HAYDİ EYVALLAH DEME VAKTİ / Bahadır Çoban       589 okunma - 02 Ekim 2015

Çözüm diye yırtınan, çözmek için milletten yetki isteyen ama hiçbir şeyi çözemeyip masum vatan evlatlarının kanını kirli siyasetine bulaştıran AKP müzmin bir yüzsüzlükle oy dilenmeye devam ediyor.

AKP kandırılıyor, oy istiyor. Kandırıyor, yine oy istiyor. Şartlar ve denklemler neyi getirirse getirsin AKP yol açtığı felaketlerden vareste bir tavırla milletin karşısına utanmadan sıkılmadan çıkabiliyor.

Bir insan ar damarı denen erdemden muafsa en ahlaksız ve haysiyetsiz davranışları sergilemeye müsaittir.  Teröristlerle çözüm budalalığı süresince düşüp kalkan AKP'lilerin iktidar ellerinden kayınca terörle mücadele naraları atmaları bu haysiyetsizliğin tezahürüdür.

Zaten AKP denen menfaat şebekesinin mensupları onur, haysiyet ve erdem gibi kavramlardan kırıntı boyu kadar nasiplenmiş olsalardı memleketi sürükledikleri felaketin sorumluluğunu üstlenir, iyi niyet göstergesi olarak da topluca istifa ederlerdi.

Heyhat!

AKP sorumluluk üstlenmediği gibi tüm yükü başkalarına fatura ediyor.

Daha düne kadar "Terör silahla çözülmez" mavalıyla teröristleri şirin göstersinler diye akil bozuntularını milletin başına musallat eden bunlardı. Şu günlerde hepsi birer terör uzmanı olmuş, terörle mücadele nutukları atıyor.

Hemen her gün "PKK'yı vurduk, dağıttık. Terörün belini kırdık. Örgütün 3'te 2'sini yok ettik" cinsinden açıklamalara şahit oluyoruz.

Terör vurmakla bitiyorsa…

Güvenlik güçlerinin operasyon taleplerini neden geri çevirdiniz?

Yolların patlayıcılarla doldurulmasına neden göz yumdunuz?

Şurası açık ve net. AKP'nin bu zamana kadar terörün üzerine gitmemesi yeni Türkiye tasavvurunda PKK'nın talepleriyle kesişim noktasında bulunmasından kaynaklanıyordu.

Bu kesişim noktası, milli değerlerin anlamsızlaştırıldığı ve Türk vatanının özerk parçalara ayrıldığı müşterek bir hedef temelinde AKP ile PKK'yı birbirine kenetledi.

Açıktan açığa bu tahayyülü fiiliyata dökemeyecek olan AKP, PKK'nın terör eylemlerini zaruri değişimin bahanesi olarak sundu. Yani terörden beslendi ve Türk milletini milli haklarından feragat ettirebilmek için terörü yıldırıcı bir güç olarak kullandı.

Terör vurdu, AKP "Andımızı" kaldırdı.

Terör vurdu, AKP "Ne mutlu Türk'üm diyene" yazılarını sildirdi.

Terör vurdu, AKP tabelalardaki TC ibarelerini buharlaştırdı.

Terör vurdu, AKP Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyon yetkisini elinden aldı. 

Terör vurdu, AKP askerleri karakola hapsetti.

AKP Türk milli değerlerini teröristlerin ruhunu okşamak için teker teker yok ederken PKK hiç olmadığı kadar güçlendi ve otonom bölge taleplerini en yüksek sesle dillendirmeye başladı.

İşte böyle rezalet ve ihanet dolu bir sicile sahip olan AKP'liler hafıza kaybına uğramışçasına terörle mücadele konusunda ahkâm kesmeye kalkıyorlar.

Kırıklarla dolu karnesini hile hurdayla düzeltip ebeveynine yutturmaya çalışan parlak zekâlı ergenler gibi "Terörle mücadele ediyoruz" kalpazanlığıyla milleti kandıracağını zanneden AKP bir yandan da en iyi bildiği şey olan din sömürüsüne çift elle sarıldı.

Seçim şarkısı olarak "Haydi Bismillah"ı seçti.

Çalıp çırpmadan, paraları sıfırlamadan önce "inşallah" demişlerdi.

Vatanı bölüp parçalarken "maşallah" dediler.

Memleketin her köşesini PKK terörüne teslim ettikten sonra da "bismillah" diyorlar.

AKP için bismillahın da inşallahın da maşallahın da zamanı çoktan geldi geçti.

Geriye haydi eyvallah diyerek defolup gitmeleri kaldı.YAZDIR