CHP, HDP VE YANCILAR BLOĞU "BİZ AYRILAMAYIZ" DİYOR! / Yıldıray Çiçek       1387 okunma - 04 Ağustos 2017

Geçtiğimiz hafta bu köşeden "ADALET NÖBETİNİ HDP DEVRALIYOR!" başlıklı yazı içinde "HDP, CHP'nin yürüyüşüne Eşbaşkan düzeyinde katıldı. Kemal Kılıçdaroğlu'na yakışanda HDP'nin "Adalet Nöbetine" ve mitinglerine katılmak olacaktır. HDP, Demirtaş ve Yüksekdağ'ın dahil olduğu 11 HDP'li tutuklu sözde milletvekili için "Adalet Nöbeti" başlatıp, mitingler düzenleyecekken Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve CHP milletvekillerinin katılmaması çok ayıp olacaktır." cümlelerini yazmıştım.

Biz CHP'nin HDP'ye ayıp yapacağını hiç düşünmedik. Ama yine de yapması yahut yapmaması gerekenleri hatırlattık. CHP'de kendinden bekleneni yaptı ve PKK'nın siyasi taşeronu olan HDP'nin PKK'lıların serbest bırakılması için başlattığı sözde "Adalet Nöbeti" eylemine katıldı.

CHP'nin HDP'nin eylemine destek verdiğine dair çıkan bazı haberler şu şekildedir:

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, HDP'nin başlattığı "Vicdan ve Adalet Nöbeti"ne izin verilmesi gerektiğini belirterek "Adalet istemini yükselten her türlü barışçıl, demokratik eylem saygı ile karşılanması ve yükseltilmesi gereken yöntemlerdir" dedi.

***

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger ile beraberindeki partili heyet, HDP'nin İstanbul Kadıköy'de devam ettiği 'Vicdan ve Adalet Nöbeti'ne destek ziyaretinde bulundu.

***

HDP'nin geçtiğimiz hafta Diyarbakır'da başlattığı nöbete CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın ve partili heyet de destek ziyaretinde bulunmuştu.

***

CHP İstanbul il ve ilçe başkanları ile İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP'nin 'Vicdan ve Adalet Nöbeti'ni ziyaret etti.

***

Evet, CHP-HDP bloğu 7 Haziran seçimlerinden bu yana tek vücut bir şekilde yürümeye, düşünmeye devam ediyor. Adeta yapışık ikiz gibiler, biri nerde diğeri orada…

HDP CHP'nin "Adalet Yürüyüşünde", CHP ise HDP'nin "Adalet Nöbetinde"

Atatürk'ün kurduğu ve emanet ettiği parti, bugün şehitlerimizin katillerine hizmet eden HDP'nin kuyruğu olmuş durumdadır. Artık bunu pervasızca yapmaktadır.

CHP'nin adeta PKK'dan sorumlu milletvekili gibi davranan Sezgin Tanrıkulu'nun "Hep şunu ifade ediyorum, zor bir süreçten geçiyoruz. Ama öyle bir süreçten geçiyoruz ki şimdi eski söylediklerimizin hepsi çürüdü. Türkiye tarihinin en zor sürecinden geçiyor. Bugün dayanışmayı burada göstermek için buradayız. Bu zemin bizi birleştirebilir. Bugün buraya gelince gördük ki yurttaşlarımıza yapılan bu eziyet kabul edilemez. Bu toplantıya dayanışma gösteren sivil toplum örgütleriyle partilerin buraya gelmesi mümkün değil. Ama biz bunu büyüteceğiz ve birlikte yürümeye devam edeceğiz." şeklindeki sözleri bu birlikteliğin her daim devam edeceğinin işareti olmuştur.

Zaten PKK'lı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinden verdiği "CHP ve HDP'nin karşılıklı olarak birbirlerine eleştirileri vardır. Ancak bu dönem için bu eleştiriler ertelenebilir." mesajı da CHP-HDP ittifakının önümüzdeki dönem daha da güçlendirileceği anlaşılmaktadır.

Tüm terör örgütleriyle yol yürüyen CHP, MHP'nin siyaset tarzını eleştiriyor. MHP'nin attığı her adımı eleştiriyor. Yanına da MHP'den ihraç edilmiş Meral Akşener, Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu gibi CHP yancılarını bulmuş, habire MHP üzerinde kara propaganda yapıyorlar.

CHP-HDP bloğunda yer alanlar MHP'ye saldırıyor, sözde bazı Ülkücü ve milliyetçilerde bunlara şakşakçılık yapıyor.

AKP üzerinden MHP'yi eleştirenler, PKK üzerinden ittifak kuruyor. 

MHP'nin AKP ile bazı konularda yaptığı işbirliği içinde bir tane vatana ihanet olabilecek adımını gösteremeyecekken, CHP PKK ile birlikte her türlü vatana ihanet adımını atmaktadır.

Terör örgütü PKK, sürekli MHP-AKP ilişkisini terörle mücadele üzerinden eleştirirken, niçin CHP'ye sürekli destek vermektedir? Bu sorunun cevabı bile herşeyi izah etmeye yetmiyor mu?

CHP milletvekilleri, il ve ilçe teşkilatları üzerine düşeni yaptı. Şimdi de Kemal Kılıçdaroğlu yanına Meral Akşener, Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu'nu alarak nerde HDP'nin "Adalet Nöbeti" varsa oraya destek ziyaretine gitmelidir.

2019 hedefi için CHP, HDP ve MHP'den ihraç edilenler bloğunu diri tutmaya çalışıyorlar. Tüm hesapları bunun üzerinedir. Yakında sırf bu bloğu korumak ve diri tutmak adına Kemal Kılıçdaroğlu'nu bir PKK'lı teröristin tabutunu taşırken görürsek asla şaşırmayacağız…

SİZİN KAN DOLU ŞARAP ÇANAĞINIZI........ :)

https://www.facebook.com/BozkurtCaps9/videos/1317945474994273/YAZDIR