DOĞU PERİNÇEK'İN KUTSANMIŞ ADAMLARI! / Yıldıray Çiçek       2965 okunma - 01 Mart 2017

Sadi Somuncuoğlu, Agâh Oktay Güner, Yaşar Okuyan, Namık Kemal Zeybek bu isimlerin hepsi aynı fabrikadan, aynı tornadan çıkmış gibi bir profil sahibidir. 1980 öncesi beraber aynı adımları atıyorlardı, 1980 sonrası beraber aynı adımları attılar, şimdi de beraber aynı adımları atmaya devam ediyorlar. Bir vücudun parçaları gibiler ve birbirinden asla kopamıyorlar. Sadece birbirlerine karşı vefaları var.

Dün Başbuğ Alparslan Türkeş'e olan düşmanlıklarıyla meşhur oldular. Şimdi de MHP Lideri Devlet Bahçeli düşmanlığıyla meşhurluk sicillerini genişletiyorlar.

Bunların bir başka en büyük özelliği de parti parti gezmeleridir… İdeoloji ve dava sadakatlerinin hiç olmamasıdır. Ve hepsi şimdi Doğu Perinçek'in dizinin dibindedir. Doğu Perinkçek'le konferanslar yapıyorlar, Doğu Perinçek'in televizyonunda program yapıyorlar, Doğu Perinçek'in partisinde yöneticilik yapıyorlar, Doğu Perinçek'in çeşitli oluşumlarıyla beraber hareket ediyorlar.

Sadi Somuncuoğlu: MHP, ANAP ve şimdi Doğu Perinçek oluşumlarıyla dirsek temasında…

Agâh Oktay Güner: MHP, ANAP, DYP, DP ve şimdi Doğu Perinçek oluşumlarıyla dirsek temasında…

Namık Kemal Zeybek: MHP, ANAP, DYP, DP, BBP ve şimdi Doğu Perinçek oluşumlarıyla dirsek temasında…

Yaşar Okuyan:  Anavatan Partisi, MHP, Demokrat Türkiye Partisi, Hürriyet ve Değişim Partisi, Halkın Yükselişi Partisi ve şimdi Doğu Perinçek'in Vatan Partisi'nde genel başkan yardımcı…

Doğu Perinçek'i sevdikleri, kolladıkları kadar Başbuğ Alparslan Türkeş'i, Devlet Bahçeli'yi sevemediler. Sevmedikleri gibi iftiralarla, yalanlarla sürekli MHP'ye saldırıyorlar.

Geçtiğimiz hafta MHP'den ihraç edilmişler, CHP'nin sponsorluğunda Nazım Hikmet Salonunda "Hayır" toplantısı düzenlediler. Sadi Somuncuoğlu ve Agâh Oktay Güner en önde oturuyordu. Namık Kemal Zeybek mesajla katılım sağladı. Yaşar Okuyan'da ameliyatlara girip çıktığı için bu toplantılara katılamadı.

Yaşar Okuyan da gerçekten ilginç ve tuhaf davranışlar sergilemektedir. Ameliyata girmeden önce açıklamalarıyla Devlet Bahçeli düşmanlığı yapıyor, ameliyata girip çıktıktan sonra gözünü ilk açtığı anda yine açıklamalarıyla Devlet Bahçeli düşmanlığı yapıyor. Geçmiş olsun, Allah şifa versin. Karaciğer nakli olan bir insanın ölçüsü ve sağlığı ile ilgili odaklanması olur. Yaşar Okuyan'ın tek odaklandığı konu MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığıdır.

Doğu Perinçek gibi birinin yanında durup "Devlet Bahçeli ajan, görevli" diyor.

3 Kasım 2002 seçimleri öncesi "1980 öncesinden kalan yürüyüşe yeniden katılmaktan memnuniyet duyuyorum. Artık MHP'nin zaferi için çalışacağım." diyerek MHP'ye katılmış, Yalova'dan 1. Sıra milletvekili adayı olmuştu. Seçilememiş sonra MHP'ye yine mesafe koymuştu. Sonra yine bir MHP Grup toplantısına katılmış ve orada MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin konuşmasını alkışlarken görülmüştü. Yani tutarsızlık diz boyu…

Bir röportajında "Türkeş Bey'le karşılaşmasaydım Deniz'in (Gezmiş) yolunda olurdum" diyen Yaşar Okuyan hayallerini gerçekleştirmiş ve şimdi komünist doğu Perinçek'in dizinin dibindedir.

Namık Kemal Zeybek'te bu konuda Yaşar Okuyan'dan farklı değildir. 2014 yılında Ankara Kalesi'nde karşılaştığım Namık Kemal Zeybek,  15-20 dakikalık sohbetimde bana " "Devlet Bey her milli konuda haklı çıktı. Biz onu anlayamadık. Kıymetini bilemedik" diyerek, "Sayın Bahçeli'ye selamlarımı iletin" diyerek, bana ulaşabileceği telefon numaralarımı almıştı. Sonra aynı adam MHP'den kendine bir yol açılmadığını görünce başlıyor tekrar "Devlet Bahçeli ajan, görevli" masallarını anlatmaya. Bir de utanmadan Başbuğ Türkeş'in ismini bu alçak iftiralarına alet ediyorlar. Hepsinin yaşı 70'e merdiven dayamış ama bu hale düşmekten utanmıyorlar. Bizde bu adamların kitaplarını okuyunca, isimlerini duyunca olağanüstü insanlar sanıyorduk. Meğerse büyük hayal kırıklığı imiş bunlar…

Namık Kemal Zeybek'in 1980 sonrası Emin Çölaşan'la yaptığı şu röportaj aslında nasıl biri olduğunu çok net göstermektedir. Soru ve cevapları dikkatle okuyun.

 

Emin Çölaşan:

- MHP ve Ülkücü kuruluşları biraz eleştirsenize. Koptuğunuza göre bir sebebi olması gerekir.

Namık Kemal Zeybek:

- Bir kere ben, bunu kopmak diye almıyorum. MHP bitti, misyonunu tamamladı ve tarihteki yerini aldı diye bakıyorum. Bugün artık MHP diye bir şey olduğuna inanmıyorum. MHP belli bir görev yapmıştır ve tarihteki yerine intikal etmiştir.

Emin Çölaşan:

- Peki ama bugün o partinin devamı olan MÇP var. Eski MHP takımının bir bölümü, Başbuğ Türkeş'in liderliğinde yine orada toplanıyor. Acaba Ülkücü Hareket de bitti mi?

Namık Kemal Zeybek:

- Ülkücü Hareket diye bir şeyi de ben bugün mevcut saymıyorum.

Emin Çölaşan:

- O da MHP gibi tarihe mi karıştı?

Namık Kemal Zeybek:

- Evet… Ülkücü Hareket de görevini yapmış, çok ciddi ve vatansever kadrolar yetiştirmiş ve tarihe karışmıştır. 1980'den sonra kendisine "Ülkücü" diyen bir hareket zaten görünmüyor.

Emin Çölaşan:

- Yani Türkeş artık devrini tamamladı mı?

Namık Kemal Zeybek:

- Hizmet tamamlanmıştır. Türkiye artık değişmiştir. Türkiye, yeni bir Türkiye olmuştur. Her şeyi değişmiştir ve bu değişikliklere cevap vermek üzere ANAP kurulmuştur. Artık eski MHP gibi bir partiye ihtiyaç yoktur. Böyle bir partinin şansı da yoktur. Bu yüzden de sayın Türkeş'in çizgisinden ve kendisinden ayrılan eski MHP'lilerin büyük çoğunluğu, ANAP'lı olmuştur.

Emin Çölaşan:

- Ve size göre, Türkeş bundan sonra köşesinde mi oturmalıdır? 

Namık Kemal Zeybek:

- Oturmalıdır. Tabii kendisi bir siyasi parti olarak ortaya çıkmayı doğru buluyorsa, kendisine başarılar dileriz.

Emin Çölaşan:

- Yani Türkeş'e veya partiye karşıtlığınız var mıydı?

Namık Kemal Zeybek:

Bir takım şeyler vardı.

Namık Kemal Zeybek işte budur. Aslında bu sözleri üzerine tekrar tekrar onu tarif etmeye gerek var mı?

CHP ve Doğu Perinçek medyası arasında mekik dokuyan Agâh Oktay Güner'inde 7 Haziran seçimleri sonrası "HDP siyasi bir gerçektir. Pek çok MHP'li arkadaşım ve akrabam bile HDP'ye oy verdiler. HDP’yi yok sayamayız" diyerek MHP'nin PKK'nın partisi HDP ile işbirliği yapmasını istemesi de zaten fazla söze gerek bıraktırmıyor.

MHP'den ihraç edilmiş "Hayırcılara" önderlik yapan Sadi Somuncuoğlu'ya yönelik Başbuğ Alparslan Türkeş'in "Somuncuoğlu eskiden beri yanlış davranış içerisindedir. Kendisini genel başkan yardımcılığına getiren de benim. Şimdi bana tavır içinde" sözleri zaten "huylu huyundan vazgeçmez" sözünü hatırlatmaktadır.

Sadi Somuncuoğlu, 6 Ekim 1992 tarihinde Tercüman'a verdiği demeçte; Başbuğ Türkeş'i ve partisi MÇP'yi "Türkiye'nin en güçlü kadrolarına sahipken, bunların küçük bir kısmını çatısı altında bulundurabilmek. Sayıca üstün, vasıfça yüksek değerde olan milliyetçi kadroların bir araya gelemeyeceği bir ortam yaratmak. Büyük kısmı siyasetin dışında kalmış olan milliyetçi kadroların bir araya gelmeyeceği bir ortam yaratmak. Büyük kısmı siyasetin dışında kalmış olan milliyetçi kadroları, sırf kendileriyle beraber değil diye hain, satılmış, ajan gibi haksız, yakışıksız ve ağır sözlerle itham etmek. Suçlamadan, asılsız ithamda bulunmadan konuşamaz bir ruh halinde bulunmak. Yüzde 2.9'luk oy oranıyla Türkiye'nin en küçük partisi olmak" diye eleştirmişti. 

Buna cevap MÇP'nin Genel Sekreteri Devlet Bahçeli'den "MÇP'nin oyları 1989 yerel seçimlerinde 4.1'e çıkmıştır. Hali hazırda yüzde 7 ile 8 arasındadır. Somuncuoğlu ve arkadaşları mücadele azim ve kararlılığından yoksun kişilerdir." şeklinde gelmişti.

Evet, dün Başbuğ Alparslan Türkeş'e ne yapıldıysa, ne söylendiyse aynısı bugün MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye bu kişiler tarafından söylenmektedir.

Dün başka parti ve liderlerin dizinin dibinde ikbal arayanlar, bugün MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığını Doğu Perinçek'in kucağında yapmaktadır.

Bunlar için ne inanç, ne dava vardır. Yeter ki, "MHP tökezlesin", yeter ki "Devlet Bahçeli yıpransın".

Tek dert ve hedefleri budur. Yoksa ömrü Ülkücü, Türk milliyetçiliği düşmanlığıyla geçmiş, devrimci, komünist Doğu Perinçek'ten niçin talimat alsınlar?

Bu dört kişinin siyasi hayatına bakın, biri diğerinden farklı değildir. Şimdi de Doğu Perinçek'in kutsanmış adamları olarak ömürlerini tamamlayacaklardır.

Yazık!

Koca koca adamların düştüğü bu hal, Ülkücü nesillere örnek değildir.

DOĞU PERİNÇEK:

"PKK'lılara genel af çıkarılsın, Öcalan da serbest bırakılsın"

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1772691392982910/

 

 YAZDIR