TERÖR ÖRGÜTÜ ÜRETEN, YÖNLENDİREN, KULLANAN ABD ! / Yıldıray Çiçek       743 okunma - 07 Haziran 2017

Dünyada hangi terör örgütü varsa, hepsinin muhakkak ABD mutfağından beslenmişliği vardır. PKK'da onlardan biridir. ABD, terör örgütü PKK'yı kurulduğu günden bu yana hem besliyor, hem yönlendiriyor, hem de maşa olarak kullanıyor.

Yalnız desteğini bugüne kadar hep arka planda, gizli, çaktırmadan, hissettirmeden, dolaylı, aracılarla, inkâr ederek yapıyordu. Trump yönetimiyle birlikte ilk defa bu kadar açıktan ve dünyanın gözü önünde terör örgütü PKK'ya destek verdiğini ilan etmiştir. ABD kendi yarattığı terör örgütü IŞİD bahanesiyle terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'ye silah yardımı yağdırmaktadır.

ABD'nin Teksas Eyaleti Senatörü John Carter, 2016 yılında ABD Başkanlığına Trump'ın gelmesi halinde olacakları şöyle duyurmuştu: 

"Kürdler en vahşi silahlı gruba karşı tek başına mücadele edip çok iyi sonuçlar çıkardı. ABD bundan gurur duymakta. Dolayısıyla ABD Peşmerge'yi silahlandırmalı ve her alanda destek olmalı. Kürdlerin başka bir özelliği ise tarihleri boyunca ABD'nin güvenilir bir müttefiki olması. Trump başa geldiğinde, Kürdler daha geniş sahalarda desteklenecek" 

***

Trump'da başkan seçilmeden önce "Kürt güçlerinin IŞİD ile mücadelesini yakından ve hayranlıkla izlediğini" sürekli dile getiriyordu. Ve bugün gelinen nokta Suriye'nin birçok bölgesinde paçavralara güç veren ABD bayrakları yanında YPG paçavraları dalgalanmaktadır.

Aslında bugün yaşananların haberini çok önceden duyurmuşlardı. Ama ABD'nin terör örgütlerine açıktan bu derecede silah yardımı yapma adiliğine başvuracağını kimse düşünmüyordu.

ABD bunu yaparken de "Türkiye'nin YPG'ye silah desteği ile ilgili endişelerini anlıyoruz ve bunu çözmeye çalışacağız" şeklinde dalga geçer gibi bir açıklamayla yapmaktadır.

Asıl daha büyük dalga geçer açıklamayı da "Bu tarihi kararın ardından, YPG'nin bundan sonra terörle hızlı bir şekilde savaşmak konusunda daha güçlü, daha etkili ve daha kararlı bir rol oynayacağına inanıyoruz" diyerek YPG sözcüsü Redur Celil isimli terörist yapmıştır.

Bak hele…

Terörist terörle mücadele edecekmiş…

ABD terör örgütü IŞİD'i bir gecede peydah ediyor, yıllar önce peydah ettiği PKK'yı kullanarak IŞİD'e karşı sürüyor. Beyaz Saray'da da ne kanlı fanteziler varmış… 

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin "ABD'nin YPG'yle aynı kareye girmesi, el ele tutuşup IŞİD'in üstüne gitmesi Türkiye'ye güç gösterisi, tuzak kurulmasıdır.

İşin özünde YPG neyse IŞİD odur.

PKK eşittir FETÖ'dür.

Yılanın yılanı soktuğu nerede görülmüştür?

Akrep yuvasına bir akrebin daha girmesi neyi değiştirecektir?

Her hain korkak, her korkak satılık, her satılık da uşaktır." Sözü de tam ABD'nin bu halini tarif etmektedir.

ABD, yıllardır dünyayı kan gölüne çevirmek için denemediği plan bırakmamıştır. Büyük oranda da başarılı olmuştur. Dünyanın neresinde kan akıyorsa kesinlikle ABD parmağı vardır.

Bugün, Ortadoğu Bölgesinde yine kanlı planlarını uygulamak adına harekete geçmiştir. Ve terör örgütlerini kendine müttefik ve stratejik ortak yaparak yeni pozisyonlara doğru yelken açmıştır.

Türkiye bölgesinde bir hengâme içindedir. Sınırlarında ABD ve Rusya olmak üzere diğer dünya ülkelerinin beslediği, büyüttüğü terör örgütleri cirit atmaktadır.

Türkiye dirayetli ve akılcı davranmazsa maalesef bu hengâmede zarar görecektir.

İran'da bir gelişme oluyor suçlanan Türkiye…

Katar'da bir gelişme oluyor suçlanan Türkiye…

Suriye'de bir gelişme oluyor suçlanan Türkiye..

Irak'ta bir gelişme oluyor suçlanan Türkiye…

Elbette bu hale düşmemize geçmişte ortaya konan dış politikalardaki tutarsızlıkların da etkisizi vardır. Ama şimdi onlar üzerinden gündem oluşturmanın Türkiye'ye sağlayacağı bir fayda yoktur. Temennimiz sadece onların tekrarlanmaması ve birlik içinde Türkiye'ye kurulan tuzakları bozmaktır.

 YAZDIR