"ULAN HEPİNİZ Mİ APO VE PKK SEVDALISI SINIZ?" / Yıldıray Çiçek       2967 okunma - 17 Ocak 2014

Başbakan Erdoğan, PKK'lı Ahmet Kaya'yı protesto eden sanatçıları işaret etmek için "Ulan hepiniz oradaydınız be" cümlesini kullanmıştı. Bizde AKP'li yöneticilere "Ulan hepiniz mi Apo ve PKK sevdalısısınız?" diye sesleniyoruz. Özellikle birine özel parantez açıp "Ulan Beşir Atalay" diye sesleniyoruz. Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı'nın Başkanı (TİKA) Serdar Çam, Başbakanın üslubunu kurtarmak için 'Ulan' delikanlı demek" diye açıklama yapmıştı. Beşir Atalay'da harbi delikanlı (!) çıktı ve PKK'nın başındakini açık açık kutsallaştırıp, Kürt kökenli vatandaşlarımızın önderi haline getiren "Beğenin ya da beğenmeyin Öcalan Kürtlerin lideri" ifadelerini kullanmış…

Bunu da açılımı anlattığı Büyükelçilere 6'ncı Büyükelçiler Konferansı'nda söylemiş… Yabancı ülkelerin temsilcilerine Öcalan'ı böyle pazarlarsan, o ülkelere bu saatten sonra "terör örgütlerini destekliyorsunuz" diyebilir misiniz? Zaten bugüne kadar birçok ülke PKK'ya destek veriyordu, bu saatten sonra Beşir Atalay'ın "Türk hükümetinin bakanı bile onu önder görüyor" sözü terör örgütlerine yardım ve yataklığı meşru hale getirecektir.

Beşir Atalay daha öncede " MİT'in görüştüğü Kandil ve İmralı çözüm sürecinde BDP'ye göre daha tutarlı, makul davranıyor, işin önemini daha iyi anlamış görünüyor" diyerek Öcalan'ı ve dağdaki PKK'lı alçakları övmüştü.

Beşir Atalay'da görünen bir PKK ve Apo sevdası vardır. Bunu da delikanlıca(!) söyleyebilmektedir.

Öcalan nasıl Kürtlerin lideri oluyor Beşir Atalay?

PKK'nın ilk eylemini Kürt kökenli vatandaşlarımızın köyüne yapmasından dolayı mı?

PKK, Kürt kökenli vatandaşlarımızın kundaktaki bebeklerini kurşuna dizdiği için mi?

PKK, Kürt kökenli aksakallı dedeleri camilerden çıkarken kurşuna dizdiği için mi?

Türk-Kürt ayrımı yapmadan bu vatanın evlatlarına sürekli kahpelik yapmış Öcalan nasıl "Kürtlerin lideri" olabiliyor?

***

"Kürtler kadar aşağılık bir topluluk yok, en ufak hatalarında kafalarını ezeceksin, yoksa laf dinletemezsin"

"HEP'e destek vermeyen Kürdün tavuğuna kadar öldürün"

"Otoritemizi kabul etmeyenlerin evdeki faresine kadar başını ezin, göçertin. O topraklarda tarafsız kimse olmaz, ya bizdendir yada düşman" sözlerini Kürt kökenli vatandaşlarımıza reva gören Öcalan'ı "Kürtlerin lideri" yapabilen anlayış Türk milletine en büyük ihaneti etmektedir.

PKK'yı Kürtlerin temsilcisi yapmak, Öcalan'ı Kürtlerin önderi yapmak zaten Türkiye'yi bölmek için uğraş verenlerin zihniyetini yansıtmaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan "Öcalan hidayete erdi" diyor, Beşir Atalay "Kürtlerin önderi" diyor, Abdurrahman Dilipak "Abdullah Öcalan aslında yabancı birisi değil, aileden biridir." diyor, Hilal Kaplan "Öcalan yaşatmayı seçti" diyor. Şamil Tayyar "Apo'nun mektubu daha fazla alkış almalıydı" diyor… AKP'liler diyor da diyor. Bizde bir kez daha "Ulan hepiniz mi Apo ve PKK sevdalısısınız?" diye sesleniyoruz.

PKK'lılarda bile bu derece Apo sevdası yoktur. Ama bu AKP'liler Apo sevdası ile yanıp, tutuşuyor. Gör bu hali Türk milleti gör.YAZDIR