KASETLERİ İLK SEN Mİ DİNLEYİP İZLİYORSUN? / Yıldıray Çiçek       2589 okunma - 26 Mart 2014

Başbakan Erdoğan, biliyorsunuz CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a ve MHP'li bazı yöneticilere kurulan kaset tuzaklarını bir seçim ürünü ve propaganda aracı olarak miting meydanlarında kullanmasıyla ve geçtiğimiz yıllarda daha piyasaya sürülmemiş yasa dışı dinleme kayıtlarını yine miting meydanlarından "Ses kayıtları öyle zannediyorum ki bugün yarın yayınlanabilir" şeklinde duyurması ile meşhur birisidir.

Türkiye'de cinsel içerikli kasetleri siyasi rant için ilk ve tek kullanan kişi Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. Miting meydanlarında o kıpkırmızı olan suratı ve o kulaklara rahatsızlık veren ses tonuyla "Bu özel değil, bu genel genel. Bu genel bir ahlaksızlıktır…" diye bağırması herkesin hafızasındadır.

Şimdi kendi açtığı bu alanda kuşatılan da kendisi olmuştur. Kendi hakkında çıkan ses kasetleri için bol bol "mahrem, özel" açıklamaları yapmaktadır. Oysa yolsuzluk ve rüşvet olayları ne mahrem, ne de özeldir. Türk milletinin tamamını ilgilendirmektedir ve duymayan, görmeyen herkese de ulaştırılmalıdır. Ama Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekten özel ilişkileri varsa, bunun ses ve görüntülerini yayınlamak, belden aşağı çizgiyi ölçü aldığımızda alçaklıktır. Muhalif partili kişilere ait cinsel içerikli kasetleri "Bu özel değil, bu genel genel. Bu genel bir ahlaksızlıktır…" şeklinde halka pazarlamak, Recep Tayyip Erdoğan'ın ayıbıdır. Kendisinde utanma duygusu varsa, utanmalıdır.

Ama aynı Başbakan Erdoğan ses kayıtları ve kasetler konusunda bir devlet adamı ölçüsünde davranmayı hala öğrenememiştir.

Daha ortaya herhangi ses ve görüntü kasetleri çıkmadan diyor ki:

"Cumhurbaşkanının kaseti var.

Turgay Ciner'in kaseti var.

Aydın Doğan'ın kaseti var.

İdris Naim Şahin'in kaseti var."

Nerden biliyorsun Başbakan? Önce sana mı izletip, dinletiyorlar?

Bu süreçte en ilginç olan ise AKP'nin "Paralel Devlet bizi dinledi" diye cemaati suçlaması, ama bu süreçte Fethullah Gülen'in de dinlenmiş olduğunun görülmesi ve ses kayıtlarının yayınlanmasıdır. O halde bir de korsan bir devlet mi vardır? Başbakan Erdoğan'ı 'Paralel Devlet" dinlediyse, Fethullah Gülen'i kim dinlemiştir? İşin garip tarafı da Fethullah Gülen'e ait olduğu söylenen dinleme içeriklerini miting meydanlarında kullanan kişi de Recep Tayyip Erdoğan'dır.

Ama yaşanan bunca olaya baktığımızda Başbakan Erdoğan'ın bu konularda hiç de masum olmadığı da görülmektedir. MHP ve CHP kasetleri hakkındaki tutumu arşivlerdedir. Daha piyasaya çıkmamış ses kayıtlarını önceden duyurması ortadadır.

Şimdi yine "şunun kaseti var, bunun var, yeri ve zamanı gelince kullanacaklar" diyor. İşte sicili bu konularda lekeli olduğu için bu tavrı herkesi şüphelendirmektedir.

"AKP Derin Devleti", kendi ürünlerini de başkası üzerinden mi siyasi rant malzemesi olarak kullanacaktır?

AKP'nin kim olduğunu bulmak için seferber olduğu "Fuatavni" isimli Twitter kullanıcısının Recep Tayyip Erdoğan'ın nefes alış verişini bilen birisi gibi yaptığı yorumlar bu durumu güçlendirmektedir.

 "Fuatavni" Deniz Baykal'a ve MHP'ye yönelik kaset operasyonu hakkında direkt Başbakan Erdoğan'ı suçluyor ve bunu yapanların Başbakan'ın emrinde bir dinleme ve izleme çetesi olduğu iddialarını dillendiriyor. 'Fuatavni'nin gerçekte kim olduğu ortaya çıktığında, bu verdiği bilgileri İnşallah gerçek kimliği ile sorgularız.

Aslında Başbakan paraları sıfırlamayı bir kenara bırakın Türkiye'nin adaletini, hukukunu, barışını, huzurunu sıfırlıyor.

Türkiye'de hangi konuda kaos varsa, Başbakan Erdoğan'ın orada muhakkak parmağı vardır. Şimdi o parmaklar kendi boğazını sıkıyor.
YAZDIR