BARZANİ VE SALİH MÜSLÜM'LE OLANIN TÜRKMENLE NE İŞİ OLUR? / Yıldıray Çiçek       2467 okunma - 23 Kasım 2015

Hangi özelliği ve kabiliyetine bakılarak defalarca AKP Gaziantep milletvekili yapıldığını bilmediğimiz Şamil Tayyar, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Toprağa düşen her Türkmenle birlikte bir yanımız çöküyor, bir tarafımız sükût ediyor. Paris'e ağlaşanlar, Türkmen kıyımına susuyor." sözünü sosyal medya hesabından paylaşıp, üzerine de "Keşke, şimdi değil paralel ihanet çetesi MİT tırlarına operasyon çekerken konuşsaydın..." yazmış…

Bir masal tutturdular gidiyorlar. Neymiş efendim: "Mit tırları Türkmenlere silah yolluyormuş…"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, AKP'li bakan ve milletvekilleri, havuz medyası hep aynı masalı anlatıyor…

Türkmenlere yardım gönderme adına sınır kapısı, güzergâhı orası bile değilken, "Türkmenlere yardım gönderiyoruz" yalanına sarılanların maksadı Suriye'de çevirdikleri karanlık işlerin üzerini milli dava ile örtme çabasıdır.

Irak'ta Türkmen liderleri öldüren, Türkmenlerin topraklarını, tapularını gasp eden Barzani'yi el üstünde tutan AKP'nin Suriye'deki Türkmen diye bir derdi mi olur?

Türkmen katili Barzani'ye silah yardımı yapan, Suriye'deki PKK'lılara (pyd) silahlı yardım konvoyu götürmesi için Türkiye üzerinden peşmergeye koridor açan AKP'nin Türkmen feryatlarını duyması mı mümkün mü?

PYD Başkanı Salih Müslim "Kürdistan'ı Türkiye ile birlikte kuracağız, Türk yetkililer bana çok iyi davrandı, Dışişleri yetkilileriyle daha öncede görüşmüştüm, hedeflerimizden asla sapmayacağız" açıklamasını yapmışken, ne Türkmen masalı anlatıyorsun Tayyar'e?

Geçmişte belden aşağı saldırdığın Tuğrul (T) AKP'ye geçmeden önce bak ne diyordu: "Burada bizi izleyenlerin huzurunda yemin ediyorum. Vallahi ve billahi o silahlar Türkmenler'e gitmiyordu. Bilerek söylüyorum. İddia ederek söylüyorum. Bizim o bölgeyle irtibatımız var. Bayır bucak Türkmenleriyle, Halep'tekilerle irtibatımız var."

Hem de 7 Haziran seçimlerinden 4 gün önce yapıyordu bu açıklamayı…

AKP'nin tüm hesabı ABD'nin emri doğrultusunda Beşar Esad'ı devirmek içindir. Bu uğurda silah yardımı yapmadığı örgüt sanırım kalmamıştır. MİT tırları yakalandığında da işte bu yüzden Türkmen masallarına sarılmışlardır. Zaten MİT tırlarının yakalandığı yol, Bayır Bucak Türkmenlerine yardım gönderecek bir yol değildi.

Türkmenlerin katilleriyle sarmaş dolaş olan siz iken, sizin hangi masalına inanalım?

Türkmen'i öldüren silahı da Barzani'ye verende sensin. Bu nasıl mantık?

Barzani'ye Irak'ın kuzeyinde Kürdistan'ı kurması için her şartı hazırlayan AKP, Suriye'nin kuzeyinde de Salih Müslüm'e aynı şartları hazırlamaya çalışmaktadır. AKP'nin misyonu budur. Bu zihniyeti unutmayın ki, "Kürdistan'a selam olsun" diyen zihniyettir. Ağızlarından bir gün olsun "Türkmenlere selam olsun" sözü çıkmamıştır.

"Türk milleti diye bir millet, Türk diye bir ırk yok" diyenlerin Türkmen davası zaten olmaz. Eğer Esad devrilecek olsun, Suriye'deki Türkmenlerin tamamını feda edecek kadar da zihniyet sahibidir bunlar…

Irak'ı kanlı pazar alanına çevirenler, daha sonrada Suriye'yi o hale getirmiştir. Irak'ta Türkmenleri Barzani'ye yem edenler, bugün Suriye'deki Türkmenleri de yem etmektedir.

AKP, Suriye'de devrilmiş bir rejimi ABD'ye teslim etsin, tek derdi odur. Milyonlarca insan ölmüş, Türkmenler katliama uğramış asla umurunda olmayacaktır.

Bunlar Türkmenlere yardım konvoyu diye yola çıkarlar, yine götürür Barzani'ye, Salim Müslüm'e teslim edip gelirler. Çünkü kan çekiyor bunları…

Şamil Tayyar gibilere de sosyal medyada masal anlatmak düşüyor işte…YAZDIR