KENDİNDEN HABERİ OLMAYAN ORHAN UĞUROĞLU ! / Yıldıray Çiçek       906 okunma - 13 Aralık 2017

"Büyük lokma ye, büyük söz söyleme" diye çok güzel bir atasözümüz vardır.

Dört yazarını "Fethullah Gülen'i eleştirdi" diye sansürleyen ve sonra yollarını ayıran Yeniçağ isminde FETÖ'nün medya karargâhı gibi çalışmış bir gazete var. Bunların mevcut halini görünce bu atasözü aklıma geliyor.

Ortadoğu gazetesini "MHP'nin haberlerine geniş yer veriyor" diye  "MHP'nin pravdası" diye alaya alıyorlardı. Şimdi Meral Akşener makyajını tazelese, Ümit Özdağ lavaboya girse, Koray Aydın kahvesini orta şekerli içse onun haberini yapıyorlar.

Yatıyorlar İP, kalkıyorlar İP…

Spor sayfası bile Meral Akşener güzellemeleriyle dolu!

Neyse içimde kalmasın bunu söylemiş oldum. 

Asıl konum ise yine bu gazetede yazarlık yapan, basit ve gündemden habersiz yazılarıyla köşe yazılarını dolduran Orhan Uğuroğlu isimli şahıstır.

Geçtiğimiz gün yine böyle bir yazı yazdı.

Geçmişte Turgut Özal, Cem Uzan peşinde koşmuş. Şimdi de Meral Akşener diyor. Aralarda başkaları peşinde koştu mu bilmiyorum.

Böyle birisi MHP'ye akıllar veriyor, MHP analizleri yapıyor.

Bi arada  "CHP ve HDP Devlet Bahçeli'ye Başbakanlık verdi, kabul etmedi" diye MHP'yi eleştiriyordu. PKK'nın siyasi taşeronu HDP ile koalisyon kurmadı diye MHP'yi eleştirirken, aynı adam MHP'nin milli konularda, terörle mücadelede AKP'ye destek vermesini de eleştirebiliyor.

Geçmişte "Devlet Bahçeli'ye mi saygı duyalım; yoksa ''böldürtmeyiz'' diyen Kılıçdaroğlu'na mı?"  diye bir soru yönelterek dünyadan bi haber olduğunu yine göstermişti. Sanırsın HDP ile hareket eden, PKK'nın her şeyine sahip çıkan Kemal Kılıçdaroğlu değil, Devlet Bahçeli !

İşte bu seviye akıl sahibi olan İP'li Orhan Uğuroğlu geçtiğimiz gün "İttifakı bırakıp iltihak etsene" diye MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye seslenmiş ve yazısı içinde 

"CHP, "ittifak yok" diyor.

İYİ Parti, "ittifak yok" diyor.

HDP, "ittifak yok" diyor.

Bahçeli MHP ile "ittifak" yapmaya AKP'yi ikna etti de sıra karşısında oluşturacağı "ittifak" oluşturmaya mı geldi?" diye soru yöneltiyor.

***

Sanki CHP, HDP, İP her konuda beraber hareket etmiyor.

Sanki referandumda bunlar beraber "Hayır" ittifakı oluşturmadılar?

İYİ Parti, "ittifak yok" demiş… 

Bak sen…

Meral Akşener, 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için " İkinci tura kim kalırsa o hayır blokundan elbette ki biz sonuna kadar onun yanında durup çalışacağız" demedi mi İP'li Orhan Uğuroğlu?

Meral Akşener, yerel seçimler için "Diğer taraftan diyelim ki yerel seçim var. Referandumda 17 büyükşehir 'hayır' verdi. 'Buralarda iş birliği yapılabilir mi?' sorusunun cevabı aranabilir buraya 'hayır' demiyorum. Yani bu aranabilir... " demedi mi İP'li Orhan Uğuroğlu?

Ne gerek var işbirliğine, ne gerek var bu tür ittifaklara CHP'ye ya da HDP'ye direkt katılsanıza İP'li Orhan Uğuroğlu?

Kendi partinden, kendi genel başkanından haberin yok, MHP hakkında ahkâm kesiyorsun…

Şöyle eylem ve söylemlerinize bakın bakalım CHP'ye, HDP'ye iltihak etmemek için bir sebebiniz var mı?

"Eşit vatandaşlık" gibi teröristbaşı Öcalan'a ait kavramları bile parti programı yaptınız. CHP-HDP ikilisi sizi bağrına basmayıp ne yapacak?

"Hayır" blokundan HDP'nin adayı ikinci tura kalınca "Biji Apo" diye slogan atıp, oy verecek İP'li Orhan Uğuroğlu, MHP'nin senin gibilerin aklına ihtiyacı yok…

"Devlet Bahçeli, CHP ve HDP'nin verdiği Başbakanlık koltuğunu kabul etmedi" diye eleştiri yapan bir adam sizce bunu yapmaz mı?

CHP, HDP, İP artık ayrılmaz bir üçlüdür. Bunları artık birbirinden ayıracak hiçbir güç yoktur. 16 Nisan referandumunda yapmış oldukları ittifak zaten bunun delilidir. Sözde "Adalet yürüyüşünde" CHP ve HDP'nin yanyana yürüyüşü, Meral Akşener'in "Kemal Kılıçdaroğlu'na duacıyım" demesi, Kandil'deki teröristlerin CHP'nin yürüyüşüne destek vermesi öbür delil değil mi?

Böyle bir ittifak kuranlar, elbette MHP-AKP işbirliğini eleştirecektir.

Biz nasıl ki, onların ittifakını eleştiriyorsak…

Ama Orhan Uğuroğlu gibi saçmalamak kuralı olmalıdır.

FETÖ'nün karargâhı Yeniçağ, MHP ile uğraşmayı bırakın da sizi CHP ve HDP ile yanyana getiren gücü açıklayın.

Saklamayın, söyleyin Pensilvanya mı?

 

İP, CHP VE HDP’YE İTTİFAK ÇAĞRISI YAPTI

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1959069614345086/YAZDIR