"AKP İLE KOALİSYON KURAMAZSAM ÜZÜLÜRÜM" DİYENLERE BAK ! / Yıldıray Çiçek       983 okunma - 14 Aralık 2017

AK Parti ile koalisyon kurmanın CHP'ye oy kaybettireceği yorumları var. Siz ne düşünüyorsunuz?

Biz Türkiye'nin çıkarları için her türlü ödünü vermeye hazırız. Yeter ki Türkiye kazansın. Kurulacak koalisyon eğer Türkiye'ye önemli bir sıçrama yaptıracaksa, kısa vadeli oy kaybı yaşamaya razıyız. Uzun vadede böyle bir koalisyon öncelikle Türkiye'ye kazandırır. Sonunda aklıselim galip gelir, toplum bizim yaptığımız fedakârlığı dikkate alır. Dolayısıyla, uzun vadede partimizin yaptıklarının değeri anlaşılır.

İş dünyasından ciddi anlamda AK Parti-CHP koalisyonu yönünde beklenti ve talep var. Bu konuda sizi arayanlar oluyor mu?

İş dünyası, dernekler, sendikalar, vatandaşlar... Her kesimden koalisyon konusunda talep geliyor.

 AK Parti ile görüşmeler olumsuz sonuçlanırsa, yani koalisyon kuramazsanız üzülür müsünüz?

Elbette üzülürüm. Ama şunu anımsatmak isterim ki, biz koalisyon konusunda kendi düşüncelerimizi samimi olarak, açıklıkla ortaya koyduk.

***

Kemal Kılıçdaroğluna ait bu röportaj Hürriyet gazetesinde yayınlanmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimleri sonrası AKP ile koalisyon kurmak için can atmıştı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yine bir başka açıklamasında, ''AKP ile önyargısız bir şekilde görüşeceğiz; 17-25 Aralık konusunda rövanşist olmayacağız'' diye konuşmuştu.

CHP, AKP ile koalisyon kurmak için 32 gün içinde toplam 35 saat görüşme yaptı. Sonunda hüsranla karşılaştı.

32 gün sonunda Kemal Kılıçdaroğlu "Görüşmelerde hiçbir kırmızı çizgimiz yoktu, kırmızı çizgi diye birşey gündeme gelmedi. " diye duruşlarını açıklarken, finalde de "AKP bize koalisyon teklifiyle gelmedi" dedi.

7 Haziran seçimleri sonrası "AKP ile önyargısız, kırmızı çizgisiz, 17-25 Aralık'ı dayatmadan, Türkiye için her türlü ödünü vermeye hazırız" diyerek koalisyon yapmak için canla başla uğraşmış CHP, 7 Haziran akşamı koalisyon için AKP'ye karşı kırmızı çizgilerini ortaya koymuş, sonraki günlerde de CHP'den gelen (CHP, MHP, HDP) şeklindeki koalisyon teklifine karşı da çok sert tepki göstermiş MHP’yi eleştirebiliyor.

AKP ile koalisyon kurmak için girmediği kılık kalmamış CHP, MHP'ye karşı "AKP'nin koltuk değneği" propagandası yapıyor. İnanın deli olsa deli yapmaz bu propagandayı. Ama bu CHP yapabiliyor.

CHP'nin kendisi PKK ve HDP ile birlikte ABD tipi başkanlık istedi. MHP'nin Türk tipi başkanlık olunca AKP ile birlikte hareket etmesine "AKP'nin koltuk değneği" dedi.

CHP, PKK'ya ve HDP'ye her manada destek verdi.

Terörle mücadelede sonuna kadar AKP'ye destek olan MHP'ye "AKP'nin koltuk değneği" dedi.

AKP ile koalisyon kurmak için 35 gün içinde toplam 32 saat peşinde koşmuş CHP, MHP'yi diline dolayabiliyor. Nasıl dolayabiliyor akıl alacak gibi değil…

CHP'de Özgür Özel, Barış Yarkadaş, Eren Erdem, Mahmut Tanal, Tuncay Özkan, Bülent Tezcan, Aykut Erdoğdu ve Erdal Aksünger'den oluşan siyasi bir çete vardır. Her taşın altından bunlar çıkıyor. Her türlü iticilikle gazete, televizyonlarda ve eylemlerde hep bunlar görünüyor. Bunların hepsi HDP için canlarını veriyor ama söz konusu MHP olduğunda gözü dönmüş gibi saldırıya geçiyorlar.

Kemal Kılıçdaroğlu'da bunlara teslim olmuş, Atatürk çizgisine ihanet ederek CHP'yi yönettiğini sanıyor.

Bu siyasi çeteden herhangi biri ya da CHP'li başka bir yönetici AKP ile koalisyon kurmak için yırtınan CHP'nin, seçim ittifakından bahseden MHP'ye niçin saldırdığını anlatabilir mi?

CHP'nin her siyaseti tutarsız, şaşkın ve ölçüsüz bir çizgide sürdürülmektedir. 

Ne istediğini de bilmiyor, neye karşı çıktığını da…

Nasrettin Hoca'nın şu fıkrasındaki gibidir.

Hocaya rüyasında dokuz akçe verirler. Hocada yine rüyasında, dokuz yerine on akçe olsun diye kavga eder. Bu arada uyanır. Bakar ki eli bom boş... Hemen uyumak için gözlerini kapar, elini uzatır, getirin, on değil dokuz akçe olsun der...

***

Günlük, anlık, haftalık değişiyor. Rüyasında 10 istiyor, gerçek hayatında 9'a razı.

AKP ile koalisyon kurmak için girmediği kılık kalmayan CHP şimdi ne hale geldi bakın… Bir de ona buna akıl veriyor ve saldırıyor.

Bizde diyoruz ki; CHP al HDP'ni, al İP'ini bas geri… 

Bu kadar siyasi rezilliğin yeter!YAZDIR