FETÖ'NÜN KURŞUN ASKERLERİ RAHATSIZ OLDU! / Yıldıray Çiçek       852 okunma - 28 Aralık 2017

Son yayınlanan KHK yine malum çevrelerin nasırına bastı ve hepsi birden feryat figan ediyorlar. CHP, HDP, FETÖ, İP ve bunların yancıları aynı kavramlarla, aynı haykırışlarla, aynı anda ayağa kalktılar.

Kanun Hükmünde Kararnamede (KHK) yeralan madde aynen şu şekilde:

MADDE 37- (1) 15/7/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında karar alan, karar veya tedbirleri icra eden, her türlü adli ve idari önlemler kapsamında görev alan kişiler ile olağanüstü hal süresince yayımlanan kanun hükmünde kararnameler kapsamında karar alan ve görevleri yerine getiren kişilerin bu karar, görev ve fiilleri nedeniyle hukuki, idari, mali ve cezai sorumluluğu doğmaz. (Sayı: 29898 kanun)

***

Bu maddeye eklenen 'fıkra'da aynen şu şekilde: "Resmi bir sıfat taşıyıp taşımadıklarına, veya resmi bir görevi yerine getirip getirmediklerine bakılmaksızın 15/7/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında hareket eden kişiler hakkında da birinci fıkra hükümleri uygulanır." 

***

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli meseleyi zaten "Bundan gocunanlar FETÖ'nün kurşun askerleridir" cümlesiyle özetlemiştir.

FETÖ'nün kurşun askeri olma konusunda CHP'nin çok büyük çabası vardır.

CHP, sadece FETÖ'nün değil PKK ve DHKP-C'nin de kurşun askeridir.

Bu terör örgütlerinin hangisinden hesap sorulsa karşınızda CHP'yi bulmanız mümkündür.

PKK'lı öldürülür, CHP "niye öldürdünüz?" diye karşınıza dikilir.

PKK'nın gazete ve televizyonu kapatılır. CHP "niye kapattınız" diye karşınıza dikilir. Teröre yardım ve yataklık eden HDP'liler tutuklanır. CHP "Niye tutukladınız?" diye karşınıza dikilir.

15 Temmuz darbe girişiminden bu yana da FETÖ konusunda tavrı budur.

FETÖ'yü masumlaştırmak ve sahip çıkmak için herşeyi yapmaktadır.

15 Temmuz darbe girişimi için "Kontrollü darbe girişimi" diyerek sadece AKP'yi suçlayıp, FETÖ'yü aklama çabası vermektedir. 

15 Temmuz darbe girişiminden 2-3 ay sonra Adana'da miting düzenleyip, FETÖ'den tutuklu gazetecileri mitingdeki kalabalığa alkışlatan ve onların serbest bırakılmasını isteyen bizzat CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmuştu.

Şimdi bu siyasi sicil ve profil sahibi CHP, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında tankların önünde, kurşunların hizasında aşılmaz set olmuş, bedel ödemiş sivillere yönelik çıkarılan hukuki güvenceyi yerden yere vurmaktadır.

Olay belli, tarihi belli, kapsadığı alan belli ama CHP buna karşı çıkmaktadır. "FETÖ'cüler serbest bırakılsın" diye miting yapan CHP, herhalde darbe girişiminde "FETÖ'ye karşı mücadele eden vatandaş ceza alsın" diyor.

CHP niçin hep terör örgütleri yanında, onların hedefine hizmet etmektedir?

15 Temmuz gecesi ve sonrasında şehit olan 251 kişi, yaralanan 2194 vatan evladı ve onların yanında tankların önüne yatanlar, kurşunlara göğsünü siper edenler hesap mı versin?

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli  "15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü ve terör eylemleriyle bunların devamı niteliğindeki olayların bastırılması kapsamında hareket eden vatan evlatlarının 6755 Sayılı Kanunun 1'nci Fıkrası uyarınca hukuki, idari, mali ve cezai sorumluluklarının doğmayacağı hüküm altına alınmıştır. Ne var bunda? CHP niye rahatsızdır? HDP niye hoplamaktadır? İP niçin huzursuz, Barolar Birliği Başkanı neden keyifsizdir? 15 Temmuz'da milli beka zillet ve zulmet dolu saatlerde bizzat millet tarafından savunulmuştur. Bundan gocunanlar FETÖ'nün kurşun askerleridir. 15 Temmuz gecesi ve devamında; 251 kardeşimiz şehit, 2194 kardeşimiz de yaralanmıştı. İşgalin soğuk, acıklı ve alçak teşebbüsünü 80 milyon yaşamıştı. Devletin ayağa düşmemesi için kahramanlar toprağa düşmüştü. Kim, neyden bahsediyor? CHP ve yedekleri yüzsüzce nasıl konuşabiliyor?" sözlerinde haksız mı?

PKK'nın, FETÖ'nün, DHKP-C'nin yanında sürekli nöbet tutan CHP'nin derdi, yanında durduklarının duygu ve düşüncesini sahiplenmesinden belli olmuyor mu?

Bunlar, PKK'nın siyasi taşeronu HDP'ye kol kanat gerip MHP'ye düşmanlık yapıyorlar.

Bunlar, PKK'lı Selahattin Demirtaş'a methiyeler dizip, her gün MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye saldırıyorlar.

CHP, HDP, İP, FETÖ ve bunların yancıları yine yanyana geldi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin son açıklamaları üzerinden dört koldan saldırı seansları düzenliyorlar.

CHP'li konuşuyor sanki HDP'li konuşuyor gibi, İP'li konuşuyor sanki CHP'li, HDP'li konuşuyor gibi…

Bu derece de uyum vardır. KHK maddesi üzerinden yine aynı ritmi yakaladılar.

FETÖ bunlar sayesinde zevkten dört köşedir.

Çünkü bu derecede sahip çıkanı vardır.

Tüm terör örgütlerinin "Hayır Blokunda" olan partilerle sıcak ilişkisi sanırım tesadüf değildir.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında FETÖ'ye karşı duruş sergilemiş vatan evlatlarına sahip çıkılmasından rahatsız olanların hepsinin "Hayır Blokunda" olması sanırım herkes için yeterli kanaat oluşturmaktadır.

15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsaydı, ülke ABD'nin işgali altına girecekti. Bunların tamamı da ABD bayrağına selam duracak tiplerdi. CHP'nin sahip çıktığı FETÖ'yü ABD'nin koruması, CHP'nin beraber yol yürüdüğü PKK'ya ABD'nin silah vermesi bunun ispatı değil mi?

 YAZDIR