FETÖ'NÜN SİYASET AYAĞI NİÇİN AKTİF? / Yıldıray Çiçek       1723 okunma - 19 Ağustos 2017

FETÖ'nün her ayağı hesap veriyor ama sıra bir türlü siyasi ayağına gelmiyor. Bu konuyla ilgili defalarca yazdık ama hala bir adım atılmış değil. Oysa Türkiye'de FETÖ'yü FETÖ yapanın siyaset ayağı olduğunu bilmeyen yok… 

Bu alanla ilgili adeta üç maymun oynanıyor. Çocuğunu cemaat dershanelerine göndermiş vatandaş ailece mağdur, Banka Asya'ya ev kirası yatıran vatandaş hapiste, Fethullah Gülen'le aynı evde yatılı kalan, Pensilvanya'ya kadar gidip Fethullah Gülen'in elini- ayağını öpen adam siyasette ahkâm kesmeye devam ediyor.

Böyle adalet olur mu?

Sıradan bir vatandaşın Fethullah Gülen'le pozu varsa doğru hapise, siyasetçinin varsa "Aldatıldık, kandırıldık" derse masum…

Böyle vicdan mı olur?

Böyle bir düzen, hukuk sistemini tartışmaya açtırıyor, yargıya olan güveni günden güne azaltıyor.

Fethullah Gülen'le pozu olan siyasetçiler hala niye aktif görevde?

Daha 3-4 yıl önce Pensilvanya'ya gidip Fethullah Gülen'in yanında boncuk tanesi gibi dizilenler 15 Temmuz sonrası AKP'de birçok büyük göreve getirilmiştir.

"Ben 2009 yılında FETÖ tehlikesini gördüm" diyen ama ne hikmetse 2011 yılında Fethullah Gülen'i savunup, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye saldıran, FETÖ'cüleri kurtarmak için milletvekili gücünü sonuna kadar kullanan adamlar hiçbir şey olmamış gibi gazete ve televizyonlara "FETÖ mücadelesi" nutuklarını yansıtmaktadır.

Aksiyon dergisinde yazılar yazmış, cemaat evlerinde sohbete katılmış, Pensilvanya'ya gidip ailece Fethullah Gülen'in yanında 2 gün kalmış Ahmet Davutoğlu bu ülkede Başbakanlık yaptıysa, kime ne demeye hakkınız kalıyor?

Niçin görevden alındığı hala gizemini koruyan Ahmet Davutoğlu'nun danışmanı olan Atılgan Bayar'da hala "Yakın bir zamanda Ahmet Davutoğlu'nun sistemin içinde, Reis'in yanında önemli bir görev üstleneceğini düşünüyorum" müjdesi veriyor.

Siyaset ayağı FETÖ'cü kaynıyor. Ve ısrarla dokunulmuyor.

FETÖ'nün siyaset ayağı konusunda o kadar çok örneğimiz var ki, inanın sayfaların almayacağı boyuttadır. Hangi siyasetçiyi yazalım, inanın sıraya koyamıyoruz. AKP'nin büyük bir bölümünü kaplarken, CHP'de, MHP'de, HDP'de ve her partide FETÖ'cü bulunmaktadır.

İşte bunlara dokunmayıp, adaletsizlik yapılırsa ileride yaşanabilecek sosyal patlamanın önüne kimse geçemez.

Şimdi FETÖ'nün her açıdan destek verdiği MHP'den ihraç edilenler tarafından bir yeni parti kuruluyor. 

Bu partinin sözcülüğünü de "Ben FETÖ'nün, Türkiye Belediye Başkanları Baş İmamıyım." diyen 24 saat verdiği tüm pozlar firari FETÖ imamlarıyla olan adam yapıyor. Bir tane savcı da "gel bakalım buraya bu mesajın neydi, bu FETÖ imamıyla 24 saat beraber olmanın anlamı neydi?" diye sormuyor.

15 Temmuz'dan önce "Türkiye'de farklı gelişmeler olacak" diyerek MHP'deki görevlerinden istifa edip kaçan, darbe girişimini önceden bilen FETÖ'cü Emre Uslu ve Mümtazer Türköne ile çok sıcak ilişkisi olan adamı aylardır yazıyoruz. Bir tane savcı da "bu konu nedir?" diye sormuyor.

Zaten Fethullah Gülen'in "Onu koruyun, ona sahip çıkın" dediği bayanı anlatmaya bile gerek duymuyoruz. Onu da bir dönem FETÖ'nün Emniyet imamı olan Kemalettin Özdemir'den dinleseler zaten her şey çok net anlaşılacak…

Türk devletini yöneten AKP'nin kendi içinden başlamak üzere tüm partilerdeki FETÖ ayağına dokunmazsa, FETÖ mücadelesi hedefine ulaşmış olmayacaktır.

Siyaset ayağına dokunulmadığı sürece FETÖ mücadelesi hep sorgulanacaktır. Bizde bu köşeden sorgulamayı sürdüreceğiz.

 

DEVLET BAHÇELİ FETÖ MÜCADELESİ

https://www.facebook.com/BozkurtCaps9/videos/1333879970067490/

 YAZDIR