HAYAT FELSEFESİ: FİTNE ÜRETME DE YILMA, FESAT YARATMA DA YILMA, İFTİRA ATMA DA YILMA! / Yıldıray Çiçek       1972 okunma - 02 Ocak 2018

Yılma Durak'tan bahsediyoruz. 77 yaşına gelmiş ama hala hayat felsefesini başlıktaki özellikleriyle devam ettiriyor.

Acınacak bir halde…

Kendini daha çok rezil etmek için bu yaşta debelendikçe debeleniyor.

En son rezilliği ise "Devlet Bahçeli Bir Projedir" röportajı olmuştur.

Bu röportajı geçmişte dört yazarını "Fethullah Gülen'i eleştiriyor" diye sansürleyen Yeniçağ isimli gazetede yayınlandı. Dünün Fethullah Gülen aşığı olan Yeniçağ gazetesi, dünün Fethullah Gülen aşığı olan Yılma Durak'ın ağzından Fethullah Gülen'i eleştiren cümleleri yayınlayarak, beraberce takiyenin zirvesine çıkmışlar…

Yılma Durak şimdi nasıl MHP Lideri Devlet Bahçeli'den nefret ediyorsa, geçmişte de Başbuğ Alparslan Türkeş'ten nefret ediyordu.

Şimdi nasıl MHP'de fitne-fesat ve iftira işleriyle uğraşıyorsa, geçmişte de aynısını yapıyordu.

Siz şimdi onun Fethullah Gülen'i atmosfere uymak için eleştirdiğine bakmayın, o bir Fethullah Gülen aşığıdır.

Ona duyduğu aşkın, sevginin, saygının yüzde birini ne Başbuğ Alparslan Türkeş'e, ne de MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye duymuştur.

Böyle birine de kim "Doğunun Başbuğu" sıfatını vermiş çok merak ediyorum.

Herhalde dalga geçmek için bu sıfatı verdiler!

"Doğunun Başbuğu", Başbuğ Türkeş'e düşman ne kadar trajedik değil mi?

Fethullah Gülen'e aşk konusuna tekrar geleceğim ama bu "Başbuğ Türkeş düşmanlığını" açmak istiyorum.

Yılma Durak, aynı karakterden, aynı kafadan arkadaşı Sadi Somuncuoğlu ile birlikte Başbuğ Türkeş'e karşı MHP'yi ele geçiremeyince ANAP, DYP kapılarında dolaşmış birisidir. Şimdi de Meral Akşener güzellemeleri yaparak İP'e yanaştı. 

MHP, Yılma Durak konusunda 1980 öncesinin vefasına hep sadık kaldı.

Birçok Ülkücüde bu yüzden ona karşı hep saygı çerçevesinde davrandı. Başbuğ Türkeş, 1995 yılında onu tekrar partiye almış, MHP Lideri Devlet Bahçeli'de onu milletvekili adayı yapmıştı.

1999 yılında Erzurum'da sıralamasını beğenmeyip adaylıktan çekilmişti. İstanbul'dan da aday yapıldı seçilemedi.

Ama onun MHP'ye verdiği sadece fitne, fesat ve iftira olmuştur.

Hele onun Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 12 Eylül 1980 darbesine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında 'müşteki' sıfatıyla verdiği ifade de kullandığı şu cümle tam bir hayal kırıklığı olmuş, adeta çapını göstermişti: "Bu konuda MHP'li kabına sığmayan gençler kullanılmak istendiği gibi bazı olaylarda kullanmışlardır. "

***

"MHP'li gençler kullanıldı" diyerek kime şirin gözükmeye çalıştı acaba? 

12 Eylül 1980 üzerinden kendini sürekli kahramanlaştırmaya çalışan birisinin söyleyeceği bir laf mıdır bu?

Düşmana koz veren bu zihniyetin halini, çapını, seviyesini anlayın işte!

Yılma Durak 1992 yılında "Türkeş'in işi bitti. Türkeş tarihsel görevi tamamlamıştır. Siyasetten uzak kalmalıdır" diyordu, 2017 yılında da "Devlet Bahçeli Bir Projedir" dedi. Bu kafa yapısının, bu yaştan sonra iflah olması mümkün değildir.

Gelelim Yılma Durak'ın Fethullah Gülen aşkına ve son yaptığı Fethullah Gülen takiyesine…

Yeniçağ sayfalarında yayınlanan röportajında Fethullah Gülen'le ilgili şunları söylemiş:

"GÜLEN ULUSLARARASI BİR PROJEDİR"

Yani babasına bile anlatmamış sırrını. Yüzlerce  insanın  içinden  neden Fethullah Gülen? Sizce kim seçti onu?

Fethullah'ı şekillendirenler, onu bu hâle getirenler, çok kabiliyetli, çok bilgili olduğundan seçmediler onu. Kim yaptı peki bunu böyle? Devlet, kendi istedi. Devlet, yaptı bunu. O günlerde CIA ile MİT arasında ne fark var? Yani Fethullah Gülen, uluslararası bir projedir Türkiye'de.

"BANA VERSELER GÜLEN'İ ÖLDÜRÜRÜM"

Şimdi bu devlet, Fethullah Gülen'i ABD'de yok edemiyor mu? Bırakın Allah'ınızı severseniz! Yani şimdi bizim geçmişte yaptıklarımızı söylemek istemem ama bunlar ne ki bunlar! Adam, ABD'de bir sarayda oturuyor. Allah Allah! Biz bunu denediğimiz için söylüyorum. Onun yanına, onun en yakınına adamlar koyup, onu yok etmek mümkün. Bana verseler yaparım yani.

***

Peki, aynı Yılma Durak 3 yıl önce Fethullah Gülen'le ilgili ne söylüyordu?

"Hocam bizden farklı olarak, gerçekten inançları doğrultusunda hayatını tanzim eden insan oldu. Hiç kimsenin belki tahammül edemeyeceği bir hayatın içerisinde okudu, araştırdı ve seviye kazandı. Kendisini, hayatını, inançları doğrultusunda tanzim eden bana göre çok nadide insanlardan bir tanesidir... Hocaefendi, Türkiye'de oldukça bilinen, oldukça itibar gören bir insan. Ama kardeşleri bu nüfuzdan istifade etmiş insanlar değillerdir. Halen daha başladıkları gibi hayatlarına devam ediyorlar. Aile topyekûn Kur'anî ahkam içerisinde yaşamıştır. Emin olun, çok mütevazı bir ailedir. Gün bulup gün yiyen insanlardır bunlar."

***

Yılma Durak,15 Temmuz'dan sonra Fethullah Gülen'i sürekli aşağılıyor, kötülüyor. 

Tam FETÖ'cü taktiği!  

15 Temmuz darbe girişiminin ana beyin takımında yeralan Adil Öksüz'ünde yakalanıp serbest bırakıldığı gün, sorguda Fethullah Gülen ismi ve ilişkisi sorulduğunda ona çok ağır küfürler etmesi bunun en büyük örneğidir.

Fethullah Gülen Türkiye'de güçlü iken onu öve öve bitiremiyor, ama terörist sıfatını alınca hiç tanımıyor ve nefret ediyor gibi davranıyor…

Yılma Durak'ın Adil Öksüz'den karakter farkı nedir?

Yılma Durak herhalde Fethullah Gülen ve ailesiyle çok yakın olmaktan ve bu övgülerinden dolayı "başıma bir iş gelir" korkusu yaşamaktadır.

15 Temmuz darbe girişiminden 2 hafta sonra Yeni Akit'e koştura koştura gidip "Gülen, kendi babasının bile ne olduğunu çözemeyerek 'içi boş kavuk' dediği ve Nur cemaatini bölmek için devlet tarafından kullanılan bir kişidir." Röportajını vermesi de sanırım bu korkusundan kaynaklanmıştı. 3 yıl önce "Nadide insanlardan birisi" dediği Fethullah Gülen, yoksa nasıl birden "Boş kavuk" olsun değil mi?

Yılma Durak, 1980 öncesinin şanlı mücadelesindeki ağırlığı ilerleyen yıllarda kaldıramamıştır.

Önce Başbuğ Türkeş'e, sonra MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye karşı yakışıksız ve vefasız üslubu onu artık karakter olarak sorgulatır hale gelmiştir.

Ona bu saatten sonra Meral Akşener'le mutluluklar dilemekten başka seçeneğimiz yoktur. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuştur.

Fethullah Gülen aşkıyla yanan biri, Fethullah Gülen aşkıyla yananların kurduğu partide buluşmuştur.

Fethullah Gülen aşkı arşivlerde olan Yılma Durak birde Meral Akşener'e kefil olmuş ve "Meral Akşener FETÖ'cü falan değildir. Cumhurbaşkanı ne kadar FETÖ'cü ise O da o kadar FETÖ'cü, Bahçeli ne kadar FETÖ'cü ise O da o kadar FETÖ'cü" açıklaması yapmış… 

Güler misin, ağlar mısın?

Fitne, fesat, iftira üretmekten YILMA'yan Yılma Durak, 15 Temmuz'dan sonra âşık olduğu Fethullah Gülen'i yerden yere vuruyor ama Fethullah Gülen'in "Meral Akşener'i koruyun. Ona sahip çıkın" talimatını da kendine misyon edinmeyi sürdürüyor.

Ne de olsa  "Fetullah bizim matbaada çalıştı bir dönem" diyecek kadar bir yakınlığı var…YAZDIR