KANDİL, İMRALI ZİYARETLERİ YAPIN, ZATEN PENSİLVANYA CEBİNİZDE! / Yıldıray Çiçek       1032 okunma - 27 Ekim 2017

16 Nisan referandum sonucuna göre %51,21 Evet,  %48,79 Hayır oy oranı çıkmıştı. "Evet" cephesinin büyük partileri AKP-MHP olmuşken, "Hayır" cephesinin büyük partileri ise CHP-HDP olmuştu.

AKP-MHP yöneticiler düzeyinde hiçbir referandum propaganda çalışması yapmamıştı. Ama CHP-HDP beraber yapmıştı.

Deniz Baykal ve Ahmet Türk'ün Mardin'de el ele yaptıkları referandum toplantısı bunun bir örneği olmuştu.

CHP-HDP sımsıkı birbirine yapışmışken, CHP'ye de MHP'den ihraç edilenler yapışmıştı. Meral Akşener, Ümit Özdağ, Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan, İsmail Ok CHP'ye kendini teslim eden isimlerdi.

CHP-HDP(pkk) Anayasa Değişikliğine çok sert bir şekilde karşı çıkmış gerçekten de canlarını dişlerine takarak çalışmışlardı. Ama CHP, HDP ve Kandil çetesi ısrarla "ABD tipi başkanlığı getirin destekleyelim" açıklamaları yaparak karşı çıkıyordu. Çünkü MHP oyunu bozmuştu. 

Hal bu iken MHP'den ihraç edilen bu ismini saydığım yancılar, sırf MHP'den intikam almak için CHP-HDP yanında konumlandılar.

Kendileri MHP'nin AKP ile yanyana gelişini iftiralarla sorgularken, kendilerinin CHP-HDP-PKK çizgisinde ne yaptıklarının cevabını henüz veremediler.

PKK'nın büyük partisi haline dönüşmüş CHP bunların sığınağı olmuştu. Meral Akşener'in tüm programlarını CHP organize ediyor, Ümit Özdağ CHP Genel Merkezi'nden çıkmıyordu.

CHP ve HDP'nin birlikteliği %48,79 aldı ya, nasıl olduysa Meral Akşener kendini bu oy oranına bakarak Cumhurbaşkanı ilan ediyor o günden beri…

Partisini kurduğu gün yaptığı konuşmada "Başbakan değil Cumhurbaşkanı... Benim illa Cumhurbaşkanı olmamı istiyorlar. Sonuç itibariyle şimdi yeni şeyler söyleme zamanıdır." Demiş… Referandumdan sonra sürekli de "Cumhurbaşkanı olma" vurgusu yaptı. 

Güvendiği nedir?

Elbette CHP-HDP birlikteliğinin sağladığı %48,79 olan Hayır oyları…

O yüzden CHP ve HDP'yi incitecek hiçbir açıklama yapmıyorlar. 'Kemal Kılıçdaroğlu'na dua ettiğini' söyleyen Meral Akşener, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye de her türlü saygısızlığı yapmıştı. 

MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi eleştirdiklerinin yüzde birini ne Kemal Kılıçdaroğlu'na, ne de Selahattin Demirtaş'a yapabilmişlerdir.

Çünkü artık onları Hayır cephesinde bir aile olarak görüyorlar.

2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri içinde bu aileyi asla dağıtmak istemiyorlar.

Zaten CHP bunların ana kucağı olmuştu. 

HDP ile olan yakınlıklarını da HDP'ye oy isteyen ve veren birçok yazarın Meral Akşener'e çok açıktan destek olması çok net göstermektedir.

Bu da aile bağlarının kolay kolay kopmayacağını gösteriyor.

Nazlı Ilıcak'ın, Aslı Aydıntaşbaş'ın, Ataol Behramoğlu'nun bu manada örnek olması yeterlidir.

Partinin kurulmasından 2-3 gün önce haberlere düşen "Meral Akşener ekibi yeni partinin kuruluş hazırlıklarını yaparken HDP ile de temasa geçti. Yeni partinin kurucuları arasında bulunan etkin bir isim, HDP'de siyaset yapan Kürt siyasetinin önde gelen isimlerinden biriyle görüştü." Şeklindeki bilginin kimse tarafından yalanlanmaması ve partinin programı hazırlanırken "Kürtlersiz bir Türkiye asla düşünülmemelidir. Böyle bir durumda, Fırat'ın ötesinin Kürdistan, batısının da Türkiye olarak kalmayacağını asla akıldan çıkarılmamalıdır." şeklinde “parti program taslağı” diye kamuoyuna sunulan cümlelerin nereye hazırlık ve yatırım olduğu çok net anlaşılmaktadır.

Ve şimdi parti programında yeralan "eşit vatandaşlık" ifadesi HDP'yi elde tutma ve etkileme çabasıdır.

"Ülkücü ve milliyetçi olmayacağız" ifadeleri de HDP'ye sempatik görünme gayretidir.

%48,79 olan Hayır oylarına sarılıp, buradan Cumhurbaşkanı hayali beslemek bunların tüm gayesi olmuş durumdadır.

CHP ve HDP'ye sımsıkı sarılmalarının tek amacı 2019 seçimleridir.

CHP ve HDP'nin kendilerini aday çıkarıp, destekleyeceklerine inanıyorlar sanırım.

Meral Akşener'in kurduğu dünyasında en azından böyle bir hayal var. Onu bu manada en çok gaza getireninde Koray Aydın ve Ümit Özdağ olması da ayrı bir trajedidir.

Daha parti kurulmadan aylar önce Meral Akşener'i Cumhurbaşkanı adayı yapanlarda bunlardı. Partinin adı, logosu, binası, tüzüğü, kurulları, yöneticileri olmadan bu aceleniz neydi?

Elinden hançer düşmeyen bu ikilinin herhalde kendine ait bir planı da vardır.

CHP, HDP, PKK, FETÖ ve İYİ Parti bir cephede 2019 hayalleri kuruyor.

Meral Akşener'in hepsine yakınlık stratejisinden bakalım "Ortak Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener" anlaşması çıkacak mı?

Ama parti programından mesajlar vererek, HDP'lilerle kapalı kapılar ardında görüşerek olmaz bu… 

Bir İmralı, bir Kandil yapın daha etkili olur.

Zaten Pensilvanya cebinizde…

 

“HDP ONURUMUZDUR” DİYEN KURUCU

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1934959730089408/

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1934631480122233/

PKK’LI AHMET KAYA’YA ÖVGÜ DİZEN KURUCU

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1935423610043020/YAZDIR