GELECEK, MİLLİYETÇİ HAREKET İLE GELECEK / Kadir Yıldız       536 okunma - 31 Ekim 2015

Yarın, ülkemizin geleceğini oylamak üzere sandık başına gideceğiz. Yapacağımız tercihle hafızamızdaki gelecek kaygısını silecek, umutlarımızı tazeleyecek ve huzurun hakim olduğu bir gelecek inşaa edeceğiz. En azından böyle bir temenniye sandığa gideceğiz.

***

Bu defa biz geleceğe gitmeyecek, geleceği ayaklarımıza getireceğiz. 

***

Neden mi?

***

Yarın öyle bir tercih yapacağız ki; Türkiye'nin bölünmesinin önüne geçeceğiz.

***

Yarın öyle bir tercih yapacağız ki; yolsuzluk ve rüşvetin sirayet ettiği kirli ellerden arınacağız.

***

Yarın öyle bir tercih yapacağız ki; Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet muhafaza edecek, bayrağımızı tartışmaya açan çatlak seslere son verecek; Türklüğü, yani senin milliyetini değersiz görenleri tarihe gömecek, dilimizi hor görenlerin yüreğine kor alevler salacağız.

***

Yarın öyle bir tercih yapacağız ki; çocuklarını güneydoğu'ya vatani görevini yapmak için yollayan analar derin bir nefes alacak.

***

Yarın öyle bir tercih yapacağız ki; çocuklarımız "milli" eğitimden mahrum kalmayacak.

***

Yarın öyle bir tercih yapacağız ki; asgari ücret ile evini geçindirmeye çalışan vatandaşlarımız ay sonunu düşünmeden yaşayabilmenin mutluluğunu yaşayacak.

***

Yarın öyle bir tercih yapacağız ki; üniversite mezunu gençlerimiz iş bulma korkusundan kurtulacak.

***

Yarın öyle bir tercih yapacağız ki; dinimizi istismar edilmekten, mabedleri miting alanı olmaktan kurtaracağız.

***

Yarın öyle bir tercih yapacağız ki; Türkiye'yi bir eli Avrupa diğer eli Asya'da olan itibarlı bir devlet haline getirmiş olacağız.

***

Yarın öyle bir tercih yapacağız ki; adı terörle anılan bir ülke olmaktan çıkacak, AB'nin Türkiye'ye üye olmaya çalıştığı bir ülke konumuna gelmiş olacağız.

***

Yarın öyle bir tercih yapacağız ki; içinde kilosu 4 bin TL'ye çay içilen kaçak sarayların yerine gönül sarayları inşaa etmiş olacağız.

***

Yarın öyle bir tercih yapacağız ki; basına amborgoyu kaldıracak, fikir özgürlüğünü düşüncelerimize taç yapacağız.

***

Yarın öyle bir tercih yapacağız ki; teröristlere aval aval bakan bir yönetimi, tıpış tıpış yargıya götüren bir hükümete yetki tanımış olacağız.

***

Yarın öyle bir tercih yapacağız ki; "analar ağlamasın" sözünü propaganda malzemesi olmaktan kurtaracak, şehit analarına göz yaşı döktürenlerin yedi ceddinden hesap soracağız.

***

Yarın öyle bir tercih yapacağız ki; yoksulluğu kaderimiz, iş kazalarını "fıtrat" olmaktan söküp atacağız.

***

Yarın öyle bir tercih yapacağız ki; sandıklar açıldıktan sonra "hayatımdaki en güzel tercihi yaptım" diyerek 2 Kasım'a tebessümle uyanacağız.

***

Yarın öyle bir tercih yapacağız ki; "hayaldi gerçek oldu" masallarına son verecek, gerçek bir gelecek destanı yazmaya başlayacağız.

*** 

Tercihimizi yaparken tavrımızı Devlet'ten yana, vicdanımızı ülkenin geleceğinden yana koyacağız…

"Hangi parti?" diye sorma. 

Sen, bilirsin Türkiye…YAZDIR