FETÖ'NÜN SESİ SÖZCÜ'DE EĞRİ YAZARLAR! / Yıldıray Çiçek       653 okunma - 18 Ocak 2018

FETÖ'cülükle suçlanan ve tutuklamaya yönelik yakalama kararı bulunan Burak Akbay'ın kurduğu ve Türkiye'deki müzelik solcuları toplayıp yazar yaptığı Sözcü gazetesi iyice zıvanadan çıktı.

Sanırım solcu olmalarından kaynaklanan saplantılı, takıntılı, ruh sağlığı yerinde olmayan yazarlarıyla bir MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı çukuruna düştüler ve bir türlü o çukurdan çıkamıyorlar.

Rahmi Turan, Emin Çölaşan, Yılmaz Özdil, Necati Doğru, Soner Yalçın bunların başını çekiyor, diğerleri de kıyıdan, köşeden bunlara yancılık yapıyor.

MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlıklarını tatmin etmek için, her gelişmeyi fırsat görüyorlar.

MHP Lideri Devlet Bahçeli bile bu manzaraya dayanamayıp "İttifak diyorum, PKK kıvranıyor, Sözcü Gazetesi'nin ayağa düşmüş soytarıları meddahlığa özenip püskevitin işaretine merak sala sala kuduruyor." Diyerek tepkisini gösterdi.

Öyle akıl almaz yazılar kaleme alıyorlar ki, adeta "Bizim bünyemiz her türlü hakareti, küfürü yemeye müsaittir" dercesine… 

Bir türlü de doymuyorlar…

Sözcü'nün eğri yazılarının bir üreticisi olan Necati Doğru, sulanmış beyniyle geçtiğimiz günlerde "Bahçeli, ikinci Fethullah olur mu?" başlığıyla bir yazı kaleme aldı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi bir terör örgütünün başındaki biriyle kıyaslama alçaklığı Sözcü'ye yakışırdı, onu da Necati Doğru kalemiyle yapmıştır.

Necati Eğri, Recep Tayyip Erdoğan ve Fethullah Gülen'in AKP iktidarındaki işbirliğini, yakınlığını yazmış ve devamında "Sonuç, korkunçtu. Ordu, kendi halkına ateş etti. Kendi Meclisini bombaladı. 15 Temmuz'da Türkiye'nin başına dünyada görülmemiş çok ağır bir felaket geldi." Cümlelerini kullanmış. 

Ve yazısının sonunu da "Bahçeli, 2. Fetullah olur mu? Şüphelenmek sağlıktır." diyerek bitirmiş…

"Bahçeli, 2. Fetullah olur mu?” diye yazan bu adamın sizce akıl sağlığı yerinde olabilir mi?

Terör örgütlerine karşı taviz vermeden mücadele eden, tüm terör örgütleri karşısında her daim milletin birliğini, beraberliğini ve geleceğini korumaya çalışan MHP Lideri Devlet Bahçeli, "2. Fetullah olup" kendi vatandaşına kurşun yağdıracak, meclisine bomba yağdıracak öyle mi zavallı Necati Doğru?

Size kimse zorla MHP'yi ve Devlet Bahçeli'yi sevin demiyor da, bu kadarda alçaklığa niçin imza atıyorsunuz?

Zaten MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, "2.Fetullah" olsaydı, Sözcü gazetesinin bir numaralı MHP düşmanı Rahmi Turan, onu da aynı Fethullah Gülen'i övdüğü gibi şöyle övmez miydi? :

***

"Ve geçen hafta, kendisinin de kurucu üye olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın verdiği iftar yemeğine katıldı.

Haberi ve fotoğrafları gazetelerde yayınlandı.

İlginç bir yemekti bu.

İftara oruç tutanlar da katıldı, tutmayanlar da.

Çeşitli görüşlerdeki birçok insan, belki de hayatlarında ilk defa bir araya geldi.

Toplantıya Refah Partililerin fazla itibar etmemeleri ilginç bir olaydı. Refahlılar Fetullah Hoca'yı pek çekemiyorlar! Çekemiyorlar ne kelime, belki de hiç sevmiyorlar!

Benim en çok ilgimi çeken, Fetullah Gülen Hocaefendi'nin konuşmasıydı. Sözlerini dikkatle okudum. Aydın bir din adamı olarak bize sanki laikliği anlatıyordu.

Bakınız ne diyor Fetullah Hoca?"

***

"Evet… Fetullah Gülen Hocaefendi söylüyor bunları…Güzel, sıcak, çağdaş sözler bunlar. Böyle hoşgörülü, aydın hocalar olursa, öfke, kin ve nefret değil, yumuşak bir sevgi yumağı toplumun her kesimini sarar ve biz de yıllardır özlediğimiz ulusal barışa kavuşuruz."  (15 Şubat 1995)

***

FETÖ'nün yanlışlarını, Türkiye'ye verdiği zararları 2009 yılından bu yana dile getiren ve ne söylediyse haklı çıkan, 15 Temmuz günü Türkiye'de darbe girişimine karşı ilk duruşu gösteren MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi "Bahçeli, ikinci Fethullah olur mu?" kıyaslamasına muhatap etmek, en hafif tabiriyle ahmaklıktır.

Hele bunu sahibi FETÖ'cülükten aranan ve FETÖ'nün siyasi hedeflerine hizmet eden Sözcü'de yapıyorsanız, bu alçaklık ve şerefsizliktir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin 7 Haziran seçimleri sonrası  "CHP-MHP-HDP koalisyonu" kurmak isteyenlerin oyununu bozduğu günden bu yana, Sözcü MHP düşmanıdır.

1 Kasım seçimleri sonrası ise Fethullah Gülen'in "Meral Akşener'i koruyun. Ona sahip çıkın" talimatına uygun bir şekilde MHP'yi ele geçirme operasyonlarında kendini en çok yırtan, seferberlik başlatanda yine Sözcü gazetesiydi.

Yazarlarının tamamı solcu ama hedefleri FETÖ'nün hedefleriyle örtüşüyor.

MHP düşmanlığını kendine misyon edinmiş Sözcü 'ye "En çok kimden nefret ediyorsunuz? Öcalan mı, Fethullah Gülen mi yoksa Devlet Bahçeli mi?" diye sorun. Emin olun tüm yazarları "Devlet Bahçeli"  diyecektir.

Sözcü'nün tüm şarlatan yazarlarının maskesini düşürdük. Bir tanesi de yazdıklarımıza cevap veremiyor. Ya sosyal medyada engelliyorlar, ya da yazdıklarımızı görmemezlikten geliyor.

Eğri ve hastalıklı düşüncelerin yazarı Necati Doğru, "2. Fethullah, 2. Öcalan" arıyorsan, gazetenizin binasına bak… Sizden çok çıkar.

Rahmi Turan'ın dillere destan Fethullah Gülen övgüsü onu "2. Fethullah" yapmaz mı?

Teröristbaşı Öcalan'ın kurduğu HDP'ye oy isteyen Emin Çölaşan'dan "2.Öcalan" çıkmaz mı?

Yazdığı yazılarda, Türk gençliğini 2014 yılında cezaevinden çıkar çıkmaz "PKK'lılar affedilsin, Öcalan serbest bırakılsın." diyen Doğu Perinçek'in gençlik örgütlerine üye olmaya davet eden Yılmaz Özdil'den "2.Öcalan" çıkmaz mı?

Necati Eğri, bir günde içinizdeki Fethullahları, Öcalanları yaz…

Asla konu sıkıntısı çekmezsin…

Hem böylece MHP hakkında ahmakça yazılar üretmeyi bırakırsın…

 YAZDIR