yöneticileri işte bu haldedir. Oyları Müslümanlardan alıyorlar, hizmeti Müslüman düşmanlarına taşıyorlar.

Türkiye’nin Suriye üzerindeki stajına ve ABD’nin bu son açıklamasına baktığımızda, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin AKP tarafından niçin kendi yapısına uygun şekilde dizayn edildiğini çok net anlamaktayız.TSK düşmanlığının ana nedeni bölgede ABD’ye daha sadakatli jandarmalık yapacak bir yapının oluşturulmasıdır.

Suriye ABD için ara hedef, İran ise son hedef durumundadır. Bu ülkelere yönelik her türlü müdahale de ABD Türkiye’ye muhtaçtır. AKP’de iktidarını korumak için ABD’ye muhtaçtır. Bu karşılıklı muhtaçlıklarda zararı gören ise Türkiye ve İslam dünyası olmaktadır.

Haydi Türkiye, AKP’nin şarkısını hep bir ağızdan söylemeye devam edelim:

Haydi bi daha bidaha bidaha
hep beraber söyleyelim
Vur şu davula bidaha bidaha
Hem çoşup hem söyleyelim.YAZDIR