AFRİN'DE BUNLARA RAĞMEN ZAFERE ULAŞTIK… / Yıldıray Çiçek       460 okunma - 22 Mart 2018

ABD herhalde gerçekten gizli stratejik ortağımız, müttefikimiz…

Deli-dolu Trump'ta aynı zamanda bir Türk dostu. ABD önce Irak'ın kuzeyinde "Barzani'nin bağımsızlık referandumunu destekliyoruz" açıklamasını yaptı. Ama bir baktık Barzani ve yancısı PKK'lı teröristler arkasına bile arkasına bakmadan kaçtılar. Şu an Kerkük kalesinde Türkmen bayrağı dalgalanıyor.

ABD aynısını Afrin konusunda yaptı. Terör örgütü PKK'yı Afrin'de silahla besleyerek hedefe koydurdu. Türk Ordusu teröristleri temizleye temizleye Afrin merkeze ulaştı. PKK'lı teröristler Afrin'den de arkasına bakmadan kaçtılar. Ne gariptir ABD nereye el atsa Türkiye kazanmaktadır.

Şaka bir yana, Türk devleti bölgesinde kararlı bir duruş sergilerse gücünü de hissettirmektedir. Son yıllarda yaşanan gerçekte budur. Türkiye sadece terör örgütlerine karşı değil, ABD'nin ikiyüzlü ve hain politikalarına karşı da mücadele etmektedir.

Türkiye Afrin'de ordusunun gücünü göstermiş ve başarılı bir operasyonla Afrin'i ve köylerini ele geçirmiştir.

HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Afrin'in kolay bir lokma olmadığını belirterek "Afrin Türkiye'nin Vietnam'ı olur" diyordu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Afrin operasyonu aylar sürer ve Vietnam'a döner" diyordu. Görüldüğü gibi aynı ağzı kullanarak Türkiye kamuoyunu korkutmaya çalışarak Afrin operasyonunu durdurmaya çalışıyorlardı.

Ama Türk Ordusu hiçbir sivile zarar vermeden çok kısa bir süre içinde Afrin'i ele geçirerek hem ABD'ye hem de ABD'nin Türkiye içindeki uzantıları olan CHP ve HDP'ye gereken dersi vermiştir.

Afrin "Zeytin Dalı Operasyonu" operasyonu CHP, HDP, İP, Saadet Partisi gibi partilere rağmen yapılmış ve başarıya ulaşmış operasyondur.

Siz şimdi bu partilerin Türk milletinin Afrin operasyonuna desteğini görüp kıvırdığına bakmayın, Türkiye'de ilk karşı çıkan açıklamaları bunlar yapmıştı.

Şimdi HDP hariç hepsi zaferin gölgesinden pay kapma derdine düşmüşlerdir.

"Zeytin Dalı Operasyonu" başladığında "Türkiye'nin güvenliğini alabilecek noktaya kadar gitmeli ama ben Afrin'e girilmesini asla doğru bulmuyorum." Diyen Kemal Kılıçdaroğlu şimdi "Bugün Afrin'de mücadele eden kahraman ordumuz... Kahraman ordumuza tarihin her döneminde güvendik, yine güveniyoruz." Açıklamasını yapıyor.

Meral Akşener "Zeytin Dalı Operasyonu" başlamadan önce partisinin genel sekreteri Aytun Çıray'ı konuşturarak "Tek adam rejimini kalıcı kılmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyecek ve beka sorunu yaratabilecek Afrin savaş senaryolarına tamamen karşı"  açıklamasını yaptırmıştı.

Aynı Meral Akşener çıktı bu sefer "Afrin gecikmiş bir operasyondu" demeye başladı.

HDP'nin zaten PKK'lı teröristlere ağıtları ilk gün başladı, hala devam ediyor.

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş "Her gün rakamlar veriliyor, istatistikler kaç kişi öldürdük diye açıklanıyor. Bu durum Türkiye'nin psikolojisini bozuyor" demiş… HDP-CHP- İP ve bunların uzantıları dışında Türkiye'de psikolojisi bozulan hiç kimse yoktur. Kanı bozuk olmayan kimin "Terörist öldürüldü" diye morali bozulur?

Türkiye işte bunlara rağmen beklenen zaferi kazanmıştır. 

Türkiye bunları dinlese terör örgütü PKK çoktan sınırlarımızda kapımıza dayanmış olacaktı.

CHP, İP, HDP, SP arasındaki ittifak neyi istiyorsa tersini yapmak Türkiye'yi koruyacaktır.

Çünkü bu ittifak artık şeytanlaşmış düşüncelerin üreticisi ve uygulayıcısıdır.

Çünkü bu ittifak artık emperyalizmin Türkiye uzantısı olmayı tescillemiştir.

Çünkü bu ittifak, AKP-MHP ittifakını bozabilmek, etkisiz hale getirmek için her yolu denemektedir.

Afrin'de ABD, terör örgütü PKK yanında ezilen, yenilen bunlardır.

Sırf Afrin operasyonuna karşı sergiledikleri ikiyüzlülük bile bunların kime hizmet ettiğinin delilidir.

Türk Ordusunun zaferi hepsine dert olmuştur. Çünkü onlar "terör örgütü temizleniyor" diye değil "AKP-MHP prim yapar" basitliğinde olaylara bakacak çapsızlıktadır.

Özellikle Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'in Afrin operasyonuyla ilgili açıklamalarını baştan sona tekrar inceleyin karşınızı bu durum çıkacaktır.YAZDIR