ADI AYDINLIK AMA MANZARA HUNULİ DELİLER! / Yıldıray Çiçek       592 okunma - 12 Ocak 2018

50 yıldır yayın dünyasında Aydınlık isminde eskiden dergi şimdi gazete olan bir yayın organı var. Kurulduğu günden bu yana provokatörlük içerikli her türlü habere imza atmaları en çok öne çıkan kabiliyetleridir. Yalan, iftira ise en çok başarılı oldukları alandır. Kurulduğu günden bu yana da değişmeyen en büyük misyonları MHP ve Ülkücü Hareket düşmanlıklarıdır. Aydınlık,  yayın hayatına başladığı günden bu yana, bu çizgisinden hiç sapmadı.

Şimdi tüm bu özellikleri yanına bir özellik daha kazandırdılar.

Gazete adeta akıl ve ruh sağlığı hastanesinde deliler tarafından hazırlanıyor gibi…

Köşe yazarlarının, haberleri hazırlayanların Doğu Perinçek'ten, Doğu Perinçek'in bunlardan haberi yok. Doğu Perinçek ile Aydınlık gazetesi arasındaki ilişki "Ben ne söylüyorum, tamburam ne çalıyor" havasındadır.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin medya temsilcileriyle yaptığı toplantıda yaptığı  "MHP, ittifak olursa ittifakla, olmazsa kendi partisi olarak milletvekilliği seçimlerine girer. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Yenikapı ruhuyla hareket ederek Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı alır. Bu kadar nettir." açıklamasından sonra Aydınlık MHP'ye saldırı seferberliğini artırdı.

Aydınlık gazetesi yine MHP düşmanlığı için nöbette bekleyenleri harekete geçirmiş ve onları bu bahaneyle konuşturmuş…

Ve utanmadan fitne haberine  "MHP'li Bakanlardan Bahçeli Tepkisi" başlığını koymuş.

Bu haberin en büyük garabeti de konuşan kişilerin hiçbiri artık MHP'li değildir.

Konuşanlar kim mi?

Ramazan Mirzaoğlu, MHP'den ayrıldıktan sonra, önce BBP'ye geçmiş, daha sonra Demokrat Parti'den milletvekili adayı olmuştu. Son olarak Meral Akşener'e güzellemeler yaparken görüldü. Sosyal medya paylaşımları hep Meral Akşener'le alakalı, herhalde oyunu da oraya verecektir.

***

Enis Öksüz, MHP'den ayrıldıktan sonra, önce BBP'ye sonra Doğu Perinçek'in partisine gidecek kadar siyasi omurgasızdır.

***

Özcan Yeniçeri, 5 parti kapısı görmüş bir bayanın eteklerine tutunup kapağı yeni kurulan İP'e atmıştır. Ve esir gibi, oradaki PKK, HDP âşıklarına sessizdir, NATO'cu ve CIA'cılara tepkisizdir. Parti program taslağına Kürdistan ifadesi konulmuş susmuştur, parti programına Öcalan'ın kavramı konulmuş hiçbir şey yok gibi davranmıştır. Kendi partisinin CHP-HDP yanında yancı duruşuna bakmayıp  Aydınlık gazetesine "MHP artık neredeyse yardım derneğine dönüştü" açıklamasını yapmış…

Daha öncede Fethullah Gülen aşığı Yeniçağ gazetesinde "Bahçeli, çok banal bir şekilde AKP'ye yaltaklanma, kapaklanma, sığınma ve monte olma gayreti gösteriyor." gibi terbiye sınırlarını zorlayan yazılar yazmıştı.  Kendisine "Hocam" diyenleri hayal kırıklığına uğratmayı ve kendine yakışmayan bu üslubu bıraksın da, kendi genel başkanı Meral Akşener'in "Kemal Kılıçdaroğlu'na duacıyım. Allah güç, kuvvet versin" dualarına baksın ve küçük HDP olarak kurulan partisindeki rezillikleri yorumlasın Özcan Yeniçeri !

"Sığıntı, yaltaklanma, kapaklanma, monte" kelimelerinin CHP-HDP yanındaki partisine sıfat olacağını artık anlasın…

***

Şuayip Üşenmez'de Meral Akşener'in Hayır programlarında baş göstermiş birisidir. Bunların hiçbiri MHP'de değildir. MHP ile bir bağı kalmamıştır. Ama Aydınlık fitne görevini böyle isimleri kullanarak yerine getirmeye çalışmaktadır.

***

Gelelim Aydınlık gazetesinin kendi genel başkanından, kendi partisinden habersiz yayın politikasına… Sırf bu hali bile "Aydınlık gazetesi akıl ve ruh sağlığı hastanesinde deliler tarafından hazırlanıyor" tezimizi güçlendiriyor.

MHP ve Sayın Devlet Bahçeli'ye Cumhur ittifakında Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararından dolayı saldırırken, hiç mi Doğu Perinçek'in açıklamalarını takip etmezsiniz, hiç mi Vatan Partisi yöneticilerinin Recep Tayyip Erdoğan'a destek açıklamalarını görmezsiniz?

MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı habercilik anlayışınızı bu kadar mı aciz ve kokuşmuş duruma getirdi?

Doğu Perinçek'in Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili şu sözlerini hatırlatalım, belki Aydınlık bir nebzede olsa akıl, fikir ve ahlak sahibi olur. 

Ve "MHP'li Bakanlardan Bahçeli Tepkisi" başlıkları atarak MHP düşmanlarını gazetede toplamaz.

***

"Tayyip Erdoğan düşmanlığı. Böyle kilitlenmiş, dünyada başka bir şey görmüyor. Tayyip Erdoğan PKK'nın üzerine yürüyor, onlar PKK tarafına geçiyor, Tayyip Erdoğan FETÖ'nün üzerine yürüyor, onlar FETÖ'yle beraber Ankara'dan İstanbul'a yürüyor. Tayyip Erdoğan Rusya'ya elini uzatıyor onlar Rusya'ya 'diktatör' diyor. Tayyip Erdoğan İran'la işbirliği yapıyor onlar 'İran'da mollalar var, gericiler var, karanlık var' diyor. Bu Tayyip Erdoğan düşmanlığı, bizim (parti) programımız değil, açık söylüyorum sevmeyin beni." (Doğu Perinçek - 26 Kasım 2017)

***

"Bunu ben söylemiyorum. Analiz kurumları söylüyor. Erdoğan için 'İslami Kemalist oldu' analizleri yapılıyor. Biz ne demiştik. 'Bizim bulunduğumuz noktaya geldi' demiştik" (Doğu Perinçek- 20 Eylül 2017)

***

"2014'ten itibaren Erdoğan'lar ABD'nin kontrolünden çıktı. Türkiye'nin kontrolüne girdi. Artık Erdoğan Türkiye'yi değil, Türkiye, Erdoğan'ı yönetmeye başladı" (Doğu Perinçek- 18 Temmuz 2017)

***

"Sayın Cumhurbaşkanı, milli seferberlik çağrısı yaptı. Bu çok önemli ve güzel. Bu konuda sorumluluk almaya hazır olduğumuzu ilan ettik. " (Doğu Perinçek- 5 Ocak 2017)

***

"Tayyip Erdoğanlar bizim yanımıza geldi, biz onların yanına gitmedik." (Doğu Perinçek -6 Haziran 2016)

***

"Bu süreçte can alıcı sorun, şu anda AKP'nin Tayyip Erdoğan ağırlığına karşı tutumdur. PKK'nın ve FETÖ'nün üzerine yürüyen Tayyip Erdoğan'ı baş düşman kabul eden kuvvetler, kaçınılmaz olarak ABD planı içinde mevzileniyorlar. Bu koşullarda, Tayyip Erdoğan'ı dışlayan bir hükümet, Millî Hükümet olmaz, ABD'nin planladığı hükümet olur. Bugünkü parlamento aritmetiği içinde veya yarın seçimle oluşacak parlamentoda, Tayyip Erdoğan'ı devre dışı bırakan planlar, hükümeti kime dayanarak kuracaklarını belirtmeliler. Belirtemiyorlar. Zaten bu gibilerin iktidar amaçları da yok. Kendilerini muhalifliğe kilitlemişlerdir. Sürekli yakınıyor ve ağlıyorlar. Tayyip Erdoğan düşmanlığıyla kurulan planların nereye varacağını anlamayanlar, zamanla anlayacaklardır veya düşmanın kullanım alanı içinde kalacaklardır. İçine girdiğimiz süreç erken seçimi de dayatabilir. Gerçi AKP, artık erken seçimden kaçıyor. Çünkü Cumhurbaşkanı seçimini de, meclis çoğunluğunu da kaybedecektir. Ne var ki, ekonomik gidiş ve siyasal krizler, seçimi kaçınılmaz kılabilir. O zaman ortaya çıkacak tabloda da, Tayyip Erdoğan'ı dışlayarak bir Millî Hükümet seçeneğinin oluşmayacağı olasılığı ciddidir." (Doğu Perinçek -21 Nis 2017)

***

"Tayyip Erdoğan'a düşmanlığın sonuçlarını ortaya koymada gösterilecek cesarettir. Tayyip Erdoğan düşmanlığına kilitlenenler, ABD'nin iktidar projesinin piyonları olmaktan öte bir iş yapmıyorlar ve yapamazlar." (Doğu Perinçek- 21 Nis 2017)

***

"Türkiye son zamanlarda yaptıklarıyla Amerika'nın oyunlarını bozuyor. Bu nedenle Türkiye'yi devamlı suçlu olarak gösteriyolar. Batı basınıda devamlı aynı şeyleri tekrarlayıp açık açık yazıyor. Türkiye devletinin FETÖ, PKK, DEAŞ gibi terör örgütlerinin üzerinden yürümesinden rahatsız oluyorlar. Bu nedenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden vuruyorlar. Türkiye hükümetinin bu törer örgütleri üzerinde yürümelerinden büyük panik yaşıyorlar. Bundan dolayı Türkiye'yi çıkmaz bir hükümet krizine sokup, şuan ki hükümetimizi yıkmak ve krndi istedikleri akılda bir yönetim kurmak istiyorlar. Bu çok açık ortada" (Doğu Perinçek / 5 Ocak 2017)

***

"Tayyip Erdoğan'ı denklemin dışında tuttuğumuz zaman Türkiye'de Amerika Birleşik Devletleri'nin karşısında ayakta durabilecek, hükumet olabilecek bir seçenek yaratmak mümkün değil. Bu seçeneği gerçeklerin içinden çıkarıyoruz. O gerçek, PKK ve FETÖ terör örgütleriyle vatan bütünlüğü için mücadele eden Türkiye." (Doğu Perinçek- 22 Nis 2017)

***

 

"Tayyip Erdoğan PKK ve FETÖ ile mücadele ediyor. AKP'yi oradan indirmek, 15 sene içerisinde Türkiye'ye yapılan tahribatın yargı önünde hesabını sormak benim görevim, muhalefetin görevi ama sen oradan Türkiye'yi boğmak için yeni bir plan hazırlıyorsan, ben sana Tayyip Erdoğan'ı yedirtmem" (Yaşar Okuyan -19 Eylül 2017)

***

"Önümüzdeki günlerde buna Türkiye hazır olsun, Türkiye İran ve Irak ile anlaşacak, Kandil'i yerle bir edecek, Karayılan denilen köpek bilmem ne, oradaki insan cellatları, işkenceciler, katiller sürüsünün leşlerini yere serip bunları Türkiye'ye getirecek, olacak. O zaman Tayyip Erdoğan'ın oyu yüzde 60 olur ve Yaşar Okuyan da çıkar, Erdoğan'a oy verir. Veririm kardeşim." (Yaşar Okuyan -14 Kasım 2017)

***

Aydınlık gazetesi, şimdi Doğu Perinçek sarayın koltuk değneği mi oldu? 

Doğu Perinçek bu sözlerden sonra siyasete havlu mu attı? 

Gerçi aldığı 100 bin oyla havlu atsa ne olur, atmasa ne olur?

Doğu Perinçek'in "Türkiye'nin Tayyip Erdoğansız bir hükümet seçeneği üretmesi mümkün gözükmüyor. AKP'yi dışladığınız zaman, onu hedef aldığınız zaman Amerika'nın yanına düşüyorsunuz. Amerika'nın iktidar planlarına ortak oluyorsunuz. Vatan Partisi Türkiye gerçeğini herkesin önüne koyuyor. Yatıp kalkıp 'Tayyip Erdoğan diktatör' derseniz ne olacak? Saddam Hüseyin'e, Kaddafi'ye 'diktatör' dediler Amerika geldi işgal etti. Türkiye'yi o hale mi getirmek istiyorsunuz?" sözlerine rağmen Aydınlık gazetesi ve onun Sebahaddin Önkibar, Rıza Zelyut, İsmet Özçelik gibi idrak özürlü yazarları MHP'ye ve Lideri Devlet Bahçeli'ye nasıl saldırabiliyor?

Bu kadar pespaye, bu kadar rezil haberciliği sırf MHP düşmanlığı için yapıyorlar.

Doğu Perinçek kendisini daha fazla rezil etmek istemiyorsa gazetesine, televizyonuna, yazarlarına sahip çıksın. Yoksa bir gün Aydınlık gazetesindekilere deli gömleği giydirmek için akıl ve ruh sağlığı hastanesi baskın düzenleyecektir.YAZDIR