DÜN YANLIŞ YAPILDI DİYE, BUGÜN DOĞRU YAPILMASIN MI? / Yıldıray Çiçek       1030 okunma - 23 Ocak 2018

ABD'nin uzun zamandır ağır silah yardımı yaptığı ve geçtiğimiz haftada terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG için "Milislerden yeni bir sınır güvenlik gücü için çalışıyoruz. Yeni sınır güvenliği birimi 30 bin kişiden oluşabilir" açıklamasını yapmasından çok kısa bir süre sonra, Türkiye'nin Afrin'e operasyon başlatması, Türkiye'nin gelecekte tehdit ve tehlike yaşamasının önüne geçilen önemli bir hamle olacaktır.

Türkiye-Suriye sınırında ABD destekli hakimiyet kurmaya kalkan PKK'nın o bölgeden temizlenmesi ABD'nin sözde Kürdistan oyununu bozması yanında Türkiye'ye yönelik namlusu dönmüş silahların ortadan kaldırılması demektir.

El- Bab ve Fırat Kalkanı Harekatı sonrası, Afrin'e yapılan  "Zeytin Dalı Operasyonu" terörün belini kıracaktır. Görüldüğü gibi sadece terör örgütleriyle mücadele edilmiyor, PKK'ya silah yardımı yapan ve onlara ordu kurmaya kalkan sözde müttefik ABD'ye karşı da mücadele verilmektedir. 

O yüzden Türkiye'nin varlığı ve geleceği açısından hassasiyeti olan herkes, Türk devletinin "Zeytin Dalı Operasyonunu " sonuna kadar desteklemeli ve AKP hükümetinin bu konudaki kararlılığı yanında durmalıdır. 

"Zeytin Dalı Operasyonu" asla iç siyaset malzemesi yapılmamalıdır. Çünkü tüm gelişmeler ortadadır. Hedefi bellidir, amacı bellidir. AKP'nin geçmişteki yanlış Suriye politikaları üzerinden değerlendirmeler yapıp, "ne işimiz var Afrin'de?" gibi yaklaşımlar, bugünü değerlendirmede boş ve anlamsız kalmaktadır. 

"Dün yanlış yapıldı" diye, bugün terörle mücadele de olması gereken yapılmamalı mı? 

"Dün yanlış yapıldı" diye, bugün de "Bırakalım sınırımızda PKK'ya ordu kurulsun" demek mi gerekiyor?

Türkiye'nin sözde muhalefeti CHP, HDP, İP ve Saadet adeta bu bakış açısıyla olaylara bakmaktadır.

"Savaşa karşıyız" gibi ahmakça da süslü laflar kurmaktadırlar.

Terör örgütlerine yönelik operasyonu, sanki durduk yere başka bir millete, devlete açılmış savaş gibi göstermeleri de muhalefet zekâlarını göstermektedir.

CHP'nin olaylara bakışını Grup Başkanvekili Engin Altay "Bu hükümet dünyanın en doğru işini bile yapsa bizim bu hükümeti alkışlayacak halimiz yok. Milletin bize verdiği görev bu kardeşim." Sözleriyle daha önce zaten ortaya koymuştu.

Hadi HDP'yi anlıyoruz terörist arkadaşlarını kurtarmaya çalışıyor.

Ya CHP'nin, ya Saadet'in, ya İP'in derdi nedir ki, operasyon başlamadan hemen önce karşı çıkış ve mücadeleyi sulandırma çabalarına girdiler?

CHP'nin ''Selahattin Demirtaş'la da diğer arkadaşlarla da kucaklaşacağız, yolumuza devam edeceğiz." diyecek kadar Demirtaş aşığı milletvekili Tuncay Özkan diyor ki; "Biz yıllardır kendimizi Orta Doğu bataklığının içinde kendimize bir yol bulmaya çalışırken, bundan daha 6 ay önce şehitlerimiz, gazilerimiz oldu. Bir sınır ötesi operasyondan yeni çıktık. Orada ne kazandık sorusunu gündeme getirmeliyiz." 

***

Meral Akşener'in kurduğu İP'e CHP'den getirip Genel Sekreter yaptığı, o  da "Demirtaş'ın bu ülkenin birliği bütünlüğü, demokrasisi, özgürlüğü ve insanımızın kardeşliği için düşüncelerini dikkatle dinleyeceğim"  diyecek kadar Demirtaş aşığı olan Aytun Çıray diyor ki:  "Tek adam rejimini kalıcı kılmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyecek ve beka sorunu yaratabilecek Afrin savaş senaryolarına tamamen karşıyız.

***

Partisini CHP, HDP, İP yanında yancı yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu diyor ki : "Ben olsam onlara da bu yaptıklarının yanlış olduğunu; kendi davaları için savaşmadıklarını ve ABD'ye hizmet ettiklerini anlatmak için PYD ile görüşürdüm."

***

Zaten HDP'nin ne dediğini ve ruhunu terör örgütü PKK'ya nasıl sattığını herkes biliyor. Sırf Afrin'deki teröristlere sahip çıkmak için Türkiye'de provokasyon yapmaya çalışıyorlar ama kimseden destek bulamıyorlar.

CHP ve İP'in Türk milletinin "Zeytin Dalı Operasyonuna " desteğini görünce kıvırmaya başlayıp, yok "destek veriyoruz" ,yok "dua ediyoruz" dese de, başta ne dedikleri arşivlere girmiştir. Zaten Türkiye'deki gelişmeler karşısında da HDP merkezli siyaset yapan, "Hayır cephesinde" yanyana gelenler için bizce bu tutum ve davranışlar şaşırtmıyor bizleri.

Türkiye'nin son iki yıldır terörle mücadele de kararlılığı ortadadır.

Geçmişteki ihanete ve gaflete varan yönetim yanlışları, şimdi yerini doğru çizgi ve hamleye bırakmıştır. Ortadoğu Bölgesinde Türkiye'yi namus gibi koruyan adımlar atılmaktadır. Rusya, İran, Irak gibi ülkelerle istişareli adımlar akılcı olmaktadır.

Bu durum karşımıza hatalardan ders almış Türkiye manzarasını çıkarmaktadır. Böylece ABD'nin şeytanca fitneleri ve uygulamaları karşısında zırh kalkanı yaratılmaktadır.

ABD'nin BOP'una hizmetten, ABD'nin BOP'unu ezmeye geçmek Türkiye'yi kurtarmıştır.

"Zeytin Dalı Operasyonu" da bunun bir parçasıdır.

TSK'nın gücü, hükümetin kararlılığı, milli muhalefet MHP'nin sonsuz desteği Türkiye'nin en büyük güvencesi durumundadır.

Allah bu güvenceyi her daim korusun…YAZDIR