DOĞU VE GÜNEYDOĞU OYLARI FİTNESİ! / Yıldıray Çiçek       981 okunma - 16 Ocak 2018

AKP- MHP arasında belli konularda işbirliği başladığı günden bu yana ve geçtiğimiz hafta AKP-MHP arasında "Cumhur İttifakı" netleştiği andan itibaren, gerek AKP içinden bazıları, gerekse AKP-MHP ittifakından rahatsız olanlar, "AKP, MHP ile hareket ederse Doğu ve Güneydoğu oylarını kaybeder" fitnesini başlattılar ve halende bunu sürdürüyorlar.

Oysa bu tezlerinin yalan olduğunu 16 Nisan referandumunda Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki seçim sonuçlarından herkes görmüştü. Terör örgütü PKK'ya karşı tavizsiz tavrıyla bilinen MHP'nin Kürt düşmanı gibi gösterilmesi ve bunun üzerinden AKP'nin korkutulmaya çalışılması düpedüz alçaklıktır.

MHP'nin Kürt kökenli vatandaşlarımıza yönelik bir tane düşmanlığını göstermeleri mümkün değildir. O bölgede birçok Kürt kökenli vatandaşımız İl başkanı, ilçe başkanı olarak MHP'yi temsil etmektedir. Yüzbinlerce Kürt kökenli vatandaşımız MHP'ye oy vermektedir. Hepsi de gururla Türk bayrağına, üç hilalli bayrağa sahip çıkmaktadır. MHP'nin mücadelesi terör örgütüne karşı iken, bu ahmaklar her Kürt kökenli vatandaşımızı PKK'lı olarak görüyorsa onu elbette bilemiyoruz.

Doğu ve Güneydoğu'da terör örgütü PKK'nın bölge insanı üzerinde kurduğu baskı düzeni ortadan kalktıkça, insanlar devletine daha çok yakınlaşmaktadır. Son iki yıldır terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekten tavizsiz bir mücadele yapılmaktadır. Bununla birlikte birçok PKK'lı terörist ortadan kaldırılmıştır. Bölge terörden temizlendikçe, bölgenin insanları daha çok nefes almakta ve devletinin yanında askere, polise yardımcı olmaktadır. AKP ve MHP'de şimdi bu konuda aynı düşünmektedir. Terörle mücadeledeki kararlılık bunun ispatıdır.

Hal bu iken "AKP, MHP ile hareket ederse Doğu ve Güneydoğu oylarını kaybeder" diye niçin propaganda yapılır ki?

Tek sebep AKP-MHP arasında işbirliğini bozmak…

Bu işbirliği elbette PKK açılımı değil, PKK'ya karşı mücadele olduğu için, birçok kripto PKK'lı AKP'yi eski günlere geri döndürmeye çalışmaktadır. 

Terör örgütü Hizbullah'a hizmet eden HÜDA-PAR'ın Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük bile "MHP mi Ak Partilileşti, Ak Parti mi MHP'lileşti, bu soruyu sormak lazım. Ak Parti, MHP'lileşiyor. Şuanda Ak Parti'nin ortaya koyduğu söylemde Ak Parti MHP'lileşiyor. Bu Ak Parti'ye kaybettirir. Şuanda Ak Parti'ye bu siyaset kaybettirir. 20 milyondan fazla Kürt var." Açıklamasını yaparak diğer terör örgütleri PKK ve FETÖ ile aynı ağzı kullanıyor.

"Yine teröristbaşı Öcalan'dan akıl alınsın, yine PKK yol kontrollerini yapsın, yine özerklik, federasyon tartışılsın, yine bölge otoritesi terör örgütü PKK'ya bırakılsın" diye hayal ediyorlar. MHP işte bunların oyununu bozduğu için "Kürt düşmanı" gösterilme alçaklığına uğramaktadır.

Geçtiğimiz günlerde tescilli MHP düşmanı, FOX TV'nin haber sunucusu Fatih Portakal çıkmış "AK Parti bir karar vermek zorunda. MHP ile yapılacak ittifak fayda mı getirir zarar mı getirir? Ben fayda getirmeyeceğini düşünenlerdenim. Özellikle Güneydoğu ve Doğu'daki oylarda, MHP ile bir ortaklığın ve ittifakın oradaki seçmeni rahatsız edeceğini düşünmekteyim" diyerek buna bir örnek olmuştur.

Bunu diyen Fatih Portakal, geçmişte de "Türkmenleri IŞİD'ten ABD, Peşmerge, PKK. Onlara teşekkür etmeliyiz" yorumunda bulunmuştu. Fatih Portakal'ın zekâ düzeyi işte bu derecede…

MHP'ye "Niçin AKP ile hareket ediyorsun?" diye her programda saldırıyor saldırıyor, bakıyor etkili olmayınca bu sefer AKP'yi "Güneydoğu oyları" fitnesiyle etkilemeye çalışıyor. 

Fatih Portakal gibi bunu yapan Abdülkadir Selvi, Oral Çalışlar gibi birçok yazar ve yorumcu vardır.

Bunların çoğu kripto FETÖ'cü ve PKK'lıdır.

AKP içinde de hala bunların izleri de vardır.

AKP'yi korkutarak, ürküterek MHP ile ittifakını bozmaya çalışıyorlar.

Oysa MHP Lideri Devlet Bahçeli bu fitneleri çıkaranlara bir yıl önce yine şöyle cevap vermişti : Anlamını Türk-İslam ülküsünde bulmuş Türk milliyetçiliği milli ve manevi ahlakla bezenmiş, vatan ve millet sevdasıyla varlığını tescillemiştir.

Bu millet ki; kökeni, dili, yöresi ne olursa olsun herkesin ortak paydası, ortak değeri, haysiyet ve ümit vahasıdır.

Biz Türk-Kürt diye ayırmaz, ötekileştirmeyiz.

Herkes eşittir Türkiye deriz, herkesi Türk milleti üst kimliğinde görürüz.

Irkçı değiliz, hiç olmadık.

Milleti biyolojik analizlerde, laboratuvar deneylerinde bulmadık.

Biz milletimizin her evladını; doğulusunu batılısını, kuzeylisini güneylisini Cenab-ı Allah'ın bir emanet ve manevi kıymeti kabul ederiz.

Kürt kökenli kardeşlerimiz, Türk milletinin asli, eşit, onurlu fertleridir; onlarsız ne vatanın, ne milletin, ne de gelecek hayallerimizin anlamı vardır.

Türk-Kürt arasına nifak sokan ya teröristtir, ya casustur, ya şerefsizdir, ya da zalimlerin kuklası,  zulmün oyuncağıdır.

Sait Mollalar başlarını kaldıramayacaktır.

Kandil'den sufle alıp söz veya yazıyla servis edenler, MHP'ye Kürt karşıtlığı elbisesi giydirmeye çalışanlar ne bu dünyada ne de öteki dünyada yatacak yerleri olmayan günahkârlardır.

Şimdi anlandınız mı bay Selvi ve onun gibi düşünenler?

Kürt kökenli kardeşlerim oyuna gelmeyecek, kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara aldanmayacaktır.

***

MHP gibi bir partiyi her kim Kürt düşmanı olarak gösteriyorsa bilin ki, o ruhunda PKK'yı taşıyan bir şeytandır.

AKP-MHP'nin milli konularda beraberliğinden her kim rahatsız oluyorsa, bilin ki, o Türkiye düşmanıdır.

AKP'yi MHP üzerinden "Doğu ve Güneydoğu oylarını kaybedersin" diye korkutanlar, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ifade ettiği gibi  "Kandil'den sufle alan" ve PKK'ya hayat öpücüğü verenlerdir.

MHP'nin varlığı Doğu ve Güneydoğu'nun güvencesidir.

Emin olun fitne yaratanlar bu güvenceyi bozmak için bunu yapıyorlar.

Hiç kimse bu oyuna düşmemelidir.

 

ÇÜRÜK PORTAKAL

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1971445126440868/

TÜRK-KÜRT AYRIMI YAPAN ŞEREFSİZLER

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1820574998194549/YAZDIR