“KANLI BAHAR” POSTACILARI / Yıldıray Çiçek       27711 okunma - 16-Eylül-2011 Cuma

BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin estirdiği kanlı “Arap Baharı” projesi çerçevesinde Mısır, Libya, Tunus ziyaretlerini sürdürüyor. Bu ülkelerde ABD’nin desteklediği yeni yönetim ve destekçileri tarafından coşkuyla karşılanan Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretleri ABD adına teftişten öte bir şey değildir.

ABD eski Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’ın 7.8.2003 tarihinde Washington Post gazetesinde yayınlanan “Transforming The Middle East – Ortadoğu’yu Dönüştürmek.” başlıklı yazısında”Fas’tan Basra körfezine kadar Ortadoğu’da bulunan 22 devletin rejiminin, sınır ve haritalarının değiştirileceğini, Türkiye’nin de bunların içinde olduğunu vurguladığı” BOP Projesinin Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ziyaretleri çok yerinde ve anlamlıdır. Ortadoğu Bölgesi ABD’nin hedef ve projeleri etrafında dönüştürülmekte ve Türkiye’yi yönetenler Türkiye’nin de bölüneceği ilan edilen bu projede aktif rol almaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan’ı yönetimleri devrilen ülkelerde coşkuyla karşılayanlarda zaten Türkiye’nin açıktan para yardımı yaptığı isyancılardır. ABD’nin organize ettiği ve yönlendirdiği bu isyancılar şimdi Mısır, Libya, Tunus gibi ülkelerde hâkimiyeti ele geçirmiş durumdadır.
BOP Eşbaşkanı olmak kolay değil tabi… ABD’nin eserini yerinde görmek gerekiyordu Recep Tayyip Erdoğan bunu gerçekleştirmiştir.

Türkiye’de halka yansıtılan hava ise Ortadoğu Bölgesi’nde otoriter ve hâkim bir Türkiye havasıdır. BOP Eşbaşkanı niçin bu ülkelere gidiyor, kim coşkuyla karşılıyor sırf bunun bilinmesi bile Türkiye’nin içine düştüğü durumu izaha yetecektir.

Türkiye’yi bölmeye çalışan PKK karşısında Türk devletinin kurumlarını yalvartır konuma getiren AKP’nin, Ortadoğu Bölgesi’nde gelişmelere hâkim havası verilmesi tam bir palavradır.

Bu palavra ile Türk milleti aldatılmaya devam edilmektedir.

Kendi yönettiği Türkiye’ye hâkim olamayanların, Ortadoğu Bölgesine hâkim olması nasıl oluyor biz anlayamıyoruz. Anlayanlarda zaten AKP’ye oy veriyor!

ABD’nin hedefleri çerçevesinde yönetimi devrilen Mısır, Libya ve Tunus’u ziyaret eden Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki süreçte gitmeyi istediği ülkelerde Suriye ve İran olacaktır. Tabi bu ülkelerin yönetimi değişir, ABD’nin kanlı baharı buralarda da etkisini gösterirse…

İran, Libya, Suriye gibi ülkelerin başındaki adamlarda Recep Tayyip Erdoğan’ı “İslam’ın temsilcisi” diye sıfatlandırıyorlardı. O İslam’ın nasıl temsilcisi olarak anıldığı bilinmeyen Recep Tayyip Erdoğan ise şimdi Haçlı Füzelerini bu ülkelere karşı hazırlayan kişi olarak tarihe geçmiştir.

ABD ve İsrail’in günümüzdeki “Bizim Çocuklar” diye anacağı bir iktidar, Türkiye’nin başında İslam dünyasına ihanet saçmaktadır. Dün kucakladığı ülkelerin devlet başkanlarını ABD adına kovamaya çalışan bir zihniyetin varlığı kısa zamanda Türkiye’ye büyük belalar getirecektir.

Suriye’den sonra İran’a yoğunlaşacak küresel çete, Türkiye’yi bu kanlı bahar içinde büyük belalar ile başbaşa bırakacaktır.

Recep Tayyip Erdoğan üstlendiği BOP Eşbaşkanlığı görevi ile mıknatıs gibi bu belaları Türkiye’ye getirecektir.Zaten başımıza da gelmeyen belada kalmamıştı.

Türkiye’ye yerleşecek olan “Füze Kalkanları” seni uyandırmaya yetmiyorsa ey Türk milleti daha ne felaketin habercisi

YAZDIR