KİMİNİN UĞUR'U HIRSIZ SEVMEKTİR! AMA BİZ "ARSIZDAN, HIRSIZDAN, ELDEN BEZMİŞİZ" / Yıldıray Çiçek       4114 okunma - 01 Mart 2014Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen bir telefon görüşmesi yayınlanır yayınlanmaz Türkiye'de birinci gündem olmuştur. O günden beri sokakta, caddede, yolda, berberde, otobüste, evde, okulda, kahvehanede, fabrikada velhasıl Türkiye'nin her yerinde o dehşet telefon görüşmesi konuşulur olmuştur. Recep Tayyip Erdoğan, o telefon konuşmasıyla bırakın Türkiye'yi, dünyanın her yerinde alay konusu olarak, gerçekten 'Dünya Lideri (!)' sıfatını almıştır. AKP 'Montaj' savunması yapmak için, rezil olma pahasına her türlü hamleyi yaparken, konuşmanın gerçek olduğu iddiasını güçlendirecek, yeni ses kayıtları yayınlanmıştır. Ama Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasındaki telefon konuşmasına 'Montaj' diyenler, o konuşmanın devamında yaşanan para taşıma, belge imha etme, işadamlarından 'kucağa oturtma' fantezili rüşvet isteme, rüşvet parasıyla 'Ada' satın alma olaylarının ses kayıtlarına 'Montaj' diyememiştir. Bu telefon kayıtlarında yine Recep Tayyip Erdoğan ve oğul Bilal Erdoğan başrolde, kızı Esra Albayrak ve damat Berat Albayrak ve şirket elemanları da yardımcı oyuncu rolündedir.

Zaten telefon görüşmesine 'Montaj' dedikten sonra , 'Kriptolu telefonları bile dinlemişler' diyenlerde beyin arama zahmetine girmiyoruz. Bu, zaman kaybından başka bir şey değildir.

Türkiye ve hatta tüm dünya AKP'nin karıştığı hırsızlıkları ve Recep Tayyip Erdoğan'ın telefon kayıtlarını konuşuyor, o ise hiçbirşey olmamış gibi miting meydanlarında siyasi komedyen gibi konuşmalarına devam ediyor.

Bir de çaldıkları Dombra üzerine seçim şarkısı yaptılar, meydanlarda onu kullanıyorlar.

Şarkı içinde "Ezilenlerin gür sesidir o / Suskun dünyanın hür sesidir o", "Mazlumlara sırdaş olan/ Gariplere yoldaş olan" , "Zalimlerin korkulu rüyası", "Göründüğü gibi olan",  "Oldu her zaman sözünün eri" ,"Sözü dosdoğru yoktur riyası" gibi,  Recep Tayyip Erdoğan'a ithaf edilen sözler geçiyor. Komedi gibi, dalga geçmek gibi, şaka gibi… Hele yayınlanan son telefon kayıtlarından sonra utanırlar, bu sözlerin geçtiği şarkı sözlerini hiç kullanmazlar diyorduk… Yüzleri bile kızarmıyor.

Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi hayatını yakından takip edenler için mizah gibi gelecek bu şarkı sözleri Uğur Işılak isimli sanatçıya aittir. Bu Uğur Işılak'ın maskesini 2004 yılında düşürmeye başlamıştım. Yıl 2014 oldu hala milliyetçilik düşmanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve AKP'ye milliyetçi şarkılar pazarlamaya devam ediyor. Aslında kendisini AKP'li belediyelerin konserlerine pazarlıyor. Çıktığı yüzlerce AKP belediyesi konseri bunun ispatıdır. İnkârcılığı meşhur olan Uğur Işılak, AKP'nin beter olduğu günlerde de bilin ki AKP'yi inkâr edecektir.

Ama şimdi iktidara sırtını dayayarak ukalalığa, terbiyesizliğe devam ediyor. 'Hırsızların Ozanı' diye adı çıkmış, Dombra'yı çalmakla suçlanıyor ve buna rağmen televizyon ekranına çıkmış kendisini  'Biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına almış iktidarız' diyen Recep Tayyip Erdoğan'a nasıl milliyetçi Dombra'yı seçim şarkısı yaparsın" diye eleştirenlere "İtlik yapmasınlar" gibi bir alçakça ifade kullanıyor. Bunu kime dediği malumdur. Çünkü 'Dombra' üzerinden kendisini tek eleştiren Milliyetçi-Ülkücü çevrelerdir.

Hırsızlığı ve hırsızları sazı ve sözü ile savunmak adına diyor ki: Bir büyüğümüzün sözü var diyor ki, 'Havlamayı göze almıyorsan köpekle münakaşayı bırak.' Ben onun için havlamayı göze alan bir adam değilim, köpeklerle münakaşa etmeyeceğim. Ama o kadar köpekleşen insan var ki..."

Eğer Uğur Işılak ile yüz yüze karşılaşsam;

İtlik hırsız savunmaktır Uğur!  

İtlik PKK ile yol yürüyenleri savunmaktır Uğur!

İtlik, yabancı projelerinde görev alanları savunmaktır Uğur!

İtlik, Türk düşmanı Barzani'yi "Türkiye seninle gurur duyuyor" diye karşılayanları savunmaktır Uğur!

İtlik, PKK'lı, bölücü Şivan Perver'i göklere çıkaranları savunmaktır Uğur!

İtlik, milyonlarca Irak'lıyı öldüren ABD askerlerine dua edenleri savunmaktır Uğur!

İtlik, "Türk diye bir ırk yok" ,"Türk milleti diye bir millet yok" diyenleri savunmaktır Uğur!

İtlik, TC'yi, Atatürk'ün "Ne mutlu Türküm diyene" sözlerini silenleri savunmaktır Uğur!

İtlik, birbirlerine tövbe haşa "Allah, peygamber" diyenleri ,"ona dokunmak ibadettir", diyenleri savunmaktır Uğur!

İtlik, Türk bayrağını tahrik unsuru görenleri savunmaktır Uğur!

İtlik, PKK'lıları 'Akil Adam' yapanları savunmaktır Uğur!

İtlik, İmralı'dan ve Kandil'den çıkmayanları savunmaktır Uğur!

Daha bu ve benzeri soruları çoğaltarak , 'Sen bunları mı savunuyorsun Uğur Işılak?' diye sorardım. Uğur Işılak, bu cümlelerin altında ezilir kalırsın , 'İtlik yapmasınlar" sözünü tekrar gözden geçir. Elbette bir gün Ülkücülerden inkârların, hakaretlerin adına özür dileyeceksin, bundan kaçışın olmayacak…

Senin yaptığına 'Bozkurtlara' karşı havlamayı göze almak denir Uğur.

Dombra senin neyine, milliyetçi şarkılar senin neyine? 

Sen, Başbakanın "Öcalan hidayete ermiş olabilir" dediği Apo için şarkı bestelesene…

Sen, Başbakanın "Kürdistan'dan gelen haberler bizi mutlu ediyor" dediği, Diyarbakır'da sözde bayraklarını dalgalandırdığı ve Diyarbakır'dan selam yolladığı sözde Kürdistan için marş bestelesene…

Sen, AKP'lilerin en büyük dostu PKK'lı Şivan Perver ile beraber Apo ve PKK'lı teröristler için düet yapsana…

Zaten CNN Türk'te ne güzel itiraf ettin… "Ben Ülkücü Hareketten Musa Serdar Çelebi ile birlikte ayrılmıştım." diyorsun.

Kim bu Musa Serdar Çelebi? AKP'nin tüm ihanet politikalarını ve PKK Açılımını "Eski Ülkücü/MHP'li" kimliğini kullanarak savunan ve "Öcalan'ı lider olarak görmeleri problem değil" diyen biridir. İşte Uğur Işılak'ın kılavuzu budur. Zaten Uğur Işılak 2004 yılında Akşam Gazetesindeki bir röportajında "Ülkücü ideolojiden etkilenip, kültürel olarak beslendiniz mi?" sorusuna verdiği "Ülkücülerin konserlerine çıktım. Ama solcuların konserlerine de çıktım. Ülkücülerin beş, solcuların bir konserine çıkmışsam bu da organizatörlerin seçimidir. DEHAP çağırsaydı oraya da giderdim." cevabı ile Musa Serdar Çelebi ve Recep Tayyip Erdoğan'la uyum içinde olduğunu göstermişti.

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'te bu Musa Serdar Çelebi'nin o zaman ki ihanetini ''Avrupa'da da ihanete uğradım. Orada da buradaki haline, buradaki davranışına aldanarak sadakatle hizmet edecektir diye yetiştirip oraya görevlendirdiğim insanların ihanetine uğradım. Bunlardan biri Serdar Çelebi. Orada gidip bölücülüğe sebep oldu işte. Ayrı dernekleri var, bir şeyleri var. Oradaki işçilerimizi kandırdılar.'' Şeklinde tarif etmişti.

Uğur Işılak, bir de Recep Tayyip Erdoğan'a "dava adamı" demen yok mu, seçim şarkın kadar mizah yüklü… Neyin davası bu? Türkiye'yi sıfırlamanın mı, yoksa evdekileri paraları sıfırlamanın mı?

Ülkücü Harekette iken çıkardığı tüm kasetleri yok sayan ama işine geldiği vakit de "Ben Ülkücülüğü dayılarımdan öğrendim" diyerek tarifler yapan Uğur Işılak, geçtiğimiz hafta CNN Türk'te yine utanmadan "Ülkücülük, vatanını, milletini, devletini sevmekse, Osmanlı'nın o büyük medeniyet tasavvurunu yaşatmaksa evet, ben bir idealistim, bir Ülkücüyüm." diyebilmiştir. 

Hem ABD'nin Türkiye'ye montajı olan AKP'yi savun, hem ABD Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a methiyeler diz, sonra Ülkücüyüm, milliyetçiyim de!

Bu nasıl bir Ülkücülük ki, Ülkücülere "Terörist, köpekçi, mafya bozuntusu, kafatasçı, kovboy, ırkçı, it-kopuk, kandan beslenenler, hayvan, alçak, şerefsiz, Fatih-a okumayı bilmezler, biz bunların cemaziyelevvelini biliriz, çapulcular" şeklinde sözlerle çeşitli zamanlarda hakaret eden Recep Tayyip Erdoğanla yatıp, Recep Tayyip Erdoğan ile kalkıyorsun?

Uğur Işılak eğer adamsan "Bu milletin a.koyacağız" diye para toplayan, rüşvet istediği işadamları için "kucağımıza düşecekler" diyenler için "Arsızdan, hırsızdan, elden bezmişim." şarkını tekrar günümüze uyarla ve güncel görüntülü yeni bir klip çek… Halk ozanı mısın, yoksa saray soytarısı mısın o zaman karar verelim!

Uğur Işılak sana yazdığım yazılar bir kitap boyutuna ulaştı. Sana buradan açık bir çağrıda bulunuyorum. Eğer Ülkücü hareketten inkârların ve hakaretlerin için özür dilersen bundan sonra seninle ilgili hiçbir yazı yazmayacağım. Milliyetçilik düşmanı olduğunu her fırsatta söylemiş ve ispatlamış AKP'ye  milliyetçi şarkı hazırlayıp ikiyüzlülüğe ortak olman senin ömür boyu utancın olsun…

Ama her AKP'li gibi ne utanma var, ne yüz kızarması sen de ! YAZDIR