AKŞENER'DEN HDP'YE "SİLAHLI KAMPLAR" PASI / Yıldıray Çiçek       1175 okunma - 08 Ocak 2018

Meral Akşener'in "Örneğin Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları bulunduğunu duyuyoruz, bu iddialar söyleniyor. Araştırılırsın ve bize bilgi verilsin." sözlerine yönelik yazı yazmak istemiyordum. Dikkate almadım, gündeme gelmek için yapılmış basit bir propaganda kurnazlığı olarak gördüm.


Ama PKK'lı Hasip Kaplan "Akşener boş konuşmaz. Silahlı eğitim yapanlar nerde, kim..?" diye sosyal medya hesabından soru yöneltince konuyu irdelemeye karar verdim.


Bu iddia Meral Akşener'in aklıyla, bilgisiyle ortaya çıkmış bir iddia değildir.


Büyük ihtimal böööyükkk stratejist Ümit Özdağ isimli şahsın Meral Akşener'e verdiği bilgiye dayalıdır. Bu konuda "Aldığımız duyumlara göre böyle bir soruşturma açılmış. Gizli bir dosyadan bahsediliyor." açıklamasını en son yapanda zaten Ümit Özdağ olmuştur.


Bu konunun üstünde de en çok o duruyor. 


Duyum almayı çok sever o… 


Duyum almak için sağı-solu aramak onun en çok sevdiği işidir.


Ümit Özdağ geçmişte TBMM'de oturduğu ortamlarda "Bana şu an telefon geldi 2 Rus generali öldürülmüş" diyen ve sonradan trollendiği anlaşıldığı için dalga konusu olan birisidir.


Ama 15 Temmuz darbe girişiminden aylar önce "Türkiye'de farklı gelişmeler olacak" diye yüzüme söyleyip, MHP'den istifa edip kaçanda oydu.


Ne yalan söyleyim böyle bildikleri de oluyor. 


İl ismi verip "Silahlı eğitim kampları kuruldu" demek önemli bir iddiadır.


Bu iddiayı ortaya atanlar siyasetin güvenilmez tipleri ve siyasi menfaatleri için kılıktan kılığa girenleri olsa dahi, iddia Türkiye açısından önemlidir. Bu iddiayı ortaya atanlar elbette ispatını yapmalıdır. "Ben iddiayı ortaya attım, ispatını başkası yapsın" gibi bir anlayış olamaz.


Hasip Kaplan gibi PKK'ya hizmet eden siyasiler bile üzerinde bu kadar duruyorsa, Türk devletinin de dikkatli olması gerekiyor.


Geçmişte "Kandil'de mesaideyiz" diyen, talimatları dünyanın en büyük terör kampı olan Kandil'den alan Hasip Kaplan gibi sözde bir siyasetçi "Silahlı eğitim yapanlar nerde, kim..?" diye niye bir arayışa girer ki? 


Hem de Hasip Kaplan'ın "Akşener boş konuşmaz." yakınlığı nerden geliyor acaba?


Meral Akşener'in "HDP onurumuzdur" beğenisi yapanları partisine kurucu olarak alması mı?


Meral Akşener'in teröristbaşı Öcalan'ın kavramı olan, HDP'nin de tüm propagandalarında kullandığı "Eşit Vatandaşlık" kavramını parti programına koyması mı?


Meral Akşener'in terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla bilinen Kardeş Türküler isimli müzik grubundaki çalgıcıyı genel başkan yardımcısı yapması mı?


Hangisi Hasip Kaplan'ı etkilemiştir ki, Meral Akşener'in sözlerini paylaşıyor ve bu şekilde ona referans olmaktadır?


"Türk devletinin de dikkatli olması gerekiyor." dememin sebebi de bu cephede bulunanların terör örgütleri PKK'ya, FETÖ'ye, DHKP-C'ye yakın olmasıdır.


Belki de hedef saptırıyorlar, belki de cambaza bak oynuyorlar.


Yarın bir gün iç içe geçmiş CHP, HDP, PKK, FETÖ, İP, DHKP-C bir halt karıştırdığında, bu yaratılan atmosferden kendilerine fırsatçılık yaratırsa ne olacaktır?


CHP, HDP, İP gibi bu üç parti silahlı eğitim kamplarında yetişmiş Deniz Gezmiş için MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye "Deniz Gezmiş teröristtir" dediği için saldırmadı mı?


Silahlı kamp iddiasını ortaya atan Meral Akşener'in "Dualarım Kemal Kılıçdaroğlu'na. Allah güç, kuvvet versin" şeklinde dua ettiği genel başkanın CHP'si değil miydi, Suriye'de PKK'nın terör kamplarında sözde komutanlık yapan Aziz Güler gibi terörist öldürüldüğünde gidip cenazesini karşılamadı mı?


Kandil'e çıkıp silahlarla poz veren "Kırmızı Fularlı Kız" ismiyle bilinen terörist öldürüldüğünde CHP-HDP elinde o teröristin posterleriyle yürümedi mi?


Meral Akşener'in dua ettikleri bunlardır.


Meral Akşener şimdi Ümit Özdağ'ın aklıyla ne kampı aramaktadır?


Zihniyet ve ilişkileri bu şekilde olanlar, arkasına CHP- HDP desteğini alanların niyeti ne olabilir?


Meral Akşener, Tokatlılar ve Konyalılar tarafından büyük tepkiyle karşılanan "silahlı kamplar" iddiasını ortaya atarken, HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'nün "İYİ Parti de önemli bir muhalefet yapmaya başladığı zaman onlara da operasyon yapılacaktır" demesi birbirlerine nasıl paslar verdiklerini göstermektedir.


Tüm terör örgütlerinin desteğini yanına almış "Hayır cephesi" bir şeytanlık peşindedir. Türk devleti bu iddialar karşısında oldukça dikkatli olmalıdır.


Bir şeylerin alt yapısını hazırlanıyor gibi…


Gezi, Kobani, 15 Temmuz darbe girişimi bu Hayır cephesinin ürünü değil mi?YAZDIR