TÜRK YOKSA, 16 TÜRK DEVLETİ ASKERİ POZU NİYE? / Yıldıray Çiçek       2715 okunma - 16 Ocak 2015

Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ı Kaçak Saray'da ağırladı. Biz de 'Keşke ilk resmi konuğu Papa olacağına Mahmut Abbas olsaydı' diye düşünmeden edemedik. Konumuz elbette Mahmut Abbas ve Papa kıyaslaması değil. Konumuz Mahmut Abbas'a Kaçak Saray içinde yapılan karşılama törenindeki manzara…


Recep Tayyip Erdoğan'ın makam odasından inerken, merdivenlere dizilmiş 16 Türk devletini temsil eden askerlerin arasından geçerek, Mahmut Abbas'ı karşılaması ana konumuzdur.


Recep Tayyip Erdoğan adına gerçekten traji-komik bir manzaraydı. Sosyal medyada bu manzara hakkında mizah üretme sanatında yaşanan yoğunluk zaten her şeyi anlatmaya yetmiştir.


Mesele aslında "16 Türk devletini temsil eden askerlerin orada ne işi var?" sorgusundan ziyade, Türklüğe karşı büyük alerjisiyle tanıdığımız Recep Tayyip Erdoğan, 16 Türk devletini temsil eden askerlerle niçin poz verme ihtiyacı duyduğunu sorgulamak olmalıdır.


Biz, 16 Türk devletini temsil eden askerlerin varlığından değil, "Biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık" diyen Recep Tayyip Erdoğan'ın onların yanında poz vermesinden rahatsız olduk!


Biz, 16 Türk devletini temsil eden askerlerin varlığından değil, "Gazetenin bir tanesi yazmış 'Türkiye Türklerindir' diye. Ahlaksız bu, hayasız. Eğer bunu derseniz Türkiye'yi 30'a bölersiniz. Olmaz böyle şey. Türkiye'de Türkiyelilik bilincini yakalamalıyız."  diyen Recep Tayyip Erdoğan'ın onların yanında poz vermesinden rahatsız olduk!


Biz, 16 Türk devletini temsil eden askerlerin varlığından değil, "İlla başına 'Türk' kavramı gelecek veya 'Türk' ifadesi gelecek diyorlar. Kardeşim sen 'illa Türk milleti' olarak diye dayatırsan, öbürü der ki 'Hayır Kürt milleti.' Öbürü çıkar 'Hayır Laz Milleti' der. Niye bunu böyle diyorsun? Diyor ki, 'Türk milleti hepsini kavrar'. Hayır, Türk milleti hepsini kavramaz. Millet hepsini kavrar." diyen Recep Tayyip Erdoğan'ın onların yanında poz vermesinden rahatsız olduk!


"AKP ile birlikte hepimiz Türk olmaktan kurtulduk" diyen kişi Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul İl Başkanıydı, "Türk diye bir ırk yok" diyen de Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP'sinde genel merkez yöneticisiydi. Bu sözlerin sahipleri aynı görevlerine Ahmet Davutoğlu zamanında da devam ediyorlar.


Şu uyuma bakar mısınız? 


Aynı yol, aynı iz, aynı zihniyet…


Recep Tayyip Erdoğan, inkâr ettiği Türk milletinin tarihteki asker temsilleriyle neyin gösterisini yapmaktadır?


Türk yoksa Türk milleti yoksa tarihteki Türk askerleriyle komik bir şekilde kutsanmaya çalışmak nasıl bir kafa yapısıdır?


Yandaş yazarlar, yorumcular 16 Türk devletini temsil eden askerlerle verilen pozun yarattığı mizahı etkisizleştirmeye çalışıyor ama bu basit soruyla ezileceklerini bile fark edemiyorlar. 


Tarihçi- Gazeteci Murat Bardakçı da, Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kaçak Saray'da 16 Türk devletini temsil eden askerlerle birlikte yapılan törene destek vererek "Gururlandım" ifadesini kullanmış ve "Hangisinde 16 devlet var, bu töreni yapmasaydık ayıp olurdu" demiş…


Kaçak Saray'da konuk edilen Murat Bardakçı'nın elbette oradan ayrıldıktan sonra farklı bir yazı yazmasını beklemiyoruz da, en azından bir tarihçi olarak Türk'ün ve Türk milletinin var olduğunu bir gün köşesinden yazarak, Recep Tayyip Erdoğan'ın ve AKP'nin Türklük düşmanlığına cevap vermiş olsun!


"Türkiye Türklerindir" ifadesinden rahatsız olan, Türk milletinin varlığını inkâr eden birinin 16 Türk devletini temsil eden askerlerle poz vermesi, "gurur duyulacak" bir durumdan ziyade ibretlik bir durumdur Murat Bardakçı!


Yandaş uyanıklar da bu eleştiriler karşısında "Siz nasıl milliyetçisiniz 16 Türk devletini temsil eden askerlere mi karşısınız?" gibi refleks sergiliyorlar.


Tekrar tekrar vurguluyoruz. Türk, Türklük düşmanlığını defalarca göstermiş birisinin 16 Türk devletini temsil eden askerleri kullanması bizim karşı olduğumuz durumdur. 


Ey yandaşlar!


İşte bu yüzden sizde biraz zekâ kırıntısı olsa kendi içine düştüğünüz hali çok iyi anlardınız.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN : “TÜRKÜM, DOĞRUYUM, ÇALIŞKANIM DİYE BAŞLAYAN ANDIMIZI KALDIRDIK

 http://www.youtube.com/watch?v=HJO4ekhWilY

RECEP TAYYİP ERDOĞAN :  'KÜRDİSTAN'A SELAM’

 

http://www.youtube.com/watch?v=ADqhSbpiLsA

 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN :  "PKK DÜŞMAN DEĞİL, SUÇLU"

 

http://www.youtube.com/watch?v=S2wmA0QQH0U

 

ERDOĞAN'IN MİLLİYETÇİLİK OYUNU..!

http://www.youtube.com/watch?v=0Kr_e7be5H8YAZDIR