SERVET AVCI, SEN BOZKURTLARI AVCI KEKLİĞİ Mİ SANIYORSUN? / Kadir Yıldız       678 okunma - 21 Kasım 2015

Yazmak güzeldir...

Ama yazdıklarınla doğru orantılı bir hayat sürmek daha güzeldir.

***

1 Kasım seçimlerinden itibaren MHP ve onun lideri Sayın Bahçeli'ye karşı başlatılan yıpratma çalışmalarına gazete köşelerinde yazılan yazılarda ve gazete manşetlerinde şahit oluyoruz. Bir çok gazete bundan vazgeçse de vazgeçmeyen bir gazete var. Fitne Üretim Merkezi gibi çalışan Yeniçağ Gazetesi...

Dün o gazetenin üç maymunu oynamaya çalışan yazarı Selcan Taşçı'ya oynadığı oyunun üç maymun değil, Ali Cengiz olduğuyla alakalı bir yazı kaleme almıştım.

Bugünün payına da yine o gazetenin başka bir yazarı Servet Avcı düştü. Avcı, kaleme aldığı son yazısında "Nasıl Bir Genel Başkan" olması gerektiğiyle alakalı tespitler öne sürmüş ve hayalindeki Genel Başkan portresini oluşturmaya çalışmış. Bu konuya birazdan değineceğim ama ondan önce bir olayı sizlerin takdirine sunmak istiyorum.

***

Yazımın başında yazmak ve yaşamakla ilgili söylediğim söz var ya... Oradan başlamak istiyorum.

Tarihini tam olarak hatırlamıyorum ama 2014 yerel seçim çalışmalarının sürdüğü bir dönemde şehir dışından Azerbaycan'da beraber okuduğum misafirlerim gelmişti. Misafirlerimle beraber bir ziyaret için Keçiören'e gittik. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra, bir galeriye uğramak için öğlen saatlerinde Keçiören'den Balgat'a doğru dönüyorduk. Galeri'nin Konya yolu üzerindeki CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın bürosunun bulunduğu yerde olduğunu minibüsten inince gördük. 

Misafirlerimden biri "güzel yerden ofis tutmuş" dedi.

Diğeri "Bu Mansur'un yaptığı da tam hainlik. "MHP, CHP'lileşti" diye o kadar laf etti, şimdi de CHP'ye gitti" dedi.

Bu arada ofisin önünde de öbekleşmiş kalabalık ellerinde CHP bayraklarıyla bekliyorlardı. Tam o sırada ocaktan tanıdığım yaşça benden büyük arkadaşım Mehmet beni görüp yanıma geldi. Birazda mahcuptu elbette. Tam sohbet ederken birini gösterdi.

"Bakın Servet Avcı" dedi.

"Nasıl yani. Bizim şu Yeniçağ'da yazan mı" diye afalladık hepimiz.

Mehmet abi "Evet O. Mansur Yavaş'a danışmanlık yapıyor" dedi. Sürekli MHP'yi kurtarmaya çalışan Servet Avcı, MHP'nin değil CHP'nin başarısı için çalışıyordu...

***

Bu olayı bir kenara bırakıp gelelim Avcı'nın yazdıklarına...

1 Kasım'dan bu yana MHP'nin karşısında yuvalanmayı iş haline getiren ve sürekli "istifa" söylemlerini dillendiren bu gazete, yazarlarıyla beraber topyekün bir saldırıya geçmiş ve AKİT gazetesini aratmayacak çirkeflikte iftiralar üzerinden yazılar yazmaya başlamışlardır.

Avcı, son yazısında  da bir MHP'li gibi "Nasıl Bir Genel Başkan" istediğini öyle süslü cümlelerle anlatmış ki, sanırsınız 2014 yerel seçimlerinde CHP'ye çalışan, oy isteyen,CHP'ye oy veren kendisi değil de Ortadoğu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Müftüoğlu...

Yazısında öyle bir Genel Başkan tarifi yapıyor ki, dedim heralde Kılıçdaroğlu'ndan memnun değil... 

***

"Kendisinden sonrasını tufan olarak görmeyen, sadakat hiyerarşisinin en tepesine davaya sadakati koyan bir Genel Başkan" olmasından söz etmiş. Bunu derken de Başbuğ'u terkedip Nizam-ı Alem Ocaklarının kurucu Genel Başkanlığında ve BBP Genel Başkan Yardımcılığında yer aldığını unutmuş diye düşüdüm. Hani diyor ya davaya sadakat diye. Kendinde olmadığı için aklına bile gelmemiş oysaki... Davaya Sadakat!

Şimdi Servet Avcı'nın MHP'den ayrıldığı günlerde MHP ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş hakkında yazdıklarını arşivden bakıp çıkaracağım. Asıl halini o zaman ortaya koyacağız.

***

Bundan önceki bir kaç yazısında şehit Fırat Çakıroğlu'ndan bahseden Avcı, son yazısında da kardeşlik hukukuna değinmiş ve şehit Fırat Çakıroğlu'nun cenazesi üzerinden sözde ülkücü hassasiyetlere sahip bir tavırla yaklaşmıştır. Avcı'ya sormak lazım, şehit Fırat Çakıroğlu'ndan önce binlerce şehit verdik ve sen hangisine duyduğun saygıyla CHP'ye oy verdin? MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Ülkücü gençliğin korunması için ortaya koyduğu hassasiyeti bile farklılaştıran Servet Avcı, PKK'lıların Genel Başkan yardımcısı olduğu CHP'ye çalışırken hiç akıl ediyor muydun Ülkücü şehitleri?

İnsan önce çuvaldızı kendine batırmalı öyle değil mi?

HDP üzerinden sürekli MHP'ye saldıran Servet Avcı , "niye ihraç ettiniz" diye ağıtlar yaktığın Sinan Oğan'ın PKK'nın partisi HDP'yi ve PKK'lı Selahattin Demirtaş'ı "Bu seçim, Demirtaş'ın kişiliğiyle HDP'yi Türkiyelileştirdi. Bu Türkiye için kazanımdır." (30 Temmuz 2014) sözleriyle HDP'yi Türkiye'de ilk öven olmasını da bir değerlendirsen… Niye herşeyin tutarsız böyle?

***

Fazla uzatmadan kısa bir örnekle yazıma son vermek istiyorum.

Av ile ilgilenenler 'avcı kekliği'ni duymuşlardır.

Keklik avlamak için uygulanan yöntemlerden bir tanesi de "avcı kekliği" kullanmaktır. Avcılar bir kekliği belli bir yere koyarlar ve bulundukları yerden uzaklaşıp beklemeye başlarlar. Bu avcı kekliğinin sesini duyan diğer keklikler de sese gelir ve kekliğin etrafına doluşurlar. Avcılarda, avcı kekliğinin etrafına toplanan bu keklikleri avlarlar. 

***

Köşe yazılarında Ülkücü değerlere hassasiyeti varmış gibi görünüp, ülkücülerin arasına nifak sokma ve kardeşlik hukukunu bozma faaliyetlerinde bulunan Servet Avcı gibi tiplere de dikkat etmek gerekir. Biz dikkatli olmazsak Servet Avcı gibiler, ülkücülerin hassasiyet gösterdiği tüm konular üzerinden pirim yapmaya devam edecek ve bir virüs gibi iliklerimize işleyip kardeşlik hukukumuzu yerle bir edecekler.

***

Onun için ilk uyarıyı bu yazı vesilesiyle ben yapayım...

Servet Avcı!

Sen, bozkurtları avcı kekliği mi sanıyorsun?YAZDIR