DOĞU PERİNÇEK'İ TALİMATLA MI ÖVÜYORDUN? / Yıldıray Çiçek       1918 okunma - 31 Temmuz 2017

16 Nisan referandumu öncesi MHP'ye en çok saldıran Doğu Perinçek ve kadrosuydu. Her türlü iftirayı attılar, her türlü yalanı malzeme olarak kullandılar, Ulusal Kanal ve Aydınlık gazetesi üzerinden MHP'yi yıpratacak her türlü propagandaya giriştiler.


O dönem MHP'den ihraç edilmişleri ve sözde MHP muhaliflerini kışkırtarak MHP'ye karşı kullananda Doğu Perinçek ve kadrosu olmuştu.


Öyle ki, Doğu Perinçek'e yakınlığıyla bilinen Sadi Somuncuoğlu'nu bile kendilerine önder seçen Yusuf Halaçoğlu gibiler, Ankara'da Doğu Perinçek'in Ulusal Kanal'ının baştan sona canlı verdiği "Hayır" toplantısı bile yaptılar.


Rıza Zelyut ve Sabahaddin Önkibar, MHP ve Lideri Devlet Bahçeli'ye karşı her gün en ahlaksız yazıları yazdılar. Doğu Perinçek'in ve medyasının tek gündemi MHP idi. O dönem bizimde en çok mücadele ettiğimiz bunlardı.


İşte böyle bir ortamda MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP'nin bir grup toplantısında Doğu Perinçek ve kadrosunu deşifre etmek ve bu saldırılara dikkat çekmek için "Dün halklara özgürlük diyerek, oraç çekiçle poz vererek ülkücülere kurşun sıkan, pusu kuran Perinçgiller; şimdi kalkmışlar neredeyse bize davamızı öğretip ülkücülük anlatacaklar.

Bu ne arsızlık, bu ne densizlik, bu ne ahlaksızlıktır?

48 yılımızın hiçbir diliminde olmamak şöyle dursun, en ağır hakaret ve saldırılarla üzerimize gelenler, sanki hidayete ermiş gibi, Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in ne yapacağını haykırmaktadır.

Anayasa değişikliğine evet diyoruz ya, sıkıntıları, açmazları, ağrı ve sancıları bundandır.

Buradan söylüyorum, bu vesileyle herkese açık açık duyuruyorum; eğer Doğu Perinçek ve hayırcı yoldaşlarıyla Recep Tayyip Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olursa, kesinlikle ve istinasız Sayın Erdoğan'ı tercih edeceğimizi herkes bilmeli ve kafasına sokmalıdır." diye haykırmıştır.


O günlerde Doğu Perinçek ve kadrosuyla hareket eden Yusuf Halaçoğlu, Doğu Perinçek şimdi Meral Akşener'e saldırınca kurulacağı iddia edilen yeni partide konumunu güçlendirmek için abuk-sabuk açıklamalar yapmaya başladı.


Sosyal medya hesabından "Devlet bey durup dururken 'Erdoğan'la Perinçek arasında bir tercih yapmamız gerekirse Erdoğan'ı tercih ederiz' diye beyanat verdi. O zaman kimse şu soruyu sormadı. Neden Perinçek? % 1 bile oyu olmayan, dolayısıyla iktidar olma şansı sıfır olan, üstelik geçmişi belli biri ile Erdoğan'ı nasıl kıyaslarsınız?" cümlelerini yazmış…


"Durup dururken" miş!


MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin cümlelerinden bile durup dururken açıklama yapmadığı gayet net anlaşılırken Yusuf Halaçoğlu'nun en terbiyesiz cümleleri de "Aslında her iki parti genel başkanı da sanki bir yerlerden talimat almış gibi Erdoğan'ı desteklemişlerdir. Yani Devlet beyle Perinçek aynı safa geçmiş olmaktadır." şeklinde olmuştur.


Talimat demişken, 1 Kasım seçimleri sonrası MHP'de başlayan tartışmalarla ilgili MHP'yi yıpratacak girişimlere karşı ilk tepkisini gösteren MHP Kayseri İl Başkanlığı bir basın toplantısı düzenlemiş, orada da MHP Kayseri Milletvekili sıfatını taşıyan Yusuf Halaçoğlu "Devlet bey olmaz diye bir şey yok, Devlet bey kendi arzu ettiği müddetçe genel başkanlıkta durur veya 2018 yılında olağanüstü kongreye gidilir, kongrede aday olanlar aday olur, seçilirlerse onlar seçilir. Şuan Sinan Oğan ile olmaz ama velev ki Sinan Oğan genel başkan olsun ben MHP'den istifa ederim"  şeklinde bir konuşma yapmıştı.


Yusuf Halaçoğlu bu konuşmayı yaparken hemen arkasında, MHP Kayseri İl Teşkilatının hazırlattığı  "Davamızın ve liderimizin emrindeyiz" yazılı bir afiş vardı.


Yusuf Halaçoğlu bu sözlerine rağmen kimden talimat aldıysa anında "U" dönüşü yapmış ve tarladaki korsan kurultayda Sinan Oğan'ında imzasının olduğu bildiriyi okuyan en hızlı muhalif olmuştu.


Kimden ne talimat aldıysa, kendisinin de FETÖ mağduru olduğu kitaplara konu olan Yusuf Halaçoğlu, FETÖ'cülerin en sevdiği Meral Akşener ve Ümit Özdağ ile hareket etmeye başladı.


Yusuf Halaçoğlu kimden ne talimat aldıysa dün göklere çıkardığı, "Endişe etmeyin Doğu Perinçek kaçmaz" diye AİHM davasıyla ilgili kahraman yaptığı Doğu Perinçek'e saldırıya geçmiştir.


Dün Aydınlık gazetesine özel yazılar yazan, Ulusal Kanal'da programlara konuk olan Yusuf Halaçoğlu kimden ne talimat aldın da, birden Doğu Perinçek'i tanımaz rollerine büründün?


Ankara'da CHP'nin organize ettiği Nazım Hikmet salonunda, Doğu Perinçek'in gençlik örgütlerinin konuşmacısı, Doğu Perinçek'in kurduğu oluşumların baş konuğu Sadi Somuncuoğlu'nu önder kabul ederek, yanında boncuk tanesi gibi dizilen ve o programın açılışını yapan Yusuf Halaçoğlu, o zaman koymadığın mesafeyi şimdi Doğu Perinçek'e niye koymaya çalışıyorsun?


O zaman size "Doğu Perinçek ve ekibine yakın olun" diye talimat veren kimdi?


Şimdi "FETÖ ve ekibine yakın olun" talimatı veren kimdir?


Bizlerle sohbetinde Meral Akşener'i çok iyi tanıdığını söyleyip eleştirirken, şimdi kimden ne talimat aldın da "Türkiye'yi kurtaracak kadın" muamelesi çekiyorsun?


Prof.Dr gibi ne sıfat taşırsan taşı, nankörsün Yusuf Halaçoğlu!

Senin talimatlı hallerini sıralamaya çalışırsak, inan buradan uzaya yol olur.


O yüzden bir daha MHP ve Devlet Bahçeli isimleri cümlelerinde geçmesin, bizde senin adını yazılarımızda geçirmeyelim…


Ha bu arada sen "Hayır" çalışmalarında niçin Türkiye Barolar Birliği Başkanı solcu Metin Feyzioğlu ile Türkiye gezileri yapmıştın Halaçoğlu?

 

YÜZYILIN DÖNEĞİ YUSUF HALAÇOĞLU !

https://www.facebook.com/BozkurtCaps9/videos/1310751085713712/

 YAZDIR