AŞK ACISI / Kadir Yıldız       476 okunma - 03 Ağustos 2015

Bugün Gazetesi yazarı Nuh Gönültaş, 1 Ağustos 2015 tarihli"İhanet sadece aşkta olmaz…" başlıklı yazısında MHP'yi "ihanet" etmekle suçlamış ve bu suçlamasını da Davutoğlu'nun "MHP ile görüşmelerimiz devam ediyor" açıklamasına istinaden söylemiştir. "İhanet sadece aşkta mı olur, en iyi ihanet politikada olur" dedirten bir de fotoğraf yayınlamıştır. 

***

Her ne hikmetse günlerdir uzun uzun süren AKP-CHP koalisyon görüşmeleri için "ihanet" kavramını kullanmayan bu yazar, Davutoğlu'nun bir cümlelik açıklaması üzerine MHP'ye "ihanet" göndermesinde bulunmuştur. Anlaşılan Nuh Gönültaş ve onun ait olduğu camia AKP'nin ve Davutoğlu'nun sözlerine tekrar itibar etmeye başlamıştır.

*** 

Lord Nelson ile LaydEmma Hamilton'un, Mark Antony ile Kleopatra'nın, Juan ile Evita Peron'un, Dr.Jivago ile Madam Bovary'nin ve Asya ile İlyas'ın aralarındaki gönül muhabbetlerini aratmayacak derecede AKP ile 10 yıllık yıldırım aşkı yaşayan zümrenin yazarı, AKP ile olan ayrılık acısından ne yapacağını şaşırmış, kendisini gelişi güzel laflara vurmuştur.

***

Başbakan Davutoğlu, 14 Temmuz 2015 tarihinde yaptığı açıklamasında MHP'nin; "Hükümet ortaklığında bulunmama ve muhalefette kalma tarzında bir yaklaşım içinde olduğunu" ifade etmiştir. Davutoğlu'nun ifade ettiği gibi o günden bugüne kadar da MHP'nin koalisyon konusunda duruşu hiçbir şekilde değişmemiştir. Davutoğlu'nun talebi üzerine MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli "koalisyon çerçevesinde olmaması ve ülke meseleleri kapsamında kalmak şartıyla"bundan sonrada görüşmelerin yapılabilmesini nezaketle karşılamıştır. Davutoğlu'nun bahsettiği "görüşmeler devam ediyor" açıklaması da bu yönde değerlendirilmelidir. Nuh Gönültaş'ın "ihanet" olarak nitelediği husus "ülke meselelerinin" görüşülmesi ise, bizatihi kendisi ihanetin içerisindedir.

***

Aslı astarı olmayan söylemler üzerinden MHP'ye"ihanet" göndermesi yapan yazar MHP'nin kime ve neye ihanet ettiğini de açıklamalıdır. Mesela;

AKP'ye mi?

CHP'ye mi?

Cemaate mi?

Seçmenine mi?

Yoksa vatana mı?

***

CHP'den kıskanmadıkları AKP'yi, MHP'den bu kadar çok kıskanan sözde yazar,oyuncağı elinden alınmış bir çocuk gibi neden kıyameti koparıyor anlamak mümkün değil. Madem AKP'yi bu kadar çok seviyorsunuz gidin konuşun. İçinizi dökün kardeşim…

***

"Aşkımıza bir şans daha tanıyın" deyin. 

"Sensiz yapamıyoruz"

"Geceleri gözümüze uyku girmiyor"

"Seni düşünmekten kendimizi alamıyoruz" falan deyin… 

Deyin işte…

Bu konuda yolu, yordamı en iyi siz bilirsiniz.

***

Ayrılığınızın yıldönümünde hediyeleşin. Eski günleri yâd edin…

Onlar size ayakkabı kutusu versinler, sizde onlara Kürtçe olimpiyatları…

***

Hatta buram buram aşk kokan bu manzarayı"makrube" kokusu ve romantik bir şarkıyla da süslemeyi unutmayın…

***

"Bugün ayrılığın ilk günü.

Daha şimdiden seni çok özledim.

Gönül çekmeyince anlamıyor.

Ne yazık sonunu göremedim.

Ben, hangi savaştan galip çıktım ki?

Ben, birkaç anıyla mutlu olmam ki!

Yaşamayan nasıl bilsin?

Alt tarafı aşk desin.

Allah kimseye vermesin.

Aşk acısı…"

***

Sevgili Baha'dan tüm "Aşk Acısı" çekenlere…YAZDIR