HINCAL ULUÇ SENİN İHTİYACIN AHLAK PROTOKOLÜ / Yıldıray Çiçek       1400 okunma - 26 Aralık 2017

Türk medyası içinde yazılarını kendinin yazmadığına inandığım iki kişi var. Birisi Aydınlık yazarı Sebahattin Önkibar, diğeri de Hıncal Uluç'tur. Yazıları sürekli çelişki yüklüdür. Aynı konuda birbirinden farklı yazılar yazmaktadırlar. Bunların bazı yazılarını yanyana getirdiğinizde üç ayrı kişinin aynı konuda farklı farklı yazılar yazdığı sonucuna varabilirsiniz. Sebahattin Önkibar konusunda bu dediğime dair çok örnek yazı yazdım. Bilmiyorum belki de düşündüğüm gibi değil karakterleri, huyları böyledir. Ama yazılarında hiçbir tutarlılık ve ölçü yoktur.

Ama her ikisinin değişmez ortak bir özelliği de Devlet Bahçeli düşmanlığı ve takıntısıdır. Ruh sağlıklarını bile bu yüzden kaybettiklerine inanıyorum. Tedavilik aşamayı dahi geçirmiş durumdadırlar.

Hıncal Uluç sanki hayatında, yaşantısında çok ölçülü, çok düzenli, çok ahlaklı gibi geçtiğimiz hafta MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin Mesut Yılmaz'ın oğlunun cenaze töreninde nerde, kimin yanında durduğuna dair "Bahçeli Protokolü"  başlıklı bir yazı yazdı.

Başka yazarlar  "İşte milletin özlediği fotoğraf" şeklinde yazarken, Hıncal Uluç olayı "Devlet Bahçeli, Mesut Yılmaz'ın geldiğini gördüğü halde, Cumhurbaşkanı'nın yanından ayrılmamakta, hem devlet, hem cenaze protokolünü ihlal etmekte direndi. Yılmaz'ı kenara itti." şeklinde kaleme almıştır.

Ondan başka kimse de zaten o anı bu şekilde değerlendirmezdi !

Ölü ve diri kimseye saygısı olmayan Hıncal Uluç'un Türk siyasetinde nezaketiyle bilinen MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yönelik böyle bir yazı kaleme alması takıntısından başka bir şey değildir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, cenaze töreninde yer kapmaca oynayacak öyle mi Hıncal Uluç?

Sendeki nasıl bir zekâ, nasıl bir ahlak?

Gerçi kimde zekâ, kimde ahlak arıyoruz ki?

13 yaşındaki kız çocuğu üzerinden cinsel fıkra anlatan bir adamda mı?

Jüri üyesi olduğu yarışmada, dereceye giren manken kızların "Sizin yanınızda dizlerim titriyor" (Ece Gürsel) demesi üzerine "Gerçekten titriyor mu, bir bakayım" diye eteklerini kaldırıp, kontrol etme edepsizliği yaşayan bir adamda mı?

"Benim yatağıma üç kadın girdi." Diyecek kadar özelini genele açan bir adamda mı?

Böyle bir adam cenaze protokolü yazıyor ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi cenaze töreninde durduğu yer noktasından eleştiriyor.

Hıncal Uluç, yazar Oray Eğin'e "Siyasette bir tek Selahattin Demirtaş'ı beğeniyorum" diyen adamdır. Asker, polis ve sivil vatandaşlarımızı şehit eden terör örgütü PKK'ya hizmet eden ve terör örgütüne yardım ve yataklıktan şuan cezaevinde olan birini beğenen bir adam mı, bize cenaze protokolü öğretecek?

"Siyasette bir tek Selahattin Demirtaş'ı beğeniyorum" derken şehit anasını, babasını, eşini ve yavrusunu hiç düşündün mü Hıncal Uluç?

Bi arada "Silah kürdün sigortasıdır" diyen, "Öcalan terörist değil" diyen PKK'lı Leyla Zana'nın avukatlığına soyunmuş, bu yüzden MHP'ye saldıran yazılar yazmıştı.

Hıncal Uluç işte böyle biridir.

Neresinden tutarsanız tutun, karakteri elinizde kalacak bir adamdır.

Onun en büyük ihtiyacı ahlak protokolüdür.

Ama bünyesi kabul etmez.

 

DENİZ GEZMİŞ VE BEKLENEN MÜPTEZEL!

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen bir televizyon programında "Ben Recep Tayyip Erdoğan beye baktığımda yeşil parkasız bir Deniz Gezmiş görüyorum" demişti. Bunun üzerine MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli "Türkiye Cumhurbaşkanı bir dönemin teröristi ile özdeş kabul edilemez." Şeklinde Rıdvan Dilmen'in bu sözlerine tepki göstermişti.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin bu şekildeki tepkisine CHP, HDP, ÖDP başta olmak üzere solcu, devrimci, komünist, bölücü çevreler adeta çıldırmış gibi cevap yetiştirmeye çalıştılar.

Çünkü Deniz Gezmiş bu çevrelerin kahramanıdır.

Deniz Gezmiş'e "Bir dönemin teröristi" demek aslında bu çevreleri çokta rahatsız edecek bir durum değildir. HDP'nin misyonu zaten teröristlere sahip çıkmaktır. CHP'nin teröristler için yürüdüğü, terörist leşlerini karşılama törenlerinde bulunduğu düşünüldüğünde Deniz Gezmiş konusunda konuşmuş olmak adına konuşmaktadır. Deniz Gezmiş'in idamında oyu ve onayı olan CHP'nin her yönü ayrıca başka bir trajedidir.

CHP, HDP gibi partilerden Deniz Gezmiş için açıklama beklerken, elbette onların yancısı İP isimli partiden de bir tepki bekliyordum.

Deniz Gezmiş'le ilgili Meral Akşener'in ekibinden "Ben burada da solcu olacağım" diyen yönetmen Onur Aydın'dan ya da HDP'ye ve Demirtaş'a seçim müziği yapan Kardeş Türküler müzik grubunda bulunmuş solcu Taylan Yıldız'dan bir açıklama bekledik ama herhalde "tepki çeker" diye açıklama yapmalarına izin verilmedi.

Ama İP'ten bir ilçe başkanı müptezel çıktı, Deniz Gezmiş'le ilgili o açıklamayı yaptı.

İP Hatay Samandağ İlçe Başkanı Seyran Miçooğulları, kişisel Facebook hesabından Deniz Gezmiş'i şöyle savundu:

 "Dünyanın en büyük terör örgütü olan NATO'ya karşı direnişin liderliğini yapmış, emperyalist güçlere karşı bağımsızlık ve özgürlük meşalesini canı pahasına taşımış Halkçı, Atatürkçü, Devrimci olan yiğit insan Deniz Gezmiş'e, Terörist yakıştırması yapan Devlet Bahçeli, maalesef karaktersiz ve omurgasız olduğunu bir kez daha ilan etmiştir.. Kendisine diyoruz ki, Bir bak Türkiye Cumhuriyet'i nüfus kayıtlarına,  Kaç insanın ismi Deniz, kaç insanın ismi Devlet? Sen ve senin gibi cellatları Tarih asla affetmeyecek!!!"

***

Açıklamasını olduğu gibi koydum ki, CHP'nin, HDP'nin yol arkadaşlarını yakından tanıyın diye… İşte bu müptezellerin peşine "Ben Ülkücüyüm, milliyetçiyim" diye takılan zavallılar var… 

"Deniz Gezmiş'i savunacağım" diye, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye saldırıyorlar. İP'e ilçe başkanı olmuş, daha partisinin programında NATO'ya bağlılığı okumamış, NATO'ya "dünyanın en büyük terör örgütü" sıfatını veriyor.

Teröristbaşı Öcalan'dan kavram alıp, parti programına koyanlar, elbet terörist Deniz Gezmiş'e de sahip çıkacaktır.

Yoksa yoldaşları CHP, HDP küser!YAZDIR