FEHMİ KORU, BİRAZ DA APO VE PKK HESABINIZDAN BAHSET! / Yıldıray Çiçek       1916 okunma - 09 Mayıs 2014

AKP'nin "Akil Adamı" Fehmi Koru , kimin olduğu belli olmayan ortalık malı Star Gazetesi'nde "Devlet Bahçeli'nin matematik hesabı" başlıklı yazı kaleme alarak , MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanlığı seçim süreci ile ilgili yapmış olduğu açıklamayı daha önce değişik konularda rakamlar üzerinden yapmış olduğu açıklamalarla birleştirerek aklınca ti'ye almaya çalışmış…

Ve yazısını da "Cumhurbaşkanı seçtirmek başarılamazsa bile, 2002 seçimi sonrasında başlayan CHP ile MHP'yi yakınlaştırma sürecinde yeni bir merhale daha kaydedilmiş olur." şeklinde bir cümle ile bitirmiş…

MHP Lideri Devlet Bahçeli daha önceki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olduğu gibi , şimdi de siyasi/şahsi hesap yapmadan , millet lehine toplumsal uzlaşmayı sağlayacak bir hesap yaparken ,sadece evdeki paraları değil ,ülkeyi sıfırlamaya çalışanlar elbette rahatsız olmaktadır. Toplumun her kesimi tarafından kabul görecek , toplumdaki çatışmayı ve ayrışmayı önleyecek birisi aday gösterilip seçilirse bundan kazançlı Türkiye çıkmaz mı? O halde rahatsızlık niye?

"Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip Bey'in başkanlığını destekleriz." diyen PKK terör örgütünün önderi varken ,MHP ,CHP ,BBP, Saadet Partisi ve diğer partilerle yapılacak görüşmelerle uzlaşmayı sağlayacak bir Cumhurbaşkanı adayı belirleme düşüncesi niçin Fehmi Koru gibilerini rahatsız etmektedir?

Siz, onbinlerce kişinin katilinden Cumhurbaşkanlığı için medet umacaksınız ama diğer partiler kendi arasında ,Türk milletinin sosyal yapısını göz önüne alarak Cumhurbaşkanı adayı belirlemek için düşüncesini yansıtınca aklınızca bu çabayı küçük görmeye çalışacaksınız.

AKP'li yazar ve yorumcular televizyon ekranlarından , gazete köşelerinden Apo'nun Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde etkileyici olacağını konuşarak ,yazarak ona bir misyon biçmeye çalışmıyor mu? AKP, hazır zihniyetini İmralı'ya yatırmışken , Apo'ya verdiği sözleri de yerine getirerek, eğer adayınız Recep Tayyip Erdoğan ise ona Güneydoğu Bölgesi'nden bir hayli oy kazandırabilirsiniz Fehmi Koru…

Az dağdakiler iner ,az da Barzani'den seçmen takviye ederseniz al sana Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı… Nasıl hesap ama? PKK Açılımında "Akil Adam" olan sen bu hesaba sevinmeyeceksin de kim sevinecek?

İmralı'ya heyet üstüne heyet gönderin de, daralan zamanda PKK/AKP arasında Cumhurbaşkanlığı seçim dengelerini hemen kurun… BDP/HDP milletvekilleri son günlerde "Kürdistan'ı inşa ediyoruz" şeklindeki açıklamalarını yoğunlaştırdı. Devlet içinde devlet kurma düşüncesi eyleme dönüşürken, AKP'nin herhangi bir yetkilisinden bununla ilgili bir karşı açıklama duyan oldu mu? Sen cevap ver neden bir açıklama yapmıyor bu iktidar mensupları Fehmi Koru? Hayalet "Paralel Devlet" kovalamak yerine ,somut ortada olan PKK'nın "Paralel Devlet" çalışmasına karşı niye mücadele edilmiyor?

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan  Abdullah Öcalan'la devlet heyeti arasında iki görüşme yapıldığını ve bu görüşmede iki konuda mutabakat sağlandığını ve mutabakat sağlanan iki konuyu, "Bölgesel Özerk Yönetim Yasası ve "Demokratik Sivil Toplum Yasası" olarak açıkladı. Apo ile bu konuda mutabakat sağlandıysa , Apo bu durumdan memnun kaldıysa ,o size ne verecek? Elbette Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde destek verecek değil mi Fehmi Koru?

Fehmi Koru sen niye İmralı hesaplarından hiç bahsetmiyorsun?

Apo'ya bel bağlayan AKP'nin hesaplarından bahsedersen ,MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Türk milleti için yaptığı hesapların nasıl şerefli ve namuslu hesap olduğu ortaya çıkacaktır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Cumhurbaşkanlığı, kamplaşan, cepheleşen ve gerilim stratejisine dayalı bir çatışmayla bugünlere kadar sürdürülen politikalara dayalı bir seçim olarak düşünülmemelidir. Türk milletinin seçmen profilini esas alarak, ortak bir aday üzerinde çalışmaların yapılması lazım. MHP, bu çalışmayı yapıyor, bu milletin aziz bir evladını, çatı aday olarak Türk milletine takdim edecektir." Şeklindeki düşüncesi, AKP/PKK arasındaki ittifaktan şerefli ve namuslu değil mi Fehmi Koru?

Daha 17/25 Aralık'ın yolsuzluk,rüşvet ve hırsızlık hesabını verememiş olanlar ,tertemiz duygularla Türk milleti için yapılan hesapları mı sorguluyor? Hangi yüzle bunu yapabiliyorsunuz?

Sandıktan birinci parti çıkmak sizi bu iddia ve suçlardan aklıyor mu?

Önce 17 ve 25 Aralık'ın hesabını verin gelin ,daha sonra MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin tertemiz duygularla yaptığı hesaplara dil uzatın…

Fehmi Koru ,bir köşe yazında da AKP/PKK arasındaki Çankaya hesaplarını yazmayı unutma…

Apo'nun İmralı tutanaklarında ifade ettiği "AKP'yi 10 yıldır ayakta tutan benim." ve "Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip Bey'in başkanlığını destekleriz." Sözleri sence hesaplar içinde değerlendirilmeye muhtaç değil mi?YAZDIR