CHP-HDP ADINA AVCILIK YAPAN YAZAR! / Yıldıray Çiçek       1102 okunma - 11 Temmuz 2017

MHP'den ihraç edilen ve yeni parti kuracakların kutsalı da CHP olmuştur. CHP'ye dokununca ilk ses bunlardan geliyor. CHP'ye dokundurmadıkları gibi HDP'ye de dokundurmuyorlar. Çünkü HDP'yi CHP'nin bir parçası olduğunu onlarda biliyor.

Ama nedense bazen de CHP-HDP ilişkisinin üzerini örtmeye çalışıyorlar. CHP'nin sözde Adalet Yürüyüşüne HDP'nin üst düzey kadrosu da katılarak ve Kemal Kılıçdaroğlu ile yürüyerek destek vermişti. Bunun haberi ve fotoğrafı Cumhuriyet'te, Sözcü'de, Aydınlık'ta ve birçok gazetede yer aldı ama Yeniçağ isimli gazetede yer almadı.

Ama Servet Avcı gibi bazı Yeniçağ yazarları "Ahmet Türk'ün sağlık gerekçesiyle tahliyesini isteyen de, aynı kişinin adalet yürüyüşüne eşlik etmesine kızan da aynı kişi…" şeklindeki cümlelerle bile aklınca MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi eleştirdi.

Ahmet Türk, Servet Avcı ile birlikte referandumda Hayır için çalışıyor suçlu Devlet Bahçeli…

Ahmet Türk, Servet Avcı gibilerin desteklediği sözde Adalet yürüyüşünde Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında yürüyor, suçlu Devlet Bahçeli…

Sanki "Ahmet Türk hasta" dediklerinde, "Ahmet Türk'ü serbest bırakın, o Servet Avcı'yla birlikte referandumda 'Hayır' için çalışsın ve Adalet Yürüyüşünde zihniyetlerini birleştirip Servet Avcı'yla birlikte beraber yürüsünler" diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli olmuş gibi…

"Ahmet Türk ağır hasta" diye MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin kapısına geldiklerinde  "74 yaşındaki Ahmet Türk'ün rahatsızlığı ileri aşamadaysa tedavisine fırsat verecek şekilde tutuksuz yargılanması sağlanmalı." Şeklinde ortaya konan insani bir durum varken, bunu farklı alanlara çekmeye çalışıp, sanki hedef birlikteliği varmış gibi sunmak bunların kurnazlığı olmaktadır.

O dönemin HDP sözcüsü Ayhan Bilgen'in, HDP Eşbaşkanları ve milletvekillerinin tutuklanmasına "HDP'ye yapılan operasyonları Devlet Bahçeli yönetiyor ve yönlendiriyor" şeklinde yorum yaptığı günlerde olmuştur hem de bu…

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Türkiye'yi düşünmekten başka hiçbir şey yapmamıştır.

Daha önce de belirtiğim gibi :

MHP Lideri Devlet Bahçeli, HDP'nin bölücü tutumu karşısında zerre taviz vermemiştir. 

"Bölücülük yapan HDP'li milletvekillerinin dokunulmazlığı kaldırılmalı" demiştir. Kalkmıştır!

"Bölücülük yapan HDP milletvekilleri tutuklanmalı"  demiş. Tutuklanmıştır.

"Bölücülük yapan HDP milletvekillerinin tutuklanması haklıdır, meşrudur" demiş ve yapılan tüm saldırılar karşısında Türk devletinin arkasında durmuştur.

Ama Servet Avcı'nın partisi CHP, HDP'ye yapılan tüm bunlara karşıdır. MHP ve CHP arasındaki farkta işte budur.

Ahmet Türk iyileşip yahut numara yapıp Servet Avcı'yla aynı hedefe yürüyorsa bu MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin derdi değildir. MHP Lideri Devlet Bahçeli, cezaevinde sağlığı konusunda oluşabilecek istismarları düşünerek devlet adamı aklıyla yol gösterici olmuştur.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, PKK ile birlikte referandumda "Hayır" dememiş, MHP Lideri Devlet Bahçeli, "tutuklu HDP milletvekilleri serbest bırakılsın" diye yürümemiş ve böyle bir yürüyüşü desteklememiştir.

Geçmişte CHP'de danışmanlık yapan, CHP'ye oy veren Servet Avcı hem Hayır vermiş, hem de bu yürüyüşü desteklemiştir.

Sanki HDP yürüyüşüne sadece Ahmet Türk katıldı, sanki HDP kurumsal olarak yürüyüşü desteklemedi gibi, Ahmet Türk üzerinden basit kurnazlık yapmaya çalışıyorlar.

Niye HDP'nin yürüyüşe verdiği desteğin fotoğrafını Yeniçağ gazetesi olarak kullanmadınız? 

Niçin saklama ihtiyacı duydunuz?

Ne yaparsanız yapın CHP-HDP bir bütün haline gelmiştir ve bunu gizlemeye çalışmanız sadece sizi komik duruma düşürecektir.

Ahmet Türk ile aynı hedefte, aynı atmosferde olan sizsiniz…

Teröristler için beraber yürüyen CHP-HDP sizin üzerinize artık tapulanmıştır.

MHP'ye saldırıyorsanız da, bunu kabullenerek ve bu duruma sahip çıkarak saldırın…

CHP-HDP adına avcılığa devam edin yani Servet Avcı…YAZDIR