NANKÖR OLMA İSMAİL HANİYE! / Yıldıray Çiçek       19532 okunma - 8-Ocak-2012 Pazar

Tarihinde Osmanlı’ya ihanet ettiler, şimdi tarih yine tekerrür ediyor. Türk milleti geçmişi unuttu, hiçbirşey olmamış gibi işgal altındaki Filistin’e hep sahip çıktı. Kimi zaman dua, kimi zaman para gönderdi. Kim olursa olsun Türk devletinin tüm yöneticileri Filistin’e hep diplomatik destek verdi, İsrail’in vahşetleri karşısında dünya kamuoyunda gündem oluşturmaya çalıştı.

Geçmişte Türkiye’de terör yaratan örgütlere kamplarında kucak açtıkları halde Filistin için herkes ağladı, sızladı, İsrail’e beddualar gönderdi. Niye? Yahudi İsrail’in vahşetlerinde Müslüman kardeşlerimiz ölüyor, yaralanıyor, acı çekiyor diye!

Gazze'deki Filistin Hükümeti'nin Başbakanı İsmail Haniye, PKK’nın siyasi taşeronu BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret ediyor ve Türkiye’yi bölme çabalarının yoğunlaştığı şu günlerde, PKK’nın borazanı Demirtaş’ın, “Biz Filistin’in özgürlüğünü görmek isteriz” demesi karşısında Haniye’de, “Biz de Diyarbakır’ın özgür olmasını görmek isteriz” diye karşılık vermiş…

Türk milleti, “Filistin halkı işgal edilen topraklarına tekrar kavuşsun” diye dua ediyor, Filistin Başbakanı İsmail Haniye’de Türkiye’nin bir ili olan “Diyarbakır’ın özgür olmasını” arzuladığını PKK’lılara söylüyor.

PKK’nın siyasi taşeronu olan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Uludere’de yaşanan olayları ''Bu toprakların adı Kürdistan, bu halkın adı da Kürt halkıdır. Bugün ülke bölünmüştür. Artık emin oldum'' şeklinde ifade etmesinin gündem olduğu günlerde, Diyarbakır’ın özgürlüğünü arzulamak tek kelimeyle alçaklığı onaylamak demektir.

Filistin Başbakanı İsmail Haniye kendi derdine düşmüyor, geliyor kendilerine her manada sahip çıkan Türkiye’de bölücü fitne tohumlarını sulamaya kalkıyor.

ABD ve İsrail’in beslemesi PKK, Türkiye’yi onlar adına böldüğünde Filistin’e bir yararı olacağını sanıyorsa bu küstah adamın zekâsında da problem var demektir.

Prof. Dr. İlber Ortaylı, boşa demiyor “Osmanlı'ya başkaldırıp ihanet eden Filistin, bugün bu ihanetini canıyla ve malıyla ödemektedir” diye…

Vefa olmadığı gibi akıllarını da kullanmayı bilmiyorlar.

Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı ABD-İsrail ikilisinin üretimi olan BOP’un Eş başkanlığını yapıp “ABD'nin BOP projesinde Diyarbakır parlayan yıldız olabilir. Bunu başarmalıyız.” diyor, BOP’un haritasında ‘Diyarbakır’ı sözde Kürdistan’ın başkenti’ olarak görülüyorsa, Filistin Başbakanı İsmail Haniye’de Recep Tayyip Erdoğan’la muhabbetle kucaklaştıktan sonra gider “Biz de Diyarbakır’ın özgür olmasını görmek isteriz” diye PKK’lılara yalakalık yapar.

Demek ki, Filistin’in İsrail ile bir problemi yok ki, PKK’nın arkasındaki güçlerden biri olan İsrail’in hedefleri için sözde Kürdistan arzularını yansıtabiliyor.

Biz Filistin’in hali için mümin tavrında üzülüyor, İsrail’in vahşetleri karşısında Filistin safından sloganlarımızı haykırıyor, İsrail’e karşı kalemimizi kılıç gibi kullanıyor, AKP’nin Davos tiyatrolarına dahi katlanıyoruz… Ama Filistin tarihte olduğu gibi Türkiye’ye geliyor yine Türk milletine hançerini saplıyor gidiyor…

Filistin Başbakanı İsmail Haniye’ye “Nankörlük sevginin mezarıdır ” sözünü hatırlatmakta fayda vardır.Ama biz herşeye rağmen mazlum Filistin halkının yanında olmaya devam edeceğiz.


YAZDIR