DÜN BÜYÜK KÜRDİSTAN'I SAVUNAN DOĞU PERİNÇEK'İN HEZEYANLARI! / Yıldıray Çiçek       915 okunma - 09 Ekim 2017

Türk siyasetinde Doğu Perinçek isminde fikirlerini, düşüncelerini döndüre döndüre bir hal olmuş bir isim var. Her konuda dönüyor, her konuda birbirinden farklı konuşmalar yapıyor, yazılar yazıyor ama MHP düşmanlığı konusunda zerre kadar ne dönüyor ne de değişiyor. 

Her fırsatı MHP düşmanlığı için kullanıyor.

Hangi olay olursa olsun MHP'ye saldırmak için hayal dünyasından fitne ve iftira üretiyor. Bu huyu son nefesine kadar sürecektir, bundan hiç şüpheniz olmasın…

Gelelim en son yediği naneye…

Doğu Perinçek'in son günlerdeki rahatsızlığı ise MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Irak'taki Türkmenlere sahip çıkan duruşu ve Türkiye'de bu manada bir hassasiyet atmosferi oluşturmuş olmasıdır. Bugün herkes Irak'taki Türkmenleri, Kerkük'ü, Musul'u ve diğer Türkmen kentleri konuşuyor ve oraya "Türk devletinin yardım eli ulaşmalı" diyorsa bunda MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin çok büyük katkısı vardır. Duruşu ve tavrı Ortadoğu bölgesinde yankı bulmuş, Türkmenler MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin kendilerine sahip çıkmalarından dolayı oldukça memnundur. Irak Türkmen Cephesi Lideri Erşat Salihi'nin "minnettarız" mesajı bunun göstergesidir. Erşat Salihi, "Sayın Bahçeli söylediklerine kesinlikle vakıftır ve ciddidir. Bundan önce de Sayın Devlet Bey her zaman her münasebette dile getirmiş ve özellikle de Irak Türkmenlerinin yanında olduğunu göstermiştir. Bahçeli'nin sözleri elimizi, gücümüzü kuvvetlendirecek" diyerek bu mesajının içeriğini yansıtmıştır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Türkmenlere sahip çıkmasından, Barzani'den korsan referandumun hesabının sorulmasını istemesinden kim rahatsız? Emperyalist güçler, içimizdeki Barzaniciler ve terör örgütü PKK'nın mensupları…

Bir de Doğu Perinçek…

Doğu Perinçek, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "O zaman geldiğinde, şartlar oluştuğunda, tarih coğrafyaya dar geldiğinde Misak-ı Milli uyanacak; 81 Düzce'den hemen sonra 82 Kerkük, 83 Musul deme hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır." sözlerini  "Devlet Bahçeli, Irak'ı böleceğiz iddiasıyla ortaya çıkıyor. Musul-Kerkük seferi iddiasında olanlar, Diyarbakır'ı verme planına alet olmaktadırlar. Devlet Bahçeli'nin alet olduğu plan, 82 ve 83. illeri alma planı değil, 21. ili verme planıdır." şeklinde değerlendirmiş…

Ama Doğu Perinçek'in ruhu MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığıyla şekillendiği için MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin o cümlesinin "Aksi halde, Irak'ın toprak bütünlüğü bozulur, bölgesel statü alt üst olursa 1926 Ankara Antlaşması başta olmak üzere, uluslararası antlaşmalardan doğan haklarımızı sonuna kadar kullanmalıyız." şeklinde başladığını gizleyerek televizyon ekranlarındaki Barzanicilerin ağzıyla MHP değerlendirmesi yapmıştır.

Doğu Perinçek, uluslararası antlaşmalardan, 1926 Ankara antlaşmasından bi haber olduğu için ya da Barzani Irak'ın kuzeyine korsan referandumlarla el koyduğunda " O bölgeler Barzani'ye bırakılmalı " cümlesini duymak için bu tavır içine giriyor herhalde…

Doğu Perinçek geçmişte "Kürt milleti kendi kaderini kendi tayin etmeli" propagandası yapan ve açıkça sözde kürdistan'ın kurulması için propaganda yapmış birisidir.

Dünü bu sicilde olanın, bugün ne yapmaya çalıştığını anlamak zor olmasa gerek…

Doğu Perinçek geçmişte de Aydınlık dergilerini "Barzani ABD'ye rest çekti"  şeklindeki kapaklarıyla çıkarıyor ve "Körfez savaşından bu yana ilk kez Kürtler ABD'ye rest çekti. Kürtler, Irak bayrağını savunuyor. 'Sorun Bağdat'ta çözülür' diyor. ABD bölgede yalnızlaşıyor" diye yazılar yazıyordu. 

1996 yılında bunları yazan Doğu Perinçek'teki vizyona bakar mısınız?

Barzani tamamen ABD-İsrail  kucağında, Barzani referandum yaparak Irak'ı bölmeye çalışıyor.

Doğu Perinçek dün Barzani'ye bu şekilde imaj çalışması yapıp, onu masumlaştırma gayreti verirken, şimdi de Türkmenlere sahip çıkma konusunda bir güç atmosferi yaratmaya çalışan MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye saldırarak, yine safını Barzani'den yana kullanmıştır.

Dün PKK'yı savunan, dün Ermeni'yi savunan, dün Rum'u savunan, dün Atatürk düşmanlığı yapan, dün Türklük düşmanlığı yapan Doğu Perinçek'in bugün rol yaptığını herkes görmektedir. Zaten bu rolü de eline yüzüne bulaştırmıştır.

Her daim Irak'ın bütünlüğünü savunmuş MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye iftira atan Doğu Perinçek'in Aydınlık gazetesinde geçmişte İran'ı zihninde bölüp "İran Kürdistanı'nda çatışma: 60 asker öldü" başlıklarıyla haber yaptıran şahıstır.

"Türklerin birliğini istemek, ama Kürt halkının dörde bölünmüş durumunun sürmesini savunmak, sadece dar milliyetçilikle açıklanabilir." içerikli yazılar Doğu Perinçek'in Aydınlık gazetesinde Hasan Yalçın tarafından 20 Mayıs 1993 tarihinde yazılmıştır. Yani "Büyük kürdistan'ı" savunan Doğu Perinçek bugün Irak'ın toprak bütünlüğü hamaseti yapmaktadır.

Doğu Perinçek'in silemeyeceği sicili ve profili budur.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Doğu Perinçek'i muhatap alıp cevaplandırmak, Milliyetçi Hareket Partisi'ne yakışmaz. Sabah akşam Çin adına, Rusya adına, Amerika adına konuşur, bir gün de Türkiye adına konuşursa memnun oluruz" sözü de ona anlayacağı ders olmuştur. 

Ama Doğu Perinçek bir proje adamı olduğu için, ders çıkarıp uygulayacak birisi değildir.

O her daim Öcalan'ın, Barzani'nin dostu ve destekçisi olmuştur.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Misak-ı Milli uyanacak; 81 Düzce'den hemen sonra 82 Kerkük, 83 Musul deme hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır." Sözünden rahatsız olan Doğu Perinçek, acaba Barzani'nin "Diyarbakır'ı karıştırırım" sözünden ne anlamaktadır? 

Doğu Perinçek'i ABD ile aynı noktada buluşturan manzara budur işte…

 

DOĞU PERİNÇEK: KÜRDİSTAN KURULMALI                                                      

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1923773481208033/YAZDIR