KAOS ÜRETEN FABRİKA GİBİLER! / Yıldıray Çiçek       956 okunma - 07 Nisan 2015

Türkiye'de kaos atmosferi her yere hakim olmuş durumdadır. Herkes "Türkiye'de bugün hangi olumsuzluklar olacak" düşüncesiyle güne uyanmaktadır. Kutuplaşma ve ayrımın toplumda en etkili olduğu günleri yaşamaktayız. Türkiye'yi "Koca yüzde 50 oy almış partinin iradesini söylüyorum ben, boş ver gerisini, s*ktir et affedersin." düşüncesiyle yöneten bir iktidarın varlığı, bu kaos ve kutuplaşmanın ana kaynağı durumdadır.

Sürekli kin, nefret, kavga, öfke pompalayan bir Cumhurbaşkanı ve hiçbir şeye hâkim olamayan Başbakanın varlığı bize "Bugünlerimiz bile en iyi günlerimiz" dedirtmektedir.

Bu zihniyetin iktidarında tezgâhın, provokasyonun nereden geleceği belli değildir. Sokaklarda can güvenliği yok, sınırlarımız delik deşiktir. Huzur, refah, birlik ve beraberlik ortadan kaldırılmıştır. Türk devletinin tüm kurumları işlevsiz bırakılmıştır. TSK, Emniyet, İstihbarat tarumar edilmiş diğer tüm kurumlar yandaş zihniyetin liyakatsız kadrolarına teslim edilerek adeta bitirilmiştir.

Terör örgütleri hem içeride hem sınırlarımızda cirit atmaktadır. Türkiye'de artık en güvenlikli yer diye bir tarif mekânı kalmamıştır. Savcılar adliye içinde, askerlerimiz sokak ortasında kafasına kurşun sıkılarak şehit edilmektedir. Yaklaşık dört milyon olduğu söylen Suriye'linin Türkiye'ye plansız, programsız, ölçüsüz şekilde kabul edilmesi ve ülkenin dört bir yanına dağıtılması cinayetlerin, hırsızlıkların, gaspın, tecavüzlerin artışını da hızlandırmıştır.

Kaçak Saray'daki için bunların hiçbiri umurunda değildir. O sadece kendinin ve ailesinin geleceğini düşünmektedir. Kaçak Saray'ın lüksüne ve zevkine hapsolmuş durumdadır. Batan ülke, çile çeken Türk milletidir.

Kaosu tetiklemediği bir gün dahi yoktur. O tetikledikçe ülke geriliyor ve her yanda provokasyon için zemin arayanlar aradığını maalesef buluyor.

Türkiye ilk defa bu kadar dağınık yönetilmektedir. Hatta bu duruma 'yönetilme' bile demek mümkün değildir. Recep Tayyip Erdoğan'ın arzuları, ihtirasları ve takıntıları ülkeyi bu hale getirmiştir.

Recep Tayyip Erdoğan bu ülke yönetiminden elini çekmezse, Türkiye'nin geleceği gerçekten karanlık bir girdaba girecektir.

Ülkede karanlık güçlerin tezgâhları aşama aşama hayat bulmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe kafilesine yapılan silahlı saldırı da karanlık güçlere yeni tezgâh olacak boyutta olmuştur.

Fenerbahçe ve Trabzon arasında yıllardır süren gerginliğin, bu saldırı da artış göstermesi de ülkenin ne halde olduğunun acı bir fotoğrafı olmuştur.

Allah göstermesin Fenerbahçe'ye yapılan saldırı da daha büyük felaketler olsa, Türkiye bunun altından nasıl kalkacaktı? 

Fenerbahçe'ye yapılan saldırı karanlık güçler için olsa olsa elini ovuşturduğu bir hadise olmuştur. Fenerbahçeli ve Trabzonspor'lu yöneticiler oldukça sağduyulu davranmalı ve ülkenin de içinde bulunduğu atmosfere dikkat ederek her açıklamalarına dikkat etmelidirler. Eğer gerginlik devam ettirilirse karanlık güçlerin ekmeğine yağ sürülmüş olacaktır.

Türk devlet kurumlarının işlevini yitirdiği, teröristlerin cirit attığı Türkiye atmosferini herkes çok iyi idrak etmeli ve attığı adımları ona göre hesap etmelidir. Sağduyu elden giderse, ülkede elden gidecektir.

Bir Recep Tayyip Erdoğan ülkeyi ne hale getirdi. Ve o Recep Tayyip Erdoğan'a 7 Haziran'da ülkenin varlığı, birliği, huzuru ve geleceği adına ders verilmelidir. Bu ders verme olayına AKP'ye oy veren seçmenler bile katılım göstermelidir.

Çünkü bu ülke hepimizindir. Ülkeyi kaosa sürükleyene artık dur denilmelidir.YAZDIR