KANDİL'E KADAR GİDERSİNİZ, SİZE DOKUNAN OLMAZ! / Yıldıray Çiçek       1478 okunma - 11 Aralık 2017

İntikam ve Proje Partisi olarak isimlendirdiğim İP, bir Doğu'ya, bir Batı'ya yaptığı ziyaretlerle gündemde tutunmaya çalışıyor.

İP Genel Başkanı Meral Akşener geçtiğimiz hafta sonu Şırnak'taydı.

Bu gezisini sosyal medya hesabından "Buralara gelmeye cesaret dahi edemeyenlere, gelip de yüzlerce korumanın gölgesinde dolaşanlara inat, #Cizre'nin sokaklarında, Cizre'nin insanıyla el ele, kol kolayız. "şeklinde duyurdu.

Onun siyaset pazarlamacıları da "Korumalar olmadan Şırnak'ta gezdi" propagandası yaptı. Oysa kendi korumaları vardı ve devletin askeri, polisi de görevi gereği zaten önlemlerini almıştı.

Ama buna rağmen bunların derdi "Sinekten yağ çıkarmaya" çalışmaktır.

Yani diğer partilere "Biz rahatlıkla terör bölgesinde geziyoruz, siz buna cesaret edemiyorsunuz" şeklinde sesleniyorlar.

O halde bizde size soralım İP'liler…

"Sizin terörün yoğun olduğu bölgelerde gezemeyecek ne sebebiniz olabilir ki?"

"HDP onurumuzdur" diyenlere beğeni atan, PKK'nın kampında çekilen belgesellerin sansürlenmesine tepki göstermiş adamı kurucu yapan siz değil misiniz?

HDP'ye ve Demirtaş'a seçim şarkısı yapan, terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla bilinen "Kardeş Türküler" müzik grubundaki çalgıcıyı getirip Genel Başkan Yardımcısı yapan siz değil misiniz?

"Vallahi Apo'yu özledim" diyen PKK'lı Ahmet Kaya'yı doğum ve ölüm yıldönümünde ananları kurucu ve başdanışman yapan siz değil misiniz?

"Parti programı" diye bir taslak hazırladınız orada "Fırat'ın ötesinin Kürdistan, batısının da Türkiye olarak kalmayacağını asla akıldan çıkarılmamalıdır." cümlesini koyan ve sonra inkâr eden siz değil misiniz?

"Parti programı" diye tüm medyaya dağıttığınız metinde kendi gazeteniz Yeniçağ'ın yazarının bile "patenti Öcalan'da" dediği "Eşit vatandaşlık" kavramına yer veren ve sonra tepkiler gelince silen siz değil misiniz?

 

Siz 'Hayır cephesinde' beraber hareket eden CHP ve HDP yancı değil misiniz?

2019 seçimleri için "ikinci tura kim kalırsa o hayır blokundan elbette ki biz sonuna kadar onun yanında durup çalışacağız"  diyen siz değil misiniz?

Şimdi siyasi profiliniz, misyonunuz bu şekilde iken, "Şırnak'ta rahatça gezdik" diye kime hava atıyorsunuz?

PKK'nın kurduğu HDP'nin yanında "Hayır Bloku" yancısı olan, PKK ve HDP'ye bu derecede sıcak mesajlar vermiş sizlere, PKK'nın zaten bir eylem yapmayacağını siz biliyorsunuz da, başkasını mı ahmak sanıyorsunuz?

Bu halinizle PKK'nın ve HDP'nin sizden rahatsız olmasını gerektiren bir sebep var mı?

Kandil'e kadar gitseniz size kim ne söyler, ne yapar?

Meral Akşener, Kandil'e tek başına çıksın, protokol uygulanır, izzet-i ikram ile karşılanır.

Yani öyle "Şırnak'a gittik korumasız gezdik" gibi havalara girmeye hiç gerek yok.

DİYARBAKIRLI OLMA KARARI ve BİJİ MERAL

Meral Akşener Diyarbakırlı olduğunu ısrarla vurgulamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yine "Babamın ailesi Yunanistan'a Diyarbakır'dan gitme. Burada Küçükkadı köyü ve Büyükkadı köyü var, oradan gitme. Ben bunu yıllardır söylüyorum ama genel başkanlığına yürüyünce o zaman duyuruldu. DYP'de ilk seçildiğim dönemlerde Salim Ensarioğlu'na derdim, 'Benimle iyi geçinin yoksa Diyarbakır'dan aday olurum' diye. Babamın tarafı buralıdır." açıklamasını yaptı.

Meral Akşener yıllardır siyasettedir. Bugüne kadar onun hiçbir yerde Diyarbakırlı olduğunu duymamıştık. Ama ne hikmetse İP'i kurduktan sonra Diyarbakırlı oldu. Ya da Diyarbakırlı olmaya karar verdi. Güneydoğu'ya ne zaman ziyaret yapsa sürekli "Diyarbakırlı" olduğunu ön plana çıkarıyor.

Bugüne kadar Meral Akşener'in Diyarbakırlı olduğunu bilen, duyan, bir yerde okuyan var mıydı?

"Balkan kızı" sıfatı niçin "Diyarbakırlı Meral" olarak birden değişime ihtiyaç hissetti. CHP-HDP yanına yancı olmak bu sıfatla daha mı etkili olacak?

Diyarbakır'da Kürtçe pankartlarla karşılanmakta Meral Akşener'in "Ben Diyarbakırlıyım" mesajlarını güçlendiren ve besleyen gelişmeler oldu.

Diyarbakır'da bir vatan toprağı, Diyarbakırlı olması bizim için elbette mesele değil. Ama 61 yaşında Diyarbakırlı olmaya karar vermesi bize çok tuhaf geldi.

Yazımızın başında sıraladığımız PKK ve HDP'ye verilen sıcak mesajlarla, birden Diyarbakırlı olma durumunu yanyana getirdiğimizde şüphemiz kat kat artmaktadır.

Japonyalı Ümit Özdağ zaten "Ülkücü bir parti olmayacağız" demişti. Ama inanın bu derecede PKK'ya, HDP'ye sıcak mesajlar veren parti olacaklarını da hiç düşünememiştik.

Allah MHP'yi gerçekten bunlardan korumuş… 

Bunların yıllardan beri MHP'ye niçin operasyon yapmaya çalıştıkları şimdi daha net anlaşılıyor.

"Asena Meral" maskesi indirilip "Biji Meral'e" geçiş tam trajikomik manzara oldu.

Japonyalı Ümit Özdağ, Diyarbakırlı Meral Akşener'in "Kürtçe" pankartlarla karşılanmasına ne demektedir acaba?

Benim en çok merak ettiğim o…

 

HDP’YE SEÇİM MÜZİĞİ YAPAN KARDEŞ TÜRKÜLER

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1943795712539143/

ÖCALAN’IN PATENTLİ KAVRAMI PARTİ PROGRAMINDA

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1941226899462691/

MASON İL BAŞKANI ATADILAR

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1939811389604242/

“HDP ONURUMUZDUR” DİYEN KURUCU OLDU

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1934631480122233/

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1934959730089408/YAZDIR