BARZANİ SÖZDE KÜRDİSTAN'I DOĞURACAK, EBESİ DE AKP OLACAK! / Yıldıray Çiçek       2156 okunma - 21 Haziran 2014

"Birkaç Mehmet şehit oldu diye meclis toplanmaz." diyen meşhur Türk düşmanı AKP Genel Başkanı Hüseyin Çelik, Erbil’den yayın yapan Kürt haber sitesi Rudaw'a verdiği mülakatta özetle "Kürdistan kurulabilir" demiş…

Kürdistan'ı zaten beyinlerinde kurmuş olanlar, son gelişmeler eşliğinde bunu resmiyete bağlamaya çalışmaktadır.

7 Mart 2002 tarihinde "Irak ve Kürdistan'dan gelen haberler bizi mutlu ediyor." diyen, geçtiğimiz yıl Barzani'yi Diyarbakır'da onur konuğu yapıp oradan "Kürdistan'a selam yollayan" Başbakan Erdoğan'ın yardımcısı Hüseyin Çelik'e de yakışan misyon zaten budur.

Erdoğan'dan 'Kürdistan'a selam

https://www.youtube.com/watch?v=ADqhSbpiLsA

AKP'nin bir dostu IŞİD Türkmen şehirlerini boşaltıyor, diğer dostu Barzani'de Türkmen şehirlerini ele geçiriyor. AKP'ye de "Kürdistan kurulabilir." diye destek vermek düşüyor. Tezgâhı güzel yere açmışlar…

Hüseyin Çelik röportajında demiş ki: "Iraklı Kürtler nerede yaşayacaklarına ve ne sıfat altında yaşamak istediklerine kendileri karar verebilirler. Türkler onlar adına karar vermez. Irak Kürdistanı halkı dostlarımızdır ve onlara her yönden yardımcı olduk. Yardımcı olmaya da devam edeceğiz ve asla rakipleri olmayacağız. Irak iç sorunlarını çözemez ve Irak'ın pratikteki bölünmesi resmi bir ayrılığa dönüşürse burada yaşayan insanların da diğer milletler gibi kendi kaderlerini tayin hakkı vardır. Türkiye Irak Kürdistanı'nı her zaman destekleyecektir."

Türkmenler yıllardır "Bize yardım edin!" diye feryat ediyor, son IŞİD saldırılarında resmen "Bizi kurtarın!" diye yalvarıyor. Ama AKP her zaman olduğu gibi Türkmenleri yok sayıyor, tüm planlarını Peşmergeler üzerine kuruyor.

IŞİD'e "terör örgütü" dememeleri bu yüzdendir, Barzani’yi başlarına taç yapmaları bu sebeptendir. 

IŞİD'in elinde vatandaşlarımız rehine iken, Türkmenler yardım için feryat ederken AKP "yangından mal kaçırır" gibi "Kürdistan'ın kurulmasını" istemekte ve destekleyeceklerini bildirmektedir. Bu durum bile IŞİD'in konsolosluğumuza yaptığı baskında  vatandaşlarımızı rehin almasının bir senaryo olduğu şüphelerini bile arttırıyor.

 "Vatandaşlarımız ellerinde rehin olduğu için kımıldayamıyoruz." demeleri ve IŞİD her yeri yakıp-yıkıp ilerlerken zerre eleştiri getirmemeleri  bu şüpheyi beslemektedir.

Türkiye'de askeri birliklerde askerlik yapanlar PKK marşları eşliğinde halay çekme noktasına gelmişken, Türk bayrakları indirilip ayaklar altında çiğnenirken "Yeni Türkiye" manzarasından elbette "Kürdistan" peydah edecek bir yapı harıl harıl çalışmaktadır. Sözde Kürdistan'ı Barzani doğuracak noktaya gelmiştir. Peydah olacak Kürdistan'ın ebeliğini de AKP yapacaktır. Hüseyin Çelik'in açıklamaları bunu göstermektedir. Barzani sözde "Kürdistan'ı doğururken" Recep Tayyip Erdoğan, Hüseyin Çelik, Bülent Arınç, Mustafa Elitaş, Ahmet Davutoğlu, Yalçın Akdoğan şöyle yan yana durup ebelik yaparlar artık… Uğur Işılak'ta "Mazlumlara sırdaş olan/ Gariplere yoldaş olan" şarkısını söylesin ki Kürdistan'ın doğumu hızlansın… Bir şarkı da IŞİD'e bestelesin ki  onlara moral olsun,  daha çok Türkmen katliamı yaparak, Barzani’ye bol bol Türkmen kenti kalsın.

AKP'nin küresel misyonu "Büyük Kürdistan'ı" kurmak üzere şekillenmiştir. Irak, İran, Suriye üzerinde yaptığı tüm çalışmaların sebebi budur. Türkiye'nin Güneydoğusunu PKK'ya teslim etmesi bu yüzdendir. 

AKP küçük parçaları birleştirip büyük Kürdistan'ı kurmak adına çırpınıyor. Suriye'deki PYD Başkanı Salih Müslim'in "Kürdistan'ı AKP ile beraber kuracağız." sözü her şeyi netleştirmişti. Hüseyin Çelik'in "Kürdistan" açıklamaları da her şeyin tescillenmesi olmuştur.

 AKP'ye %43 oy verenler, AKP'nin Kürdistan kurma ebeliğine ne diyorsunuz? Ses verin biraz!

VİDEOLAR

Barzani: Bağımsız Kürdistan Devleti Müjdesini vermek için doğru günü bekliyoruz. Az kaldı

https://www.youtube.com/watch?v=nguD5dLm5T8

MHP Lideri Devlet Bahçeli’den Kürdistan tepkisi

https://www.youtube.com/watch?v=eJFXt5lPP7A

http://www.turksolu.com.tr/429/foto/tayyip-kurdistan.jpgYAZDIR