BİZE AKP'Lİ GÜNLERİNDEN ANILAR ANLATSANA AKŞENER! / Yıldıray Çiçek       1277 okunma - 12 Mayıs 2017

Belleği silinmiş ve unutma, unutturma duruşu sergileyen insanların hayatları hep çelişkidir, yanılgıdır. Çizgileri hep zikzaklıdır.

Böyle hayat tarzı olan kişilerden birisi de çok partili geçmişi olan Meral Akşener'dir. 

Yazmayayım, bunlar için vakit harcamayayım diyorum. Ama bir türlü durmuyorlar. Uzun süre yazı yazmaya ara verdim. 'Bunları görmeyeyim' diye tüm sosyal medya hesaplarımı kapattım. Bu sefer gazetede haber olarak karşıma çıktılar.

Meral Akşener "AKP Sn Cumhurbaşkanına parti üyeliği için davet gönderdi. Acaba Sn Bahçeli'ye de böyle bir çağrı yapıldı mı?" diye twit atmış, gazete ve haber siteleri bunu da haber yapmışlar. Bu haberi görünce 'böyle bir cümleyi Meral Akşener kuramaz' dedim. 'Olsa olsa onun geçmişini bilmeyen ama onun adına sahte sosyal medya hesapları açanlar yazmıştır' diye düşündüm. Meğerse Meral Akşener resmi hesabından kendisi yazmış bu cümleyi…

Bu cümleyi yazan kişi AKP'den MHP'ye katılmış Meral Akşener olunca karşımıza oldukça eğlenceli bir manzara çıkıyor.

DYP'de siyasete başlayan, oradan istifa edince ANAP'ın kapısına giden, orayla anlaşamayınca soluğu AKP'nin kuruluş aşamasındaki "Erdemliler Hareketinde" alan Meral Akşener'in AKP kapısından MHP'ye gelmiş olması sanırım kendi hafızasında silinmiş…

Kendi silinmiş rolünü oynasa da hepsi gazete arşivlerinde hala duruyor.

"Tayyip gel dedi, Akşener koştu" başlıklı haberleri hatırladın mı Akşener?

Recep Tayyip Erdoğan'ı evinde ziyaret ettiğinde "Yeni oluşumda lideriniz Erdoğan mı olacak?" şeklindeki soruya "Evet" karşılığını verdiğini hatırladın mı Akşener?

Recep Tayyip Erdoğan'la Türkiye turuna çıktığında Trabzon'da "Eskiden Ülkücüydüm, şimdi demokratım" dediğin günü hatırlıyor musun Akşener?

Gazetelerde çıkan "Ailece Seferber Oldular" başlıklı ve "Parti isminin, internette açılacak siteye gelen öneriler arasından belirlenmesini öneren gençler, büyüklerinin aklına girmeyi başardı. Yenilikçi grup, gençliğin nabzını kendi çocukları aracılığıyla tutma kararı vererek, parti ismi için önce çocuklarının fikrini aldı. Meral Akşener'in liseyi bu yıl bitiren oğlu Fatih, Abdullah Gül'ün aynı yaştaki oğlu Ahmet, Abdüllatif Şener'in oğlu Şamil ve yenilikçilerin diğer çocukları, yeni parti için en az anne babaları kadar çalışıyor. Kendi okul çevrelerinde arkadaşlarıyla konuşarak yeni parti için fikirlerini alan çocuklar, ilginç bir öneriyle ailelerinin karşısına çıktı. Uludağ'a gidecek Aile dayanışmasının çok işe yaradığını ifade eden Akşener, "Diğerlerini bilmiyorum ama benim oğlum çok sıkı çalışıyor. Yeni parti için iyimser bir beklenti var" dedi. Parti programını belirlemek için yarın Uludağ'a gidecek olan Akşener, Abdüllatif Şener, Hüseyin Çelik ve Ertuğrul Yalçınbayır, çalışmalarını perşembe gününe kadar sürdürecek." içerikli haberleri hatırladın mı Akşener?

Recep Tayyip Erdoğan'ın kuracağı partiye isim bulmak için bile oğlu Fatih'i çalıştırmış Meral Akşener, şimdi öyle bir twit atmaya utanmıyor mu, yüzü hiç mi kızarmıyor?

Dört parti kapısı görmüş ve beşinci partisine hazırlanan Meral Akşener, herkesi kendiyle karıştırma hastalığını tedavi ettirmelidir.

"Sn Bahçeli'ye de böyle bir çağrı yapıldı mı?" diye mahallenin dedikoducu kadınları kıvamında twit atan Meral Akşener, sana CHP ve HDP'den bir üyelik daveti geldi mi?

Tüm programlarınızı CHP'nin Halk Tv'si canlı olarak verdi.

Programlarınız için CHP'li belediyeler sponsor ve seferber oldu.

Salonlarınızı CHP'liler doldurdu.

Her salon toplantınızda CHP'li belediye başkanlarıyla el ele, göz göze pozlar verdiniz!

Niye CHP'ye üye olmuyorsunuz da, yeni parti arayışları içinde kıvranıyorsunuz…

CHP olmazsa onun yan kuruluşu olan HDP var…

CHP-HDP bir bütün olmuşken, bu partiler içinde mi yer bulamıyorsunuz?

"Bir 'Hayır Partisi kuruldu. Esas olan 'Hayır Partisi'nin mensuplarının ne istediği. " demişsiniz… "Hayır" cephesinin en büyük partisi CHP ve HDP iken ve bunlara eklemlenmiş haliniz ortada iken daha neyin arayışındasınız?

Ya da "Uzun süredir DYP'yi bırakıp başka bir partiye geçeceğim yolunda spekülasyonlar yapılıyor. Ben 1993 yılı Kasımında DYP'ye üye olup nikâh kıydım. Benim nikâhım "Katolik Nikahı" gibi boşanması olmayan bir nikahtır. DYP üyesi olmayı şeref sayıyorum. Benim evladıma bırakacağım tek miras DYP'dir" dediğiniz günlere geri mi döneceksiniz?

Ya da DYP'den sonra gidip kapısından döndüğünüz ANAP'a mı gideceksiniz?

Ya da parti ismi için ailece çalıştığınız, "Liderimiz Erdoğan" dediğiniz AKP'li günlere geri mi döneceksiniz?

Nasıl olsa bir davanız yok, bir ideolojiniz yok…

Her parti de rahat yer bulma kabiliyetiniz varken artık uğraşmayın MHP ile…  Bizi de uğraştırmayın boş işlerle…

Siyasi hayatınızı geriye sarsak da, ileriye sarsak da tipik fırsatçı bir siyasetçi olduğunuzu tescilliyorsunuz…

MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi daha dün MHP'de milletvekili iken "Samimi ve inanmış bir demokrattır. Son derece yardımseverdir ama yardımlarını gizli yapar. Çok iyi de bir stratejik akla sahiptir. Satranç oyuncusudur, hep 5 hamle sonrasını görür. Bazı şeyleri göze alır, ama demokrasinin yanında durur. Partiye zarar getirecek bir şey Türkiye'ye faydalıysa, onu yapar. Rastgele konuşmaz." Şeklinde tarif ederken, bugün yapmış olduğu terbiyesiz tarifler, içinde bulunduğu CHP, HDP, PKK, FETÖ, Doğu Perinçek atmosferinin ürünleridir. Bahsettikleri "Hayır Partisinin" içini dolduran işte bunlardır.

MHP dedikoduları yapan Meral Akşener önce bir kendi geçmişine, bir de şimdi kiminle siyasi projeler içinde olduğuna bakarak artık susmalıdır. YAZDIR